Dan Wagner z Haste Arcade: „Panda Wallet jest zbudowany w taki sposób, że nie potrzebuje ani nie wymaga do działania zaufanej strony”

Współzałożyciel Haste Arcade, Dan Wagner, udostępnił na zasadach open source portfel rozszerzeń przeglądarki Web3 bez nadzoru, z blockchainem BSV i obsługą 1 Sat Ordinals, o nazwie Panda Wallet. Rozszerzenie można pobrać z GitHuba i zainstalować w przeglądarce Google Chrome. Spotkałem się z Wagnerem, aby dowiedzieć się, jaka jest jego motywacja do rozwijania portfela i jak chciałby go wykorzystać.

Dlaczego stworzyłeś portfel Panda?

Wagner: Głównie z dwóch powodów:

Właściwy portfel rozszerzeń web3 jest jednym z najbardziej poszukiwanych produktów/usług na rynku i jest nim od lat.
Najbliższą rzeczą, jaką mieliśmy, był Sensilet (który już nie działa).
Jak długo powstawał portfel Panda?

Wagner: To dość trudne pytanie. Technicznie rzecz biorąc, zajęło mi kilka tygodni pracy w niepełnym wymiarze godzin (przesiadywanie do późna w nocy i w weekendy), zanim stanąłem w obronie kogoś, kogo uważam za MVP alfa. Jednak w dużej mierze uznałbym ten zestaw funkcji za wciąż w powijakach. Trzeba zacząć od podstaw. To nigdy nie będzie „skończone”.

Dlaczego udostępniłeś portfel jako open source, zamiast na przykład zachować portfel jako adres IP marki Haste Arcade?

Wagner: W przestrzeni kosmicznej dużo się mówi o znaczeniu współpracy i wspólnej pracy nad „Bitcoinem”. Mam swoje prywatne firmy i wierzę, że prywatne firmy, ogólnie rzecz biorąc, będą nadal odgrywać rolę na świecie, nawet w i hiperbitcoinizowany świat.

Jednak portfel bez nadzoru wydaje się, że nie powinien mieć zewnętrznych zależności.

Panda Wallet jest zbudowany w taki sposób, że nie potrzebuje ani nie wymaga do działania zaufanej strony. Nie postrzegam tego jako „mój projekt”. Po prostu włożyłem kilka początkowych wkładów. Mam nadzieję, że inni zrobią to samo. Razem możemy zbudować coś niesamowitego.

Jak myślisz, dlaczego blockchain BSV nie miał dotychczas powszechnie przyjętego portfela rozszerzeń przeglądarki?

Wagner: To dobre pytanie i często zadaję sobie to samo pytanie. Myślę, że gdybyśmy zobaczyli portfel web3 bez nadzoru, obsługujący RUN FT i NFT, istniałaby duża szansa na adopcję. Sensilet robił swoje, korzystając z tokenów Sensible.

Teoretycznie lubię Sensible i RUN, ale myślę, że w tym momencie porządki 1Sat mają większy sens. Jednakże, ponieważ Panda Wallet jest oprogramowaniem typu open source, jesteśmy o krok od wspierania RUN, Sensible, STAS lub czegokolwiek innego, co ludzie chcą zobaczyć.

Czy możesz omówić wyzwania związane z wdrażaniem bezpiecznej komunikacji z rozszerzenia przeglądarki w kontekście zarządzania monetami i tokenami użytkownika?

Wagner: Biorąc pod uwagę, że wszystko leży po stronie klienta, trzeba polegać na najlepszych praktykach w zakresie bezpieczeństwa. W przypadku zadań wymagających poufnych operacji, takich jak odszyfrowywanie kluczy prywatnych użytkownika, najważniejsze są metody szyfrowania i ochrony hasłem.

Z punktu widzenia „przesyłania wiadomości” wrażliwe dane nigdy nie są przekazywane, a ich odszyfrowanie jest zawsze izolowane. Powiedziawszy to, byłoby rozsądne, gdyby programiści biorący udział w projekcie zatrudnili eksperta ds. bezpieczeństwa lub przynajmniej przeprowadzili wewnętrzny i ukierunkowany audyt przed wyjściem z wersji alfa/beta.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat blokowania monet i witryny hodlocker.com?

Wagner: Uwielbiam to. Szczerze mówiąc, nie rozumiem żadnych argumentów przeciwko temu. Ma to sens i nie sądzę, że jest to chwilowa moda. Niezależnie od tego, czy Hodlocker jest „tym jedynym”, czy czymś innym, pomysł przypisania wartości do treści stanowi silny sygnał i myślę, że może pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów z motywacją, które widzieliśmy w przypadku takich rozwiązań jak Twetch.

Mikropłatności za transmisję danych są w teorii świetne, ale rynki sygnalizują, że nie obchodzi ich, czy ich dane są wydobywane w większym stopniu niż ich gotowość do zapłaty, nawet jeśli będzie to grosz. Wydaje się, że blokowanie mogłoby potencjalnie rozwiązać ten problem z motywacją. Mam nadzieję, że tak.

Czy Panda Wallet zostanie zintegrowany z Haste Arcade i/lub Take It NFT?

Wagner: Oczywiście. Istnieje kilka interesujących wyzwań związanych z interfejsem użytkownika/UX w przypadku czegoś takiego jak Take It, którymi być może będziemy musieli się zająć w pierwszej kolejności. W szczególności uprawnienia użytkownika do wydatków są kluczowe i dlatego zawsze lubiłem i nadal integruję HandCash z projektami.

W niektórych aplikacjach niezbędne jest włączenie uprawnień do wydatków, aby użytkownik nie musiał za każdym razem „zatwierdzać” żądania. Muszę rozważyć możliwość bezpiecznego zrobienia tego bez potrzeby korzystania z backendu.

W dyskusji dotyczącej portfela Panda wspomniałeś o założeniu strony sponsorów w GitHub w celu zbierania funduszy. A może zamiast tego stworzysz kolekcję(-e) NFT z motywem portfela Panda?

Wagner: Myślę, że potencjalnie zobaczymy oba. Moją wizją jest zatrudnienie programistów open source w pełnym wymiarze czasu pracy w Panda Wallet. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest wsparcie społeczności i prawdziwy sponsoring. Nie mówię o zebraniu kilku kawałków ze spadku NFT. Mówię o realnym wsparciu, które pomoże w rozwoju bardzo potrzebnego produktu/usługi, która zdobędzie zaufanie ludzi. Każdy inny godny uwagi blockchain finansuje swoich twórców i ważne rzeczy, takie jak portfele, poprzez sponsoring lub granty. Czas, żebyśmy zrobili to samo. Tak wielu ludzi pasjonuje się Bitcoinem i potrzebujemy ludzi z pasją na pełny etat.

Wszystkie środki trafią do utworzonego Kolektywu Otwartego, dzięki czemu zachowana zostanie pełna przejrzystość przydziału środków. Programiści zasługują na wynagrodzenie za swoją pracę. Jeśli nie zostaniesz nagrodzony za swój czas, nie zostaniesz w pobliżu. Chcę, aby Panda Wallet i blockchain BSV prosperowały.

Co chciałbyś zobaczyć w portfelu Panda Wallet?

Wagner: Wszystko. Może obsługiwać wystawianie, blokowanie, wysyłanie, podpisywanie, bsv20, NFT, inteligentne kontrakty, rynki itp. Niebo jest granicą.

Interfejs API dostawcy portfela Panda ułatwia integrację z innymi aplikacjami internetowymi.

Ponieważ niektórzy z czołowych programistów w branży pracują już za kulisami tego projektu, prawdziwym pytaniem dla czytelników jest… co zbudujesz?

Dziękuję Danowi Wagnerowi za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że czytelnicy dowiedzieli się więcej o Panda Wallet i wartości oprogramowania open source w społeczności Bitcoin.

Artykuł ten został lekko zredagowany w celu zapewnienia przejrzystości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Haste Arcade’s Dan Wagner: ‘Panda Wallet is built in such a way that it doesn’t need or require a trusted party to run’ – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO