Największy bank Zjednoczonych Emiratów Arabskich kończy pilotaż płatności transgranicznych z Onyx JPMorgan

First Abu Dhabi Bank (FAB), największy bank komercyjny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), ogłosił zakończenie pilotażowego eksperymentu z technologią blockchain w transakcjach transgranicznych.

W ramach pilotażu wykorzystano Onyx firmy JPMorgan (NASDAQ: JPM), licencjonowaną rozproszoną księgę rachunkową, stworzoną w celu usprawnienia szybszych rozliczeń międzybankowych. Według doniesień pilotaż „przeprowadzono bezproblemowo i w zadowalającym czasie reakcji”, choć nie jest jasne, kiedy bank wdroży podstawową usługę.

„Osiągnięcie FAB-u dzięki współpracy z Onyx by J.P. Morgan, stanowi dowód zaangażowania banku w wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii w celu dostarczania swoim klientom innowacyjnych rozwiązań w obszarze płatności, a zwłaszcza płatności transgranicznych” – stwierdził bank w oświadczeniu.

Po wstępnym pilotażu FAB twierdzi, że rozważa więcej przypadków użycia Onyxu JPMorgan, a analitycy wskazują na jego potencjał w zakresie tokenizacji i rozliczania bezpieczeństwa. Według agencji Moody’s, S&P i Fitch FAB posiada najwyższe łączne ratingi kredytowe spośród wszystkich banków w regionie MENA, z aktywami przekraczającymi 300 miliardów dolarów.

Integracja przez FAB płatności transgranicznych opartych na blockchain może odegrać znaczącą rolę w rozprzestrzenianiu się Onyxu, biorąc pod uwagę jego wpływy w regionie MENA. Już teraz Onyx poczynił znaczne postępy w regionie, kończąc pilotażowy projekt z Bahrain Bank ACB dotyczący natychmiastowych transakcji transgranicznych ze Stanami Zjednoczonymi.

Chociaż w ramach swojej poprzedniej współpracy firma Onyx nalegała na płatności w euro, w ramach projektu poczyniono postępy we współpracy z USA. rozliczeń dolarowych w ostatnich miesiącach. Wygląda na to, że piloci FAB i ACB eksperymentowali z dolarem, opierając się na sukcesach międzybankowego programu wymiany walut w USA. ugodę dolarową z sześcioma indyjskimi bankami komercyjnymi.

Uruchomiona w 2022 r. firma Onyx ma globalne firmy, takie jak BNP Paribas, DBS i Goldman Sachs, jako klientów, przetwarzając transakcje o wartości do 2 miliardów dolarów dziennie.

„W ciągu ostatnich kilku lat zainteresowanie potencjałem tej technologii wzrosło, ponieważ nabraliśmy większej pewności co do sposobu jej wdrożenia” – powiedział Tyrone Lobban, dyrektor Onyx Digital Assets. „Nie mówimy o pilotażach, ale o produktach w pełni zintegrowanych z naszymi zwykłymi systemami bankowymi.”

Przejście na systemy bez uprawnień

Obecnie Onyx JPMorgan działa w oparciu o księgę zezwoleń, ale zgodnie z etosem Web3 firma rozważa przejście na księgi rozpowszechniane publicznie. Oczekuje się jednak, że przejście to będzie wiązało się z wieloma wyzwaniami regulacyjnymi, które firmie udało się obejść w ciągu ostatnich trzech lat.

„Nie przeszliśmy w pełni na publiczne łańcuchy bloków, ale bardzo świadomie zadbaliśmy o to, aby posiadanie publicznego łańcucha bloków było bardzo silną strategią” – powiedział Lobban.

Firma zauważyła, że ​​implozja FTX mogła zwiększyć kontrolę regulacyjną w całej branży, pozostawiając graczy zmagających się z nowymi obawami dotyczącymi prywatności, przeciwdziałania praniu pieniędzy i Know Your Customer (KYC).

Obejrzyj: Znalezienie sposobów wykorzystania CBDC poza walutami cyfrowymi

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UAE’s largest bank completes cross-border payments pilot with JPMorgan’s Onyx – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO