Nowe przedsięwzięcie Sony ma stworzyć „szkielet globalnej infrastruktury Web3”

Firma Sony Network Communications (NASDAQ: SONY) ujawniła ambitne plany uruchomienia publicznego łańcucha bloków, który według niej może stać się „kręgosłupem globalnej infrastruktury Web3”.

https://x.com/StartaleHQ/status/1675717951440445440?s=20

Sony potwierdziło, że projekt będzie miał formę umowy joint venture z firmą Startale Labs, twórcami sieci Astar Network. Sony oświadczyło, że będzie właścicielem 90% projektu, a Startale Labs będzie właścicielem 10%.

„W miarę ciągłego rozwoju technologii blockchain zespoły wykorzystają jej pełny potencjał i skoncentrują się na tworzeniu zabójczych przypadków użycia Web3, aby przyspieszyć przyjęcie Web3” – czytamy w oświadczeniu.

Sony wyraziło optymizm, że jego nowy blockchain może przewyższyć bazę Coinbase (NASDAQ: COIN) pod względem funkcjonalności i codziennej liczby aktywnych użytkowników. Sony twierdzi, że wykorzysta swoje bogate doświadczenie w grach, muzyce, obrazowaniu i wykrywaniu, usługach finansowych i rozwiązaniach sieciowych, aby zapewnić innowacyjne rozwiązanie dla użytkowników Web3.

Firma Sony oświadczyła na swojej stronie internetowej, że nowa sieć Web3 połączy „dusze z pokolenia na pokolenie” i „przyczyni się do stworzenia podstaw rozkwitu społeczeństw cyfrowych”. Pomimo optymizmu wokół projektu, szczegóły techniczne nadal muszą być skąpe, ponieważ eksperci zastanawiają się nad proponowanymi przypadkami użycia i funkcjonalnością sieci.

Firma wskazuje również na wcześniejsze udane wyprawy Startale Labs w technologię blockchain jako dowód przyszłego sukcesu projektu.

„Łącząc doświadczenie Sony Network Communications w komunikacji, IoT, sztucznej inteligencji i usługach w zakresie rozwiązań z wiedzą Startale Labs i umiejętnościami technicznymi w zakresie Web3, pragniemy stworzyć globalną infrastrukturę, która będzie podstawą ery Web3, napędzając innowacje w istniejących branżach”.

https://x.com/AstarNetwork/status/1700172788797968597?s=20

Sony i Startale Labs uruchomiły w maju wspólny program inkubacyjny, w ramach którego finansuje się i zapewnia wsparcie techniczne prawie 20 projektom Web3. Od 2021 r. firma Sony zgłasza patenty na technologię Web3, koncentrując się na tokenach niezamienialnych (NFT), metawersie i aplikacjach zdecentralizowanych (DApps).

Zmiana narracji poprzez NFT

Podczas gdy reszta świata zwraca się ku technologii blockchain, RAD NFTV oparty na blockchainie BSV opiera się na NFT, aby przywrócić cyfrową własność twórcom z Hollywood. Rad uważa, że oprócz własności korzystającej z NFT, inteligentne kontrakty obiecują przejrzystość i skuteczność audytów finansowych.

Dyrektor wykonawczy RAD NFTV Tony Mugavero stwierdził, że twórcy mogą otrzymywać wynagrodzenie „w czasie rzeczywistym” bez konieczności polegania na pośrednikach lub osobach trzecich w zakresie tantiem.

Według Mugavero, biorąc pod uwagę natychmiastowy charakter audytu finansowego opartego na inteligentnych kontraktach, jednostki nie muszą czekać latami, aby uzyskać dostęp do swoich świadczeń.

Obejrzyj: Web3 to naturalny postęp technologii

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Sony new venture to forge ‘backbone of global Web3 infrastructure’ – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO