Nvidia, Masterpiece Studio wprowadza model sztucznej inteligencji „przekształcający tekst na 3D” do prototypowania

Nvidia (NASDAQ: NVDA) nawiązała współpracę z firmą Masterpiece Studio zajmującą się oprogramowaniem 3D, aby wdrożyć Masterpiece X – Generate, narzędzie sztucznej inteligencji (AI) zaprojektowane do tworzenia modeli 3D za pomocą tekstu.

Oferta generatywnej sztucznej inteligencji obniża barierę wejścia dla tradycyjnego 3D, umożliwiając użytkownikom generowanie modeli 3D bez dodatkowego sprzętu. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, użytkownicy narzędzia do przetwarzania tekstu na 3D nie będą musieli pobierać żadnego oprogramowania ani nabywać nowych umiejętności, aby zajmować się modelowaniem 3D. Zgodnie z ogłoszeniem:

„Wystarczy klawiatura, przeglądarka, odrobina wyobraźni i kilka słów!”

Masterpiece Studio twierdzi, że jego model generatywny „wzmacnia” możliwości twórców, pomijając złożone części modelowania 3D za pomocą kilku kluczowych strategii. Oprócz usunięcia wymagań dotyczących sprzętu i umiejętności, w projekcie zastosowano intuicyjną stronę internetową, aby usprawnić proces.

Użytkownicy mogą przystąpić do procesu, dokonując kilku wyborów dotyczących rodzaju tworzonego modelu, kolorów i pożądanej animacji dla kreacji. Co więcej, użytkownicy mogą odkrywać nowe pomysły za pomocą drugiego pilota AI i prototypować kilka wersji, jednocześnie wchodząc w interakcję z zasobami kompatybilnymi z Blenderem i Unity.

Pomimo wielu warstw funkcjonalności Masterpiece X – Generate ma swoje wady, a użytkownicy zwracają uwagę, że interpretacja wprowadzanego tekstu wymaga dopracowania. Usługa nie radzi sobie również z tworzeniem „zasobów gier AAA o wysokiej jakości”, a twórcy borykają się z ograniczeniami w zakresie precyzyjnej kontroli nad ostatecznymi szczegółami swoich dzieł.

„Ale dla twórców, którzy nigdy nie tworzyli – lub dla twórców, którzy po prostu chcą szybko stworzyć pewne zasoby, aby przetestować lub rozwinąć koncepcje – generowanie zasobów 3D jest jak posiadanie supermocy, która otwiera zupełnie nowe możliwości twórcze!” przeczytaj oświadczenie.

Jednym z obszarów, w którym projekt wyróżnia się, jest duża biblioteka zasobów, z których można korzystać bezpłatnie i bez naruszania praw autorskich. Produkt generujący sztuczną inteligencję został zaprojektowany poprzez połączenie zastrzeżonego procesu Masterpiece i Picasso firmy Nvidia, aby przesunąć granice procesu twórczego.

W ostatnich miesiącach sprzęt Nvidii odegrał kluczową rolę w kilku projektach generatywnej sztucznej inteligencji, podnosząc wycenę firmy powyżej poziomów osiągniętych w okresie gorączki wydobywania cyfrowych walut przez procesory graficzne.

Chodzenie po linie regulacyjnej

Biorąc pod uwagę znaczenie Nvidii w branży, eksperci wskazali na gromadzenie się ciemnych chmur na horyzoncie producenta chipów w kilku jurysdykcjach. W USA firmie zabroniono sprzedaży zaawansowanych chipów AI do Chin ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym, a jest to tendencja, która może mieć wpływ na zyski firmy w dłuższej perspektywie.

Co więcej, władze europejskie prowadzą śledztwo w sprawie Nvidii pod kątem rzekomego naruszenia przepisów antymonopolowych w sektorach GPU i AI. Dochodzenie zakończyło się nalotem władz francuskich na paryskie biura Nvidii na początku października.

Obejrzyj: Czy sztuczna inteligencja wie, co robi?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nvidia, Masterpiece Studio introduce ‘text-to-3D’ AI model for prototyping – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO