Zgodnie z nowymi wytycznymi Tajwan rozprawia się z niezgodnymi z przepisami giełdami walut cyfrowych

Tajwan stanie się kolejnym krajem, który wdroży regulacje dotyczące aktywów cyfrowych, a krajowy organ nadzoru finansowego podobno opracuje nowe wytyczne dla rozwijającego się sektora.

Tajwańska Komisja Nadzoru Finansowego (FSC) stworzyła dziesięć zasad przewodnich dla branży aktywów cyfrowych, starając się znaleźć równowagę między promowaniem innowacji a ochroną inwestorów, podają lokalne media.

Nowe wytyczne obejmują odnowione zasady zwalczania giełd offshore skierowanych do tajwańskich inwestorów bez konieczności uzyskania licencji FSC.

Dzięki temu zastrzeżeniu Tajwan jako ostatni atakuje globalne giełdy, takie jak Binance, Bitfinex i Kraken, które od lat lekceważą regulacje obowiązujące w kilkudziesięciu jurysdykcjach.

Giełdy te działają w przekonaniu, że istniejące regulacje finansowe nie są wystarczająco solidne, aby objąć aktywa cyfrowe. Jednak organy regulacyjne szybko nadrabiają zaległości i Binance zostało obecnie wycofane z Kanady, Cypru, Austrii i Holandii. Inne, takie jak Kraken, Poloniex, BitMEX, Bitfinex i BitFlyer, wydały miliony dolarów na uregulowanie postawionych im zarzutów.

Tajwan był jednym z krajów najbardziej dotkniętych upadkiem FTX, z którego korzysta więcej użytkowników niż Indie, Wielka Brytania, Włochy, Tajlandia i inne hotspoty z zasobami cyfrowymi.

Oprócz rozprawienia się z nieuczciwymi giełdami Tajwan będzie również wymagał od VASP uzyskania zgody FSC przed publikacją reklam. Muszą także oddzielić aktywa klientów od kapitału operacyjnego i wdrożyć światowej klasy programy przeciwdziałania praniu pieniędzy. FSC dodatkowo zakazała produktów pochodnych, które uważa za zbyt skomplikowane dla inwestorów detalicznych, a przestępcom grozi kara do siedmiu lat więzienia.

Nowe wytyczne dotyczą również wydawania tokenów, a VASP mają obowiązek najpierw ujawnić organowi nadzorczemu swoją białą księgę.

Tajwan wyznaczył w marcu FSC na organ nadzorujący aktywa cyfrowe, przy czym organ regulacyjny koncentruje się na aktywach związanych z płatnościami i handlem. Agencja nie reguluje transakcji NFT, a prezes Huang Tien-mu powiedział wówczas, że ich „możliwość rozszerzania i komponowania” sprawia, że NFT stanowią szeroką klasę aktywów wymagającą bardziej rozbudowanych regulacji.

Obejrzyj: Przyszłość giełd i handlu w tokenizowanym świecie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Taiwan cracks down on non-compliant digital currency exchanges under new guidelines – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO