Rywal ChatGPT? Tencent wprowadza na rynek model Hunyuan AI w związku z amerykańskim zakazem chipów

Chińska firma Tencent ogłosiła komercyjną premierę swojego nowego, wielkojęzykowego modelu sztucznej inteligencji (AI).

Firma technologiczna zaprezentowała nowy model podczas szczytu Global Digital Ecosystem Summit w Shenzhen, demonstrując uczestnikom możliwości produktu. Tencent, nazwany Hunyuan, twierdzi, że jego model sztucznej inteligencji zaoferuje przedsiębiorstwom zaawansowane logiczne rozumowanie i zdolność przetwarzania języka chińskiego.

„Podstawowy model Tencent obsługuje szeroki zakres funkcji, obejmujących między innymi tworzenie obrazów, copywriting, rozpoznawanie tekstu i obsługę klienta” – powiedział Tencent. „Będą one instrumentalne w kluczowych branżach, takich jak finanse, usługi publiczne, media społecznościowe, handel elektroniczny, transport, gry i wiele innych”.

Tencent w swojej najnowszej ofercie wykorzystuje model jako usługę (MaaS), którego zadaniem jest umożliwienie przedsiębiorstwom szkolenia modeli sztucznej inteligencji. Hunyuan zapewnia przedsiębiorstwom ponad 40 rozwiązań w 20 branżach, które Tencent opisuje jako „ekonomicznie opłacalne” duże modele.

„Tworzy to pozytywny cykl, w którym przedsiębiorstwa udoskonalają swoje duże modele za pomocą Hunyuan, aby tworzyć wyjątkowo inteligentne usługi w całej swojej działalności” – powiedział Tencent.

W tej chwili Hunyuan został zintegrowany z pakietem usług Tencent, obejmującym przeglądarkę QQ, wyszukiwarkę Weixin, rozwiązania marketingowe i gry. Korzystając z modelu AI, Tencent Meeting oferuje asystenta AI, który może generować protokoły spotkań z Hunyuan, wspierając tworzenie treści reklamowych generowanych przez sztuczną inteligencję.

Starszy wiceprezes wykonawczy Tencent Dowson Tong stwierdził podczas szczytu, że Hunyuan wyróżnia się na tle szeregu modeli sztucznej inteligencji ze względu na światowej klasy standardy prywatności, niższe koszty i głębokość zastrzeżonych danych.

Dzięki ponad 100 miliardom parametrów i 2 bilionom tokenów w danych przedtreningowych, Hunyuan firmy Tencent wydaje się być najsolidniejszą ofertą sztucznej inteligencji w lokalnym chińskim ekosystemie, oferując godną alternatywę dla ChatGPT z ograniczeniami geograficznymi.

Tong dodał, że uruchomienie Hunyuan pomoże w ekspansjonistycznych ambicjach Tencenta w kierunku nowych granic. Tencent planuje silną obecność w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.

Jasność przepisów sprzyja innowacjom

Zaledwie miesiąc po wprowadzeniu przez chiński rząd kompleksowych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji wiele chińskich firm wprowadziło swoje produkty związane ze sztuczną inteligencją. Oparty na sztucznej inteligencji chatbot Baidu, Ernie, wspiął się na szczyty App Store, a Alibaba i ByteDance mają zamiar wprowadzić nowe rozwiązania.

Nowo wprowadzone w Chinach przepisy nakazują twórcom sztucznej inteligencji jasne oznaczanie wszystkich treści generowanych przez sztuczną inteligencję i zapobieganie dyskryminacji ze względu na wiek, płeć lub pochodzenie etniczne. W przeciwieństwie do sposobu postępowania z zasobami cyfrowymi władze chińskie przyjmują praktyczne podejście do regulacji sztucznej inteligencji, aby zapobiec jej niewłaściwemu wykorzystaniu przez złe podmioty.

Obejrzyj: Blockchain może zwiększyć odpowiedzialność za sztuczną inteligencję

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ChatGPT rival? Tencent launches Hunyuan AI model amid US chip ban – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO