Astar Network, Startale Labs łączą siły z japońskim KDDI, aby zwiększyć popularność Web3 w Singapurze

Dwie firmy technologiczne działające w Singapurze — Startale Labs i Astar Network — nawiązały współpracę z japońskim gigantem telekomunikacyjnym KDDI, aby przesuwać granice Web3 w kraju Azji Południowo-Wschodniej.

Trio podpisało protokół ustaleń (MOU), w którym każda ze stron zobowiązała się do połączenia zasobów w celu „przyspieszenia” akceptacji blockchainu. Zgodnie z protokołem ustaleń firmy potwierdziły, że skoncentrują się na badaniu szerszych przypadków zastosowania blockchain w różnych sektorach.

„Dzięki współpracy mają na celu wysunięcie technologii blockchain na pierwszy plan, zapewniając, że nie tylko odegra ona znaczącą rolę w naszym codziennym życiu, ale także toruje drogę dla przełomowych postępów w Web3” – czytamy w ogłoszeniu.

Astar Network ma imponujące CV związane z blockchainem, działając jako parachain z Polkadot. Z drugiej strony Startale Labs zanurzyło się w Web3 dzięki szeregowi innowacyjnych ofert i partnerstw w ostatnich miesiącach.

Rozległe doświadczenie KDDI na japońskim rynku telekomunikacyjnym uzupełnia całość, a analitycy przewidują szerszy zasięg współpracy w Azji Południowo-Wschodniej i na Dalekim Wschodzie. Gigant telekomunikacyjny eksperymentował już wcześniej z zasobami cyfrowymi, ale oczekuje się, że połączenie z rozwiązaniami skalującymi Network firmy Astar otworzy nowe ścieżki dla ekosystemu.

„Ten sojusz stanowi ekscytujący krok w kierunku przekształcenia krajobrazu cyfrowego, tworząc harmonijne współistnienie technologii blockchain i sektora telekomunikacyjnego” – czytamy w komunikacie prasowym.

Trio ujawniło swój silny zamiar zbadania funkcjonalności blockchain w tożsamościach cyfrowych, zdecentralizowanych finansach (DeFi), przejrzystości łańcucha dostaw, transakcjach transgranicznych i zwiększonej prywatności.

Partnerstwo twierdzi, że w nadchodzących tygodniach będzie zainteresowane wzmocnieniem swojej pozycji poprzez wdrażanie nowych firm z wielu sektorów. Zgodnie z protokołem ustaleń współpraca będzie kładła nacisk na przyjazną dla użytkownika obsługę Web3 i bezproblemową integrację z istniejącymi procesami.

Japonia i Singapur po raz kolejny grają o dominację w Web3

Na początku istnienia technologii blockchain Japonia i Singapur okazały się wiodącymi miejscami docelowymi dla firm korzystających z technologii Web3, jednak seria katastrofalnych wydarzeń spowodowała, że ​​obie jurysdykcje cofnęły się o kilka kroków.

Chociaż próby odrodzenia można określić jako letargiczne, prywatni gracze podejmują odważne wysiłki, aby ożywić swoje lokalne ekosystemy walut cyfrowych. W Singapurze dostawcom usług w zakresie aktywów cyfrowych nakazano umieszczanie środków klientów w ustawowym funduszu powierniczym w celu ochrony inwestorów przed wydarzeniami związanymi z czarnymi łabędziami w kosmosie.

W Japonii premier Fumio Kishida ujawnił, że niezamienne tokeny (NFT), zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) i DeFi mogą stanowić elementy składowe dobrze prosperującej gospodarki cyfrowej. Mimo to krytycy wskazują na niedawne wyjście Coinbase jako początek niepokojącego trendu w branży.

Obejrzyj: Web3 to naturalny postęp technologii

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Astar Network, Startale Labs team up with Japan’s KDDI to boost Web3 adoption in Singapore – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO