HSBC poszukuje eksperta ds. technologii blockchain do prowadzenia analizy aktywów cyfrowych w Hongkongu

Gigant finansowy HSBC (NASDAQ:HSBC) poszukuje eksperta Web3, który dołączy do Digital Business Service w charakterze głównego analityka, opierając się na dynamice, jaką zyskał w branży w poprzednich miesiącach.

Bank poszukuje głównego analityka biznesowego ds. aktywów cyfrowych, który będzie „realizował” cele Web 3, stawiając zadowolenie klienta i wydajność w centrum operacji. Osoba pracująca w Hongkongu będzie wymagać od wybranego kandydata zaprojektowania nowych diagramów architektury przepływu pracy i udokumentowania istniejących procesów biznesowych.

Od idealnego kandydata HSBC oczekuje się współpracy z zespołami technicznymi, aby zapewnić płynny cykl życia produktów banku w zakresie aktywów cyfrowych. Lista stanowisk pracy w HSBC będzie wymagać od wybranego kandydata rozszerzenia cech współpracy z interesariuszami z różnych działów, „w celu zapewnienia prawidłowego przełożenia wymagań biznesowych na wymagania i specyfikację rozwiązania technicznego”.

Od kandydatów oczekuje się praktycznej wiedzy na temat blockchain, szczególnie w odniesieniu do zasobów cyfrowych. Wcześniejsze doświadczenie z niewymiennymi tokenami (NFT), portfelami cyfrowymi i metawersem jest uważane za plus.

„Doświadczenie w kierowaniu zwinnym zespołem i zarządzaniu projektami IT w celu spełnienia standardów ładu informatycznego w bankowości” – czytamy w jednym z wymagań stanowiska.

Decyzja HSBC o wzmocnieniu swojej pozycji dzięki wsparciu eksperta ds. technologii blockchain jest następstwem poprzednich wypraw firmy na rynek Web 3. W połowie września ogłoszono, że londyński gigant finansowy współpracował z dostawcą rozwiązań w zakresie przechowywania aktywów cyfrowych Fireblock, co sugeruje, że bank mogłaby oferować usługi powiernicze klientom instytucjonalnym.

Bank rozważa tokenizację, jak podkreślono we wspólnym raporcie dotyczącym tokenizacji z globalną firmą świadczącą usługi finansowe Northern Trust. Zgodnie z raportem HSBC prognozuje, że do końca 2030 r. ponad 5% wszystkich aktywów finansowych zostanie tokenizowanych, a bank podejmie wstępne kroki, aby przygotować się na cyfrową przyszłość.

HSBC uczestniczy obecnie w pilotażu władz monetarnych Hongkongu (HKMA) dotyczącym cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) skupiającej się na programowalnych płatnościach z wykorzystaniem inteligentnych kontraktów. Bank ogłosił rozpoczęcie we wrześniu pięciotygodniowego pilotażu CBDC w kampusie szkoły biznesu HKUST w oparciu o sukcesy programu pilotażowego Regulated Liability Network (RLN).

Rośnie liczba zatrudnionych w Web3

W obliczu masowych zwolnień pracowników w tradycyjnych firmach od początku roku, w ostatnich miesiącach firmy Web2 zaczęły zatrudniać ekspertów zajmujących się blockchainem. Firma świadcząca usługi profesjonalne Deloitte potwierdziła zamiar obsadzenia 300 stanowisk w Web3 wraz z marką elektroniki użytkowej LG i wydawcą gier Konami o podobnych ambicjach.

Indyjska National Payments Corporation (NPCI) ogłosiła plany zatrudnienia eksperta, który będzie kierował planami blockchain, przy czym oczekuje się, że idealny kandydat będzie miał 16 lat doświadczenia na stanowisku inżyniera. Biorąc pod uwagę przedłużającą się bessę, zgodnie z danymi z Google Trends, role sztucznej inteligencji przekroczyły liczbę wpisów w Web3, ponieważ generatywna sztuczna inteligencja skupia uwagę na blockchainie.

Rozmowy CoinGeek z Jackiem Liu: Bitcoin odbiera władzę pieniądzom – i to jest wyzwalające

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : HSBC seeks blockchain expert to lead digital asset analysis in Hong Kong – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO