Michael Cinco uruchamia Couture RTW po udanej gali mody Metaverse

MANILA, Filipiny – Oczy wszystkich zwrócone były na Filipiński Tydzień Blockchain (PBW), podczas którego światowej sławy filipiński projektant mody Michael Cinco zaprezentował swój kultowy styl w przestrzeni cyfrowej i fizycznej. Po tym wydarzeniu dr Sayed Ali, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Michael Cinco Couture, ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszej kolekcji gotowych do noszenia couture projektanta, wraz z linią perfum i biżuterii.

„To nie jest zwykła, gotowa do noszenia” – powiedziała Ali podczas panelu PBW pt. „Fashion Digital Runway”. „To gotowa do noszenia odzież couture z domieszką Michaela Cinco Couture, ale cena jest bardzo przystępna”.

Wprowadzanie mody do przestrzeni cyfrowej

Gospodarz i eventolog Tim Yap moderował dyskusję z Alim, wiceprezesem założycielem Rady Blockchain na Filipinach Chezką Gonzalesem oraz współzałożycielem i dyrektorem generalnym Xctuality Warrenem Woonem, którego firma była odpowiedzialna za wprowadzenie dzieł Cinco do cyfrowego świata.

„Chcieliśmy połączyć fizyczne elementy sukni z elementami Metaverse i NFT” – powiedziała Woon, zanim podzieliła się informacją, że suknie projektantki są tak wyjątkowe, że przetłumaczenie ich na format cyfrowy zajęło trochę czasu.

Pokazanie możliwości technologii Blockchain

Jak wynika z reakcji publiczności i mediów społecznościowych, wydarzenie z powodzeniem zaprezentowało możliwości przeniesienia sztuki do przestrzeni cyfrowej, a między innymi pomogło twórcom dotrzeć do młodszej, szerszej grupy demograficznej.

Dla Gonzalesa, który pomógł w przygotowaniu tego wydarzenia, Gala Mody Metaverse była wydarzeniem, nad którym pracowano ponad rok. Przytoczyła wartość dodaną poprzez umieszczenie elementów Cinco na blockchainie, stwierdzając, że „Odtworzenie mody Michaela w Metaverse i uwierzytelnienie ich za pomocą NFT pomaga zapewnić konsumentom wartość, na którą naprawdę zasługują”.

Równolegle z galą trwała sprzedaż zarówno prezentowanych elementów, jak i kultowych projektów z portfolio Cinco, a dochód trafił na rzecz World Wide Fund for Nature (WWF) i Global Reskilling Movement.

Teraz, po raz drugi, PBW skupia się na rzucaniu światła na to, jak technologia blockchain ewoluuje w naszym sposobie życia, pracy i zabawy. PBW odbędzie się w dniach 19-21 września w Marriott Hotel Grand Ballroom. Bilety i więcej informacji można znaleźć na stronie www.pbw.ph

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Michael Cinco launches Couture RTW after successful Metaverse Fashion Gala – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO