Kanadyjski sąd zatwierdza fuzję spółki BTC Miner Hut 8 z USBTC

Kanadyjski sąd zatwierdził połączenie spółek wydobywczych BTC Hut 8 (NASDAQ: HUT) i US Bitcoin Corp. (USBTC).

Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej wydał w poniedziałek ostateczne postanowienie zatwierdzające fuzję, przybliżając obie spółki do utworzenia nowego podmiotu: Hut 8 Corp lub New Hut.

Obie firmy połączą się w ramach układu obejmującego wszystkie akcje, a nowa spółka będzie miała siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Jak informował CoinGeek w lutym, nowy podmiot będzie notowany zarówno na giełdzie Nasdaq, jak i na giełdzie w Toronto, a jego szacowana kapitalizacja rynkowa wyniesie 990 milionów dolarów.

Po zatwierdzeniu w Kanadzie obie firmy oczekują obecnie na rejestrację New Hut w USA i zgodę akcjonariuszy USBTC. Obaj złożyli wniosek o zatwierdzenie w SEC, która musi wydać zezwolenie, zanim nowy podmiot będzie mógł zostać zarejestrowany.

Tydzień temu akcjonariusze Hut 8 głosowali przeważającą większością głosów za fuzją. Za przyjęciem układu zagłosowało 97% akcjonariuszy, za emisją akcji New Hut i planem motywacyjnym głosowało odpowiednio 95% i 87%.

„Jestem bardzo wdzięczny, że nasi akcjonariusze przeważającą większością głosów zatwierdzili Transakcję: to pomyślne głosowanie jest godne odnotowania, ponieważ odzwierciedla ich zaangażowanie i wsparcie dla naszej Fuzji Równych” – skomentował dyrektor generalny Hut 8, Jaime Leverton.

Zamknięcie fuzji ma nastąpić w IV kwartale 2023 roku.

New Hut będzie jedną z największych firm górniczych w Ameryce Północnej, dysponującą łączną mocą 825 MW w sześciu zakładach wydobywczych. Nowa firma podwoi działalność w zakresie wydobycia bloków BTC za wynagrodzeniem, ale zdywersyfikuje także działalność w zakresie innych usług, w tym hostingu i zarządzania infrastrukturą. Będzie posiadać zakłady w Teksasie, Nebrasce i Nowym Jorku w USA oraz w Albercie w Kanadzie, zatrudniając łącznie 210 pracowników.

Fuzja następuje po jednym z najcięższych okresów dla górników zajmujących się wydobyciem bloków. Przedłużająca się „kryptograficzna” bessa oraz upadek niektórych kluczowych partnerów i instytucji finansujących wypchnęły górników do granic możliwości. Wiele z nich załamało się i eksplodowało, od Compute North po Core Scientific (NASDAQ: CORZW).

Chata 8 nie wytrzymała trudnych czasów. W drugim kwartale firma odnotowała stratę w wysokości 9,2 mln dolarów, gdyż przychody spadły o 56% w porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku. Za swoje nieszczęścia obwiniał wzrost średnich trudności w sieci BTC i zamknięcie zakładu wydobywczego w North Bay w Kanadzie

Obejrzyj: Gorilla Pool zapewnia kompleksowe rozwiązania dla górnictwa ASIC

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Canadian court approves BTC miner Hut 8’s merger with USBTC – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO