Siły kosmiczne Stanów Zjednoczonych zakazują narzędzi generatywnych AI, aby zapobiec wyciekom danych

Stany Zjednoczone. Firma Space Force wyraziła obawy dotyczące zagrożeń danych związanych z wykorzystaniem w swoich operacjach produktów generatywnej sztucznej inteligencji, skutecznie zabraniając pracownikom korzystania z tych narzędzi.

Agencja podzieliła się swoim nowym stanowiskiem w wewnętrznej notatce, powołując się na obawy, że zastrzeżone dane mogą wpaść w niepowołane ręce w wyniku polegania na platformach generatywnej sztucznej inteligencji. Według raportu Reuters zakaz ma mieć charakter tymczasowy, ponieważ agencja bada nowe metody ograniczania „ryzyka agregacji sztucznej inteligencji”.

Idąc dalej, pracownicy USA Space Force nie będzie mogło używać ChatGPT, Bard i innych dużych modeli językowych (LLM) OpenAI na oficjalnych komputerach. Nie ma jednak żadnych ograniczeń wobec pracowników korzystających z technologii do użytku osobistego.

„Strategiczna przerwa w stosowaniu generatywnej sztucznej inteligencji i modeli wielkojęzykowych w USA Siły Kosmiczne zostały wdrożone w miarę ustalania najlepszej ścieżki integracji tych zdolności z rolami Strażników i misją USSF” – stwierdziła agencja w oświadczeniu.

Stany Zjednoczone. Space Force stwierdziło, że generatywna sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał, aby zrewolucjonizować globalną siłę roboczą, zwiększając „zdolność pracowników do szybkiego działania”. Od tego czasu technologia znalazła zastosowanie w finansach, audycie Web3, opiece zdrowotnej, edukacji i przedsięwzięciach artystycznych.

Mając świadomość potencjału generatywnej sztucznej inteligencji, Siły Kosmiczne w swojej notatce stwarzają garstce pracowników możliwość dalszego korzystania z narzędzi za zgodą Głównego Biura ds. Technologii i Innowacji agencji.

Siły Kosmiczne oświadczyły, że w nadchodzących tygodniach opublikują kompleksowe wytyczne dotyczące generatywnego wykorzystania sztucznej inteligencji. Biura Pentagonu, w tym Siły Kosmiczne, utworzyły grupę zadaniową ds. sztucznej inteligencji, która ma zbadać sposoby zapewnienia bezpiecznego, odpowiedzialnego i strategicznego wykorzystania tej technologii.

Obawy dotyczące procesów przetwarzania danych w platformach generatywnej sztucznej inteligencji osiągnęły nowy poziom, a agencje regulacyjne zwróciły uwagę na ich działalność. Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) ogłosił rozpoczęcie śledztwa przeciwko OpenAI w związku z przetwarzaniem danych w „sposób niezgodny z prawem i nierzetelny”.

„Rozwój nowych technologii musi uwzględniać prawa jednostki wynikające m.in. z RODO. Zadaniem europejskich organów ochrony danych jest ochrona obywateli UE przed negatywnymi skutkami technologii przetwarzania informacji” – powiedział Wiceprezes UODO Jakub Groszkowski.

Rosnący trend dla przedsiębiorstw

Podczas gdy Stany Zjednoczone Space Force jest pierwszą agencją rządową, która nałożyła ograniczenia na wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji, prywatne przedsiębiorstwa podjęły kroki w celu ograniczenia ich wykorzystania. Samsung zakazał pracownikom korzystania z ChatGPT w obawie przed wyciekiem danych po wprowadzeniu przez pracownika kodu źródłowego na platformie.

Idąc za przykładem Samsunga, firmy technologiczne i finansowe, w tym Apple, Goldman Sachs i Amazon, zabroniły pracownikom korzystania z platform generatywnej sztucznej inteligencji. Z drugiej strony firma KPMG, zajmująca się usługami profesjonalnymi, podjęła proaktywne kroki w celu zintegrowania wykorzystania sztucznej inteligencji w swoich branżach, inwestując 2 miliardy dolarów w badania Microsoftu dotyczące sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: AI, ChatGPT i Blockchain | Okrągły stół CoinGeek z Joshuą Henslee

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US Space Force bans generative AI tools to prevent data leaks – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO