Blokowanie monet w blockchainie BSV: trend, który to coś więcej niż tylko HODLing

Koncepcja blokowania monet w blockchainie nie jest nowa, ale ostatnio zyskała znaczną popularność w społeczności blockchain BSV. W tym artykule zagłębiono się w historię, aktualne trendy i wpływ blokowania monet w łańcuchu bloków BSV, oferując wgląd w różne przypadki jego użycia i kroki natychmiastowych działań dla firm.

Krótka historia blokowania monet

Blokowanie monet ma swoje korzenie w oryginalnych możliwościach skryptowych Bitcoina, w szczególności w funkcji nLockTime. Ta funkcja umożliwia programistom tworzenie skryptów, które odblokowują monety dopiero po upływie określonego czasu. Z biegiem czasu koncepcja ewoluowała, a blockchain BSV wyniósł ją na nowy poziom dzięki różnym innowacyjnym przypadkom użycia.

Dlaczego blokowanie monet jest trendy w blockchainie BSV

Społeczność blockchain BSV tętni dyskusjami na temat blokowania monet, dzięki przedsiębiorcom takim jak Jack Liu (i oczywiście dr Craig Wright). Liu dąży do tego, aby blokowanie Bitcoinów było bardziej przyjazne dla użytkownika i przyjemne, podczas gdy dr Wright skupia się na poważnych zastosowaniach transakcji nLockTime. Trend ten jest napędzany przez zaangażowanie społeczności w „hodlingowanie” swoich monet z niezachwianą determinacją, opierając się wszelkiej pokusie wydawania tych satoshi przez dłuższy czas.

Wpływ blokowania monet na społeczność blockchain BSV

Blokowanie monet w łańcuchu bloków BSV ma kilka implikacji:

Przejrzystość: wszystkie zablokowane monety i ich warunki są publicznie dostępne na blockchainie.
Zaangażowanie społeczności: koncepcja wywołała dyskusje i debaty w społeczności, prowadząc do nowych pomysłów i zastosowań.
Planowanie finansowe: oferuje osobom i firmom „nowy sposób” planowania swojej przyszłości finansowej.
Użyj etui do blokowania monet

Joshua Henslee jako pierwszy opisał następujące przypadki użycia:

Publiczna tabela wyników zablokowanych monet: Tablica wyników może wyświetlać liczbę i czas trwania zablokowanych monet, urozmaicając proces i zachęcając więcej osób do udziału.
Wielopoziomowe interakcje w mediach społecznościowych: Progi oparte na zablokowanych monetach można wykorzystać do tworzenia ekskluzywnych grup czatów lub interakcji społecznościowych.
Zarabianie na scenariuszu ograniczonym czasowo: artyści i przedsiębiorcy mogą używać zablokowanych scenariuszy jako harmonogramu nabywania uprawnień, zwiększając zaufanie konsumentów.
Środki bezpieczeństwa: W przypadku włamania wszystkie monety z chłodni mogą zostać przesłane do skryptu z blokadą czasową, przez co będą niedostępne przez pewien czas.
Koniecznie sprawdź także ten Xeet (i wątek) z X Space z Michaelem Wehrmannem i Danielem Krawiszem:

https://x.com/MichaelWehrmann/status/1705700332012011573?s=20

Krok działania dla firm

Firmy mogą zintegrować blokowanie monet ze swoimi strategiami planowania finansowego i zaangażowania klientów. Mogą na przykład zaoferować specjalne rabaty lub dostęp do usług premium klientom, którzy zablokują określoną kwotę BSV. To nie tylko zwiększa lojalność klientów, ale także zapewnia firmom bardziej przewidywalne źródło przychodów.

Niestety, obecnie niewiele jest informacji na temat konkretnych korzyści, jakie firmy mogą odnieść z blokowania monet w łańcuchu bloków BSV. Ale eksperymenty trwają i są niezwykle intrygujące.

Wniosek

Blokowanie monet w blockchainie BSV to coś więcej niż tylko trend; to wieloaspektowa strategia o różnych zastosowaniach, od planowania finansowego po zaangażowanie społeczności. Ponieważ koncepcja stale ewoluuje, zarówno firmy, jak i osoby prywatne muszą zrozumieć jej potencjalny wpływ i korzyści.

Obejrzyj warsztaty Bitcoin Masterclasses nr 2 na nLockTime: Używanie blokowanych czasowo DFA dla procesów

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Locking coins in BSV blockchain: A trend that’s more than just HODLing – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO