Oszustwo Mirror Trading BTC w Republice Południowej Afryki ma zapłacić 1,7 miliarda dolarów w sprawie CFTC

Amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC) nałożyła 1,7 miliarda dolarów odszkodowania w związku z południowoafrykańskim oszustwem dotyczącym BTC w największej sprawie dotyczącej oszustwa agencji dotyczącej aktywów cyfrowych.

Sąd w zachodnim dystrykcie Teksasu nakazał Mirror Trading International (MTI) zapłatę 1,733 miliarda dolarów odszkodowania, kończąc pozew złożony przez CFTC w czerwcu ubiegłego roku.

MTI rzekomo pozyskiwało inwestycje od tysięcy inwestorów, z których ponad 23 000 pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Dokonując wielopoziomowego oszustwa marketingowego, firma zebrała od inwestorów 30 000 BTC. Obiecał im gwarantowane zyski, które, jak twierdził, pochodziły z zastrzeżonych praktyk handlowych, które „nigdy nie przyniosły żadnych strat”.

Jednakże, podobnie jak w przypadku większości innych oszustw związanych z BTC, pieniądze nigdy nie trafiły do obrotu. Zamiast tego założyciel Cornelius Johannes Steynberg i inni współspiskowcy przeznaczyli pieniądze na swoje osobiste wydatki. Wykorzystali także część środków od inwestorów na późnym etapie rozwoju, aby wypłacić odsetki wczesnym inwestorom na wzór programu Ponzi.

Steynberg wprowadził inwestorów w błąd pod względem poziomu swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie handlu na rynku Forex i BTC – stwierdziła CFTC. Pominął także krytyczne informacje na temat innych dyrektorów, w tym informację, że trzech z nich złożyło wniosek o ochronę przed upadłością w Stanach Zjednoczonych.

W swoich komentarzach dyrektor ds. egzekwowania prawa w CFTC Ian McGinley powiedział, że agencja będzie w dalszym ciągu ścigać przestępców ukrywających się pod przykrywką zasobów cyfrowych i innych pojawiających się technologii.

„Bez względu na to, czy oszustwo obejmuje fikcyjne „boty” do handlu elektronicznego, czy Bitcoiny, jak pokazuje to działanie z udziałem podmiotu z Republiki Południowej Afryki, będziemy ścigać oszustów, gdziekolwiek się znajdują” – powiedział.

Organy regulacyjne na całym świecie od lat ścigają Steynberga i jego firmę. W 2020 roku władze Republiki Południowej Afryki postawiły spółkę w stan przymusowej likwidacji i wyznaczyły likwidatorów do obsługi tego procesu. Postępowanie upadłościowe nadal toczy się przed Wysokim Trybunałem Republiki Południowej Afryki.

W swoim oświadczeniu komisarz Kristin Johnson pochwaliła ciągłą współpracę CFTC z lokalnymi i globalnymi organami regulacyjnymi w celu rozprawienia się z przestępczością w walucie cyfrowej i poza nią. Zaapelowała także o czujność inwestorów w świetle bardziej złożonych oszustw.

„Oszuści oferujący gwarantowane lub niezwykle wysokie zwroty – lub jedno i drugie – powinni w szczególności poddać się kontroli i dołożyć dodatkowej staranności przed przekazaniem jakichkolwiek środków” – stwierdziła.

Rozmowy CoinGeek z Catherine Lephoto: Jak blockchain zmienia zdrowie i edukację w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Africa’s Mirror Trading BTC scam to pay $1.7B in CFTC case – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO