Ostatnie stanowisko LBRY spełza na niczym i firma się żegna

LBRY Inc., twórca blockchainu LBRY, ogłosił 20 października oficjalne zamknięcie w ostatnim poście społecznościowym, powołując się na stratę sądową i „kilka milionów dolarów długów”.

Zespół LBRY skorzystał z okazji, jaką umieścił w swoim ostatnim poście, aby rzucić okiem na USA. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) określiła przewodniczącego organu regulacyjnego Gary’ego Genslera jako „Dartha Genslera”, a przepisy dotyczące papierów wartościowych jako „zabytkową broń”.

„LBRY Inc. ma długi wobec SEC, jej zespołu prawnego i prywatnego dłużnika, których nie jest w stanie spłacić. Jej aktywa, w tym Odysee, zostały postawione w stan upadłości” – wyjaśniono w ogłoszeniu. „W chwili opublikowania tego wpisu wszyscy dyrektorzy, pracownicy i członkowie zarządu LBRY złożyli rezygnację. Wszyscy będą robić wszystko, co konieczne, aby spełnić wszelkie zaległe wymogi prawne, ale nic więcej”.

Po przegranej sprawie przeciwko SEC w listopadzie 2022 r., w której stwierdzono, że LBRY oferował niezarejestrowane papiery wartościowe w oparciu o emisję tokenów LBC, LBRY został zmuszony do zamknięcia działalności i ukarany grzywną w wysokości 22 mln dolarów.

Ostatecznie kwota ta została zmniejszona do nieco ponad 111 000 dolarów, po czym SEC przyznała, że ​​LBRY „nie istnieje, zaprzestaje działalności i nie ma środków na zapłacenie wyższej grzywny”.

We wrześniu LBRY najwyraźniej zdecydował się po raz ostatni na całkowite uchylenie kary i złożył apelację do SEC. Z najnowszego oświadczenia firmy wynika jednak, że straciła ona wolę i fundusze na dalszą walkę.

„To nie było szczęśliwe zakończenie, ale była to szczęśliwa podróż” – powiedział w piątek były dyrektor generalny Jeremy Kauffman na X (dawniej Twitterze).

Blockchain LBRY ma otwarte źródła i jest „zdecentralizowany”, więc będzie działał tak długo, jak długo ludzie będą wydobywać bloki.

Co się stało z LBRYM?

W marcu 2021 r. SEC oskarżyła LBRY o przeprowadzenie niezarejestrowanej oferty cyfrowych papierów wartościowych w związku z ofertą tokenów na lata 2016–2020, według SEC, która zebrała dla firmy 11 mln dolarów. Aktywem, którego dotyczyła skarga cywilna, były „LBRY Credits”, w skrócie LBC.

W listopadzie 2022 r. sędzia federalny zgodził się z SEC i w podsumowaniu orzekł, że sprzedaż tokenów LBC stanowi niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych.

Jednak wkrótce potem obaj ponownie stanęli przed sądem, aby spierać się, czy sprzedaż tokenów LBC na rynku wtórnym stanowi naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. SEC argumentowała, że ​​listopadowe orzeczenie obejmowało całą sprzedaż LBC, natomiast inwestorzy LBRY i LBC sprzeciwiali się takiej interpretacji wyroku.

W lutym 2023 roku sędzia Barbadoro orzekł, że inwestorzy dokonujący obrotu tokenami LBC na rynkach wtórnych nie naruszyli przepisów dotyczących papierów wartościowych i wyjaśnił, że nie będzie wydawał nakazów inwestorom LBC na rynku wtórnym.

Prawnik ds. aktywów cyfrowych, John Deaton, który przewodził debacie po stronie LBRY/LBC, z zachwytem nadał temu, co uważał za monumentalne zwycięstwo, oraz fakt, że według niego w zasadzie udało mu się przekonać SEC do przyznania się „do protokołu” podczas stwierdzić, że bazowy składnik aktywów nie jest papierem wartościowym.

SEC nigdy jednak nie twierdziła inaczej, wyjaśniając w pozwie sądowym, że „Komisja nie zwraca się o wydanie nakazu zakazującego wszystkim osobom trzecim kupna lub sprzedaży LBC”.

Pytanie w teście Howeya, które służy do ustalenia, czy sprzedaż aktywów można sklasyfikować jako ofertę papierów wartościowych, w rzeczywistości nie jest debatą na temat tego, czy bazowy składnik aktywów jest papierem wartościowym, ale raczej, czy oferta składnika aktywów stanowi umowę inwestycyjną, a zatem ofertę papierów wartościowych. Zabezpieczeniem jest umowa inwestycyjna.

Dlatego też przesadnie wyolbrzymione zwycięstwo Deatona było w rzeczywistości jedynie niewielkim zwycięstwem sprzedawców LBC na rynku wtórnym, a nie kogokolwiek, kto próbowałby twierdzić, że kupno i sprzedaż LBC nie jest równoznaczne z ofertą papierów wartościowych.

Tak czy inaczej, efektem końcowym jest to, że LBRY Inc. musiała zamknąć swoją działalność z powodu naruszenia prawa dotyczącego papierów wartościowych i od piątku już nie istnieje. Blockchain nieistniejącej już firmy pozostaje na razie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : LBRY’s last stand comes to nothing as the company says its farewell – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO