FDIC zgadza się zwiększyć oceny ryzyka branży aktywów cyfrowych

Raport z USA Biuro Generalnego Inspektora zaleciło Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), agencji nadzorującej instytucje finansowe, wdrożenie ocen ryzyka aktywów cyfrowych i aktualizację procesu informacji zwrotnej dla firm zajmujących się działalnością związaną z aktywami cyfrowymi.

FDIC, niezależna agencja ubezpieczająca depozyty i nadzorująca instytucje finansowe w USA, otrzymała zadanie opracowania oceny ryzyka branży aktywów cyfrowych.

W raporcie z 18 października na temat „Strategii związanych z ryzykiem związanym z kryptowalutami” opublikowanym przez Biuro Generalnego Inspektora nadzorujące FDIC, agencja otrzymała dwa zalecenia dotyczące nadzoru nad aktywami cyfrowymi, do których zgodziła się przestrzegać.

„Ustaliliśmy, że FDIC zaczął opracowywać i wdrażać strategie zapobiegające ryzyku stwarzanemu przez aktywa kryptograficzne. Agencja nie oceniła jednak znaczenia i potencjalnego wpływu zagrożeń” – czytamy w komunikacie.

„W szczególności FDIC nie ukończyła jeszcze oceny ryzyka w celu ustalenia, czy Agencja może w wystarczającym stopniu zaradzić ryzyku związanemu z kryptowalutami poprzez działania takie jak wydawanie wytycznych dla nadzorowanych instytucji”.

W raporcie Generalnego Inspektora zauważono, że „znaczna zmienność” rynku aktywów cyfrowych w ostatnich latach może mieć wpływ na misję FDIC polegającą na utrzymaniu stabilności i zaufania publicznego do systemu finansowego, „jeśli istotne narażenie instytucji finansowych na ryzyko stwarzane przez działalność związaną z kryptowalutami miały się ujawnić.”

Według doniesień można temu przeciwdziałać poprzez wdrożenie strategii przeciwdziałających zagrożeniom stwarzanym przez zasoby cyfrowe. W szczególności Biuro Generalnego Inspektora zaleciło:

Aby ustalić plan obejmujący ramy czasowe oceny ryzyka związanego z działaniami związanymi z aktywami cyfrowymi oraz;
Aktualizacja i wyjaśnienie procesu informacji zwrotnej przez organ nadzorczy związany z przeglądem FDIC działań związanych z aktywami cyfrowymi instytucji nadzorowanych.
„FDIC zgodziła się z obydwoma zaleceniami i planuje zakończyć działania naprawcze do 30 stycznia 2024 r.” – czytamy w raporcie, który przypadkowo ukazał się zaledwie tydzień po decyzji USA. Federalna Komisja Handlu (FTC) rozstrzygnęła pozew ze zbankrutowaną firmą Voyager zajmującą się aktywami cyfrowymi, której przewinienia obejmowały fałszywe twierdzenie, że konta klientów są ubezpieczone przez FDIC.

twierdzi Voyager

Voyager, pożyczkodawca aktywów cyfrowych, który umożliwia swoim użytkownikom inwestowanie w ponad 100 walut cyfrowych, złożył wniosek o upadłość w lipcu 2022 r., powołując się na zmienne ceny kryptowalut i bankructwo Three Arrows Capital (3AC), funduszu hedgingowego aktywów cyfrowych, który był winien Voyagerowi 650 mln dolarów. Wielu postrzegało to jako kolejną „ofiarę” „kryptograficznej zarazy”, która pojawiła się po skandalu TerraUSD z wiosny 2022 r.

We wrześniu FTC rozpoczęła dochodzenie w sprawie Voyagera pod kątem zwodniczych praktyk marketingowych, a 12 października agencja ochrony konsumentów ogłosiła ugodę z firmą.

W skardze do sądu federalnego FTC stwierdziła, że ​​co najmniej od 2018 r. do ogłoszenia upadłości w lipcu 2022 r. Voyager i jego były dyrektor generalny Stephen Ehrlich fałszywie obiecali, że konta klientów są ubezpieczone przez FDIC, a zatem są „bezpieczne”. Kiedy firma upadła, konsumenci stracili dostęp do znaczących aktywów i dostęp do rachunków pieniężnych na ponad miesiąc, co spowodowało utratę aktywów cyfrowych o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

Ugoda trwale zakazała Voyagerowi oferowania, marketingu lub promowania jakichkolwiek produktów lub usług, które mogłyby zostać wykorzystane do deponowania, wymiany, inwestowania lub wycofywania jakichkolwiek aktywów. Firma zgodziła się także na wyrok na kwotę 1,65 miliarda dolarów, który zostanie zawieszony, aby umożliwić mu zwrot pozostałego majątku konsumentom w postępowaniu upadłościowym.

Były dyrektor wykonawczy Ehrlich nie zgodził się na ugodę, a sprawa przeciwko niemu FTC toczy się przed sądem federalnym pod zarzutem fałszywego reprezentacji. W tym samym czasie USA Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) wniosła osobne oskarżenie cywilne przeciwko Ehrlichowi za oszustwo i brak rejestracji w CFTC w związku z programem pożyczania aktywów cyfrowych firmy Voyager.

Obejrzyj Cyfrowa waluta i globalna zgodność: narzędzia i wskazówki dla giełd, portfeli i innych dostawców usług

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FDIC agrees to up digital asset industry risk assessments – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO