Rejestry publiczne należą do blockchain: dyrektor techniczny VX Technologies Zachary Weiner zeznaje przed legislaturą Wyoming

Komisja specjalna legislatury stanu Wyoming ds. Blockchain, technologii finansowych i technologii innowacji cyfrowych wysłuchała we wtorek zeznań Zachary’ego Weinera, założyciela i dyrektora technologicznego VX Technologies. Nalegał, aby ustawodawca rozważył przyjęcie przepisów dotyczących aktywów cyfrowych, które wykorzystywałyby możliwości przechowywania danych Bitcoina bez narażania bezpieczeństwa informacji.

Obejrzyj całe zeznanie tutaj:

Firmy Weiner i VX Technologies są uszyte z innego materiału niż wielu innych uczestników branży, którzy zeznają podczas tych przesłuchań. Zamiast zajmować się cenami monet i giełdami aktywów cyfrowych, VX Technologies koncentruje się całkowicie na tym, jak technologie aktywów cyfrowych mogą zostać wykorzystane do wzmocnienia pozycji ludzi.

W szczególności wykorzystała łańcuch bloków do stworzenia najnowocześniejszych technologii uwierzytelniania, umożliwiających przechowywanie weryfikowalnych zapisów w łańcuchu bez narażania prywatności, jakiej można by się spodziewać po powiązaniu z wrażliwymi danymi. Umożliwiło to firmie stworzenie i uruchomienie na przykład VXPass, który tworzy trwałe i prywatne dane uwierzytelniające w łańcuchu bloków, które może natychmiast zweryfikować każda osoba wybrana przez właściciela danych: uważa, że szpitale muszą weryfikować, czy miało miejsce dane leczenie.

Wychodząc z tego doświadczenia, Weiner przedstawił inny, najczęściej prezentowany opis technologii blockchain i zasobów cyfrowych. Powtórzył to, co często mówi się o Bitcoinie: że jest to „pieniądz idealny” ze względu na kilka cech:

Decentralizacja bez władzy centralnej
Stała podaż 21 milionów monet
Bezpieczeństwo dzięki kryptografii
Zauważa jednak, że te czynniki sprawiają, że Bitcoin jest czymś znacznie więcej niż tylko pieniędzmi: czynią z niego wyjątkową platformę do przechowywania danych. Weiner oczywiście zna to z pierwszej ręki, z pracy wykonywanej w VX Technologies. W końcu ich podstawowa działalność polega na przetwarzaniu ogromnych ilości danych, a biorąc pod uwagę charakter danych, konieczne jest, aby można było je przechowywać i zarządzać nimi w bezpieczny i skalowalny sposób.

„Zdolność blockchaina Bitcoin do zarządzania danymi niewątpliwie rośnie. Ta trajektoria sugeruje przyszłość, w której szereg rekordów, w tym dane specyficzne dla użytkownika, znajdzie trwałe i niezmienne istnienie w łańcuchu bloków.

Niezmienność tych danych oznacza jednak, że prywatność musi być priorytetem. Blockchain może przenosić wszystkie dane, jakie możesz sobie wyobrazić, ale jeśli nie ma sposobu, aby wybrać, które informacje są publicznie dostępne, a które nie, wówczas technologia blockchain nigdy nie będzie polegać na szerokiej skali.

Na szczęście dane można zaszyfrować, przekształcając w ten sposób informacje poufne w wartość alfanumeryczną o stałej długości, którą można z powrotem przełożyć na czytelne dane jedynie za pomocą podpisu.

„Na szczęście dla nas Satoshi widział taką możliwą przyszłość, a Bitcoin jest standardowo wyposażony w mechanizm podpisywania, a wiadomości podpisane Bitcoinem mogą udowodnić techniczną własność określonych adresów – bez ujawniania prawdziwej treści”.

„W związku z tym chcę poczynić kluczowe stwierdzenie: rejestry publiczne należą do łańcucha bloków. Wykorzystując podpisy, możemy redagować wrażliwe elementy, takie jak nazwiska i adresy e-mail, zachowując jednocześnie możliwość uwierzytelnienia oryginalnej treści. Takie podejście gwarantuje przejrzystość, wiarygodność i prywatność – wszystko za jednym zamachem.”

W świetle tego Weiner na zakończenie zaapelował do ustawodawcy o wdrożenie przepisów chroniących przed „pochopną” publikacją wrażliwych informacji w łańcuchu bloków:

„Łącząc transformacyjne atrybuty Bitcoina z rygorystycznymi środkami ochrony prywatności, wytyczamy kurs w stronę przyszłości, w której innowacje i indywidualne bezpieczeństwo harmonijnie współistnieją”.

Obejrzyj: VX Technologies chce, aby Bitcoin stał się światowym standardem

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Public records belong on blockchain: VX Technologies CTO Zachary Weiner testifies before Wyoming legislature – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO