Ben Armstrong i problem influencerów

Ben Armstrong to interesująca postać w gospodarce blockchain, ponieważ myślę, że podobnie jak większość ludzi, zainteresował się Bitcoinem, ponieważ było to intrygujące narzędzie dla firm internetowych, ale dał się wciągnąć w obskurne podbrzusze gospodarki „krypto” szybko stał się wpływowym w przestrzeni.

Według Armstronga swoje pierwsze bitcoiny kupił od BitInstant Charliego Shrema i zgubił je w Mt.Gox, używając Bitcoinów do sprzedaży biletów na wydarzenia na Craigslist. Zdając sobie sprawę, że nie ma zbyt wielu dobrych materiałów edukacyjnych na temat Bitcoina, zaczął tworzyć treści pod marką „BitBoy”, która zaczęła się od pseudonimu samego Bena, ale ostatecznie w ciągu ostatniego roku przekształciła się w coś w rodzaju „krypto” lenna medialnego o pewnym znaczeniu Kilka lat.

W 2018 roku marka wkroczyła do głównego nurtu, a Armstrong stał się głosem podzbioru całej kultury kryptowalut.

Nawet jeśli Armstrongiem początkowo kierowała autentyczna ciekawość, uważam, że stoi przed wspólnym wyzwaniem, przed którym stoją twórcy treści w tej dziedzinie: niedobór znaczących wydarzeń. Aby utrzymać zaangażowanie odbiorców, twórcy często uciekają się do treści wypełniających, dramatów i pomp rynkowych. Reprezentuje tylko jeden aspekt szerszego problemu dotyczącego twórców treści i wpływowych osób w tej przestrzeni.

Influencerzy

Logan Paul, Casey Neistat i Mr. Beast to przykłady influencerów w grze w mediach społecznościowych; zarabiają na życie dzięki reklamom przesyłanym strumieniowo, rekomendacjom produktów i innym komercjalizacji swoich wpływów. Wystarczająco przyprawiają o mdłości swoimi akrobacjami reklamowymi i taktykami manipulacji, ale w przestrzeni „krypto” wpływowi mają znacznie niższe standardy ze względu na globalny charakter branży.

Kim Kardashian, Floyd Maywether Jr. i inne gwiazdy zostały pozwane za udział w bezczelnych oszustwach związanych z kryptowalutami, a grupa celebrytów, takich jak Shaq, Tom Brady, Gisele Bündchen i Larry David, została pozwana specjalnie za ich udział w promowaniu FTX. Oni również zasługują na krytykę, ale myślę, że jest stosunkowo jasne, że nie mieli pojęcia o problemach związanych z wymianą.

W międzyczasie YouTuberzy zajmujący się finansami, tacy jak Erika Kullberg, Graham Stephen i Tom Nash, wraz z Benem Armstrongiem, również stanęli przed procesami sądowymi za wspieranie FTX. Skończyło się to dość komicznym epizodem, w którym Ben obozował przed rezydencją Sama Bankmana-Frieda, dzierżąc megafon i wyrażając swoje żale dotyczące upadku.

Nie wspominajmy nawet o oszustwach związanych z NFT prowadzonych przez Lanę Rhoades, pompowaniu i wyrzucaniu tokenów „SaferMars” przez Souljaboya i niektórych innych bzdurach w kosmosie.

Natywni oszuści kryptograficzni

Wracając do pierwotnego punktu, wpływowi ludzie, tacy jak Ben Armstrong, Lark Davis, Ivan „On Tech” Liljevquist i Layah Heilpern, zbili swoje nazwiska i fortunę w grze o wpływy kryptograficzne, handlując książkami, recenzjami sponsorowanymi przez reklamy i wystąpieniami za duże pieniądze.

Pod koniec 2022 roku konto na Twitterze o nazwie „ZachXBT” zaczęło publikować pewne szczegóły na temat tego, co dzieje się za kurtyną wpływowych osób zajmujących się kryptowalutami, udając, że jest to nowy projekt szukający promocji na kanale BitBoy Crypto.

BitBoy przesłał cenę i szczegóły.

W klasycznej kryptograficznej grze kasynowej, jeśli moneta lub token o niskiej kapitalizacji zostanie odpowiednio podkręcona, nierzadko można zaobserwować ogromne zyski. Ale gdy ludzie znudzili się pompowaniem i wyrzucaniem, ICO i ogólna gospodarka „przedsprzedaży” zaczęły je zastępować. W tym świecie liczył się tylko marketing i przekaz, i to właśnie tutaj Armstrong zabłysnął.

Armstrong opowiadałby się za przedmiotami w przedsprzedaży lub bardzo nowo wprowadzonymi na rynek tokenami, a płacenie za promocję pomogłoby podnieść cenę, podczas gdy założyciele porzuciliby to.

https://x.com/zachxbt/status/1478082054940241929?s=20

To nie był jakiś poboczny show w stosunku do marki BitBoy. To był cały cel marki!

Oto cały wątek nadużyć Armstronga udokumentowany przez ZachXBT, gdzie moneta za monetą Armstrong nagrywa filmy, tweetuje i ogólną promocję projektu, aż się rozkręci, potem umrze, a następnie ogólnie usuwa treść w nadziei, że nikt nie zauważy tego w następnej kolejności poparcie.

https://x.com/zachxbt/status/1478082046606159876?s=20

Powoli, potem nagle

Nagle Bena nie było. BitBoy Crypto go zwolniło i rebrandingują bez niego. Marka, która stała się synonimem Armstronga, musiałaby zmienić kierunek, aby uciec od skojarzeń, jakie ludzie kojarzą z marką i mężczyzną. Powołując się na zażywanie narkotyków i inne nadużycia, Ben nie został zwolniony z powodu chronicznego pompowania i dumpingu, czołowych inwestorów detalicznych ani oszustw. Najwyraźniej miało to związek z jego osobistym zachowaniem, co najwyraźniej miało wpływ na jego relacje w pracy lub wyniki.

https://x.com/joinBENCoin/status/1695903547278201124?s=20

Wygląda na to, że Ben pracuje nad zmianą marki i chce kontynuować swój styl, więc spodziewam się, że tak będzie, dopóki nie pojawią się z tego powodu kolejne kłopoty.

Lekcje

W gospodarce blockchain zachęta do budowania prawdziwej wartości jest niewielka. Istnieje mnóstwo zachęt do kłamstwa, oszukiwania i kradzieży. W pewnym momencie to wszystko musi albo osiągnąć punkt kulminacyjny i zostać zniszczone, albo musi stworzyć coś, czego nie da się stworzyć w żaden inny sposób. Pięć lat temu domyśliłbym się, że Bitcoin byłby już znacznie bardziej destrukcyjny i założyłem, że rynek kryptowalut zostałby w większości zniszczony, ale tak się dzieje, więc albo jesteśmy bardzo cierpliwi, albo bardzo szaleni.

Ale to wielka tragedia! Bitcoin został wynaleziony, aby zmniejszyć tarcia w globalnym handlu i zwiększyć integralność danych. Krótko mówiąc, miało to na celu zjednoczenie nas w celu prowadzenia uczciwej i przejrzystej działalności biznesowej. Dopóki influencerzy oszukują handel detaliczny, myśląc, że celem aktywów blockchain jest pompowanie, branża pozostanie rozwiązaniem szukającym problemu z tonami bagażu i opadami po drodze.

Bitcoin nie potrzebuje wpływowców. Wymaga skupionej i pracowitej przedsiębiorczości.

Wyciszmy hałas i stwórzmy coś wartościowego!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ben Armstrong and the influencer problem – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO