Getty Images przedstawia zgodne z prawami autorskimi narzędzie do tworzenia obrazów generatywnych AI do użytku komercyjnego

Firma zajmująca się mediami wizualnymi, Getty Images (NASDAQ: GETY), ogłosiła wprowadzenie na rynek generatora obrazów opartego na sztucznej inteligencji (AI), zaprojektowanego w celu zapewnienia użytkownikom „pełnej ochrony i praw użytkowania”.

W poście na blogu firma zauważyła, że nowe narzędzie osiąga status zgodny z prawem autorskim, opierając się wyłącznie na swojej bibliotece licencjonowanych obrazów podczas szkolenia swojego modelu generatywnego.

Firma Getty Images, nazwana Generative AI, dodała, że oprócz zapewniania użytkownikom „bezpiecznych komercyjnie” obrazów, narzędzie oferuje wysokiej jakości generowane obrazy AI, które mogą konkurować z innymi pionierami w branży. Firma ma nadzieję przyciągnąć użytkowników z innych generatorów obrazów, takich jak Midjourney i Stable Diffusion. Platformy te znalazły się pod ostrzałem w związku z legalnością obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia narzędzia, które wykorzystuje moc generatywnej sztucznej inteligencji do zaspokajania potrzeb komercyjnych naszych klientów przy jednoczesnym poszanowaniu własności intelektualnej twórców” – powiedział Craig Peters, dyrektor generalny Getty Images. „Ciężko pracowaliśmy, aby opracować odpowiedzialne narzędzie, które da klientom zaufanie do materiałów wizualnych generowanych przez generatywną sztuczną inteligencję do celów komercyjnych”.

Getty Images ujawniło w oświadczeniu, że narzędzie AI umożliwi użytkownikom tworzenie obrazów przy „nieograniczonym zabezpieczeniu” dzięki dogłębnemu szkoleniu. Getty Images, przeszkolony wyłącznie w oparciu o „czystą” bazę danych, twierdzi, że tworzenie deepfakes za pomocą narzędzia AI będzie prawie niemożliwe, ponieważ proces szkolenia wyklucza osoby publiczne i własność intelektualną wiodących marek.

Użytkownicy nowego narzędzia AI mogą zintegrować ofertę z istniejącymi przepływami pracy i aplikacjami innych firm za pośrednictwem interfejsu API. Ponadto Getty Images dodało, że usługa AI będzie oferować większe możliwości dostosowywania funkcji, umożliwiając użytkownikom dodawanie własnych danych w celu generowania obrazów spójnych z ich marką.

Oczekuje się, że usługi dostosowywania zostaną wdrożone przed końcem 2023 r., a Getty Images nie ujawnia szczegółów cen usługi AI.

„Są dwie rzeczy, które moim zdaniem są w tym przypadku wyjątkowe” – powiedział Peters. „To jedyna usługa, która jest zwolniona z odpowiedzialności i całkowicie czysta pod względem komercyjnym oraz może zaoferować taki poziom jakości, jak ona, ale można do niej również uzyskać dostęp za pośrednictwem interfejsu API, co jest dość wyjątkowe”.

Nowe narzędzie AI firmy Getty Images wykorzystuje Picasso firmy NVIDIA (NASDAQ: NVDA), „fabrykę niestandardowej generatywnej sztucznej inteligencji do projektowania wizualnego”, która według firmy zapewnia najlepsze wsparcie techniczne, biorąc pod uwagę dostęp do procesorów graficznych i wykorzystanie technologii zamiany tekstu na obraz GANS Model.

Problemy z prawami autorskimi grożą rozerwaniem ekosystemu

Od połowy roku gwałtownie wzrosły problemy z prawami autorskimi związanymi ze sztuczną inteligencją, a kilku właścicieli praw własności intelektualnej pozywa twórców sztucznej inteligencji do sądu w związku z zarzutami o naruszenie praw autorskich. Getty Images wykazało się dużą aktywnością, pociągając Stable Diffusion do sądu w związku z naruszeniami praw autorskich podczas szkolenia jej generatywnego modelu sztucznej inteligencji.

„Zasadniczo złożyliśmy pozew przeciwko [Stability AI] za sprzeniewierzenie naszej własności intelektualnej w celu wytrenowania modelu bez naszej zgody i rozważenia” – potwierdził Peters.

Gildia autorów jako ostatnia złożyła pozew zbiorowy przeciwko OpenAI za naruszenie praw własności intelektualnej swoich członków w związku z dążeniem organów regulacyjnych do wprowadzenia solidnych ram regulacyjnych dla sztucznej inteligencji i innych przełomowych technologii.

Obejrzyj: Blockchain może zwiększyć odpowiedzialność za sztuczną inteligencję

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Getty Images unveils copyright-compliant generative AI image tool for commercial use – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO