Skorzystaj z funkcji superaplikacji Web 3.0 udostępnionych użytkownikom w Singapurze

Aplikacja do transportu pasażerów Grab ogłosiła dodanie do swojej usługi funkcji Web3, których zadaniem jest zaoferowanie singapurskim użytkownikom nowatorskich sposobów interakcji z platformą.

Najnowsze funkcje aplikacji pozwolą użytkownikom utworzyć portfel Web3 za naciśnięciem kilku przycisków, bez konieczności wychodzenia z aplikacji, podaje Tech in Asia. Zgodnie z raportem Grab będzie oferować klientom bony z niewymiennym tokenem (NFT) w kwalifikujących się restauracjach w kraju.

Kupony NFT, przedstawiające słynne zabytki, mają dodatkową funkcjonalność polegającą na zdobywaniu dla ich posiadaczy nowych nagród, takich jak zniżki na zakupy. Kupony NFT można wykorzystać do dokonywania płatności w wybranych przedsiębiorstwach, w tym w Mint Museum of Toys, przechowywanych w cyfrowym portfelu hostowanym w sieci Polygon.

Rzecznik Grab potwierdził, że usługa kuponów NFT będzie działać do końca roku, nazywając ją „krótkim pilotażem”. Dodał, że posunięcie to ma nastąpić jednocześnie z nadchodzącym Grand Prix Singapuru F1, zaplanowanym na połowę września.

Grab twierdzi, że usługa będzie eksponowana na imprezach Grand Prix, umożliwiając użytkownikom korzystanie z usług ze zniżką.

Choć ze wstępnego raportu wynika, że funkcje Web3 będą dostępne wyłącznie dla użytkowników z Singapuru, eksperci uważają, że usługa może zostać wdrożona w innych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Grab jest obecny na szeroką skalę w Kambodży, Indonezji, Birmie, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach.

W trzecim kwartale firma odnotowała ponad 34 miliony użytkowników miesięcznie, a jej obecność w ponad 500 miastach może spowodować gwałtowny wzrost popularności Web3 w regionie.

Ta superaplikacja do transportu osób udostępniła swoją najnowszą ofertę Web3 we współpracy z władzami monetarnymi Singapuru (MAS). W czerwcu firma MAS zatrudniła Grab jako uczestnika badania pilotażowego mającego na celu zbadanie wykorzystania monet stabilnych, walut cyfrowych banku centralnego (CBDC) i tokenizowanych depozytów bankowych do płatności.

Grab wkracza do Web3 i współpracuje z Amazonem (NASDAQ: AMZN) i Fazzem w ramach eksperymentu z wykorzystaniem Purpose Bound Money, usługi płatności opartej na cyfrowych aktywach.

Tętniąca życiem przestrzeń w Singapurze

Pomimo blizn po 2022 r. singapurskie organy regulacyjne nadal pokładają wiarę w Web3, a MAS przeznaczył ponad 100 milionów dolarów na wspieranie innowacji w przestrzeni kosmicznej. Lipcowe orzeczenie Sądu Najwyższego Singapuru przyznające prawa własności do zasobów cyfrowych wstrząsnęło graczami z branży, gdy optymizm wzrósł.

Oprócz innowacji i wsparcia ze strony systemu prawnego Singapur wprowadził kilka barier ochronnych, aby zapewnić lepszą ochronę inwestorów. Od usługodawców oczekuje się „oddzielenia aktywów klientów” od ich funduszy własnych i utrzymywania aktywów w ustawowym funduszu powierniczym, aby umożliwić klientom odzyskanie środków w przypadku bankructwa.

Obejrzyj rozmowy CoinGeek z Somi Arian: Czy BSV może być Microsoftem Web3?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Grab super app Web 3.0 features launched for users in Singapore – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO