Luno zaprzestaje świadczenia usług niektórym klientom w Wielkiej Brytanii ze względu na nowe, rygorystyczne zasady: raport

Z nowego raportu wynika, że giełda aktywów cyfrowych Luno wstrzyma świadczenie usług niektórym swoim klientom w Wielkiej Brytanii ze względu na nowe, surowe przepisy obowiązujące w tym kraju.

W oświadczeniu giełda podała, że nowe ograniczenia wejdą w życie 8 października, na kilka dni przed wejściem w życie nowych przepisów Komisji Nadzoru Finansowego (FCA).

W oświadczeniu szefa polityki publicznej Luno, Nicka Taylora, zauważono, że nowe zasady będą miały wpływ na całą branżę, a giełda chce wyprzedzać konkurencję.

„FCA wdrożyła nowe zasady dla firm kryptograficznych. W rezultacie wszystkie zgodne firmy kryptograficzne współpracujące z klientami w Wielkiej Brytanii wprowadzają szereg zmian na swoich platformach, aby zachować zgodność z nowymi przepisami. W przypadku Luno oznacza to wstrzymanie na pewien czas możliwości inwestowania za pośrednictwem platformy dla niektórych klientów” – stwierdził Taylor.

FCA wprowadziła nowe zasady w czerwcu, chcąc chronić inwestorów i nadążać za zmieniającymi się trendami. Wymagają, aby wszystkie reklamy zawierały informację o ryzyku, w tym ostrzeżenie dla inwestorów, że mogą stracić wszystkie swoje pieniądze.

Początkujący inwestorzy również nie będą mogli od razu kupić aktywów cyfrowych. Dostawcy VASP muszą dać im 24 godziny na przemyślenie decyzji, zanim będą mogli dokonać pierwszego zakupu.

Kolejną istotną zmianą jest wycofanie zachęt mających na celu przyciągnięcie nowych klientów, w tym premii za polecenie i zrzutów. FCA nakłada to ograniczenie na klasy aktywów, które uważa za wysoce ryzykowne.

FCA dała VASP trzy miesiące na uporządkowanie domów. W sierpniu organ nadzoru dał jednak tym firmom możliwość przedłużenia o trzy miesiące do stycznia przyszłego roku.

Luno nie jest pierwszą ofiarą nadchodzących zasad. PayPal (NASDAQ: PYPL), który obecnie oferuje monetę typu stablecoin, ogłosił, że zawiesi zakupy aktywów cyfrowych na resztę roku w związku z dostosowywaniem swoich systemów do nowych przepisów.

Obejrzyj: Regulacja Blockchain z Marcinem Zarakowskim

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Luno ceases service for some UK customers amid tough new rules: report – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO