Microsoft Copilot: ujednolicenie sztucznej inteligencji dla użytkowników systemu Windows 11 i platformy Microsoft 365

Gigant technologiczny Microsoft wprowadził dla swoich użytkowników nową ofertę sztucznej inteligencji (AI), obejmującą wszystkie dotychczasowe możliwości sztucznej inteligencji w jednym produkcie.

Nowa oferta, nazwana Microsoft Copilot, będzie dostępna w systemach Windows 11, Microsoft 365, Edge i Bing od 26 września. Dostęp do nowej oferty AI można uzyskać za pośrednictwem aplikacji lub po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, co Microsoft (NASDAQ: MSFT) mówi, że będzie to „proste i bezproblemowe doświadczenie”.

Użytkownicy nowego produktu mogą uzyskać dostęp do pomocy w zakresie kodowania opartej na sztucznej inteligencji w serwisie Github, korzystać z funkcji sztucznej inteligencji w Bing i korzystać z pakietu usług Microsoft opartych na sztucznej inteligencji na platformie Microsoft 360 z poziomu jednej intuicyjnej platformy.

„Dziś podejmujemy kolejny krok w celu ujednolicenia tych możliwości w jedno rozwiązanie, które nazywamy Microsoft Copilot, Twój codzienny towarzysz AI” – czytamy w ogłoszeniu. „Copilot w unikalny sposób uwzględni kontekst i inteligencję sieci, Twoje dane służbowe i to, co robisz na komputerze, aby zapewnić lepszą pomoc.

Microsoft twierdzi, że rozpocznie dostarczanie wczesnej wersji produktu w nadchodzącej aktualizacji systemu Windows 11, opisanej jako jedna z „najbardziej ambitnych” aktualizacji. Oczekuje się, że system Windows 11 otrzyma ponad 150 nowych funkcji, z których duża część będzie dotyczyć sztucznej inteligencji.

Oczekuje się, że w nadchodzącej aktualizacji Bing i Edge odczują wstrząsające zmiany dzięki spersonalizowanym odpowiedziom i możliwościom zakupów. Zgodnie z oświadczeniem Bing będzie obsługiwać model DALL-E 3 OpenAI, umożliwiając użytkownikom tworzenie i edytowanie oszałamiających obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję.

Firma Microsoft ogłosiła także rozwiązanie Microsoft 365 Copilot, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności użytkowników korporacyjnych za pomocą aplikacji takich jak Excel, Word i PowerPoint. Opłata za produkt oparty na sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw wynosi 30 dolarów miesięcznie za każdego użytkownika, a Microsoft ma uzyskać ponad 3 miliardy dolarów rocznych przychodów, jeśli 2,5% użytkowników Office 365 subskrybuje nową usługę.

„Wykracza to daleko poza proste pytania i odpowiedzi i zapewnia przewagę nad niektórymi z najbardziej złożonych i żmudnych zadań – niezależnie od tego, czy jest to pisanie dokumentu strategicznego, rezerwacja podróży służbowej czy nadrabianie zaległości w e-mailach” – powiedział Microsoft.

Firma dodała, że doda do swojego zestawu aplikacji konsumenckich narzędzie Designer, narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, umożliwiające tworzenie „oszałamiających efektów wizualnych”. Użytkownicy mogą tworzyć posty i zaproszenia w mediach społecznościowych; oczekuje się, że integracja z programem Word umożliwi większą personalizację.

Ciężka inwestycja w sztuczną inteligencję

Zgodnie ze swoją historią wykorzystywania nowych technologii Microsoft całkowicie skupił się na sztucznej inteligencji, stosując „podejście ekosystemowe”. Od tego czasu firma Big Tech rozwinęła w swoich produktach usługi związane ze sztuczną inteligencją, ciesząc się zainteresowaniem z kilku stron.

W lipcu firma KPMG, świadcząca usługi profesjonalne, zainwestowała 2 miliardy dolarów w sztuczną inteligencję firmy Microsoft, natomiast Meta (NASDAQ: META) nawiązała współpracę z firmą Microsoft w celu komercyjnego wydania swojej oferty generatywnej sztucznej inteligencji, LLaMA 2. Microsoft ma rozległe doświadczenie w ekosystemie sztucznej inteligencji, będąc właścicielem jest częścią OpenAI, twórcy ChatGPT i podobno pracuje nad opracowaniem własnych chipów AI.

Obejrzyj: Konstantinos Sgantzos rozmawia z CoinGeek o blockchainie AI i BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Microsoft Copilot: Unifying AI for Windows 11 and Microsoft 365 users – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO