Hodlocker wystartuje z 360 BSV zamkniętymi w ciągu 48 godzin

Hodlocker został uruchomiony przez pseudonimowego programistę zero_dt_ jako sieć mediów społecznościowych, w której użytkownicy mogą blokować swoje monety do określonej wysokości bloku w przyszłości w łańcuszku Open Social. 360 BSV zostało zablokowane od czasu początkowego resetu pomimo niezgrabnego doświadczenia użytkownika i tymczasowego limitu 21 BSV zablokowanych na post. Aplikacja szybko przechodziła od prostej tabeli liderów, aby zobaczyć, które uchwyty RelayX zablokowały najwięcej monet:

W kanale użytkownicy mogą sortować na podstawie liczby zablokowanych BSV, najnowszych postów i postów z największą liczbą zablokowanych postów. Idealnie byłoby dodać bardziej interesujące, odpowiednie filtry, takie jak posty z większością monet zablokowanych w ciągu ostatnich 1 lub 24 godzin, ponieważ bieżący sortowanie bloków mogłoby zawierać posty, które blokują kilka satoshi przez miliony bloków.

Posty w kanale są kompatybilne z Open Social, co oznacza, że wraz z satoshi i wysokością bloku osadzonymi w skrypcie Bitcoin na łańcuchu, ta aplikacja jest w pełni interoperacyjna od pierwszego dnia. Każdy może stworzyć kolejną witrynę społecznościową z tablicą liderów typu „hodlocker” i dodawać tokeny , zrzuty, nagrody i inne funkcje, których sobie życzą.

Skrypt blokujący został zbudowany przez płodnego programistę Davida Case’a (@shruggr) za pośrednictwem sCrypt i udostępniony na platformie GitHub na zasadach open source, dzięki czemu każdy może sprawdzić kod. Chociaż Hodlocker obsługuje obecnie tylko logowanie RelayX, użytkownicy mogą odblokować aplikację za pomocą swoich kluczy prywatnych. Aby to zademonstrować, opublikowałem opis, w którym użytkownicy mogą to zrobić w przypadku, gdy RelayX lub Hodlocker przełączą się w tryb offline. Skrypt blokujący jest ustawiony na klucz publiczny (w przypadku RelayX, klucz identyfikacyjny poczty płatniczej) i wysokość bloku w przyszłości. Aby odblokować, rozwiązanie skryptu jest prawie identyczne, jak zwykłe wysyłanie Bitcoinów (P2PKH) tylko z podpisem, kluczem publicznym i obrazem wstępnym OP_PUSH_TX transakcji odblokowującej z nLockTime ustawionym na wysokość bloku równą lub większą niż wysokość monet były zamknięte z.

Następną funkcją, która zostanie dodana, jest możliwość dodawania przez każdego blokad do postów innych użytkowników za pomocą ikony kłódki w lewym dolnym rogu:

Transaction 8e0746f9725128fa6043643de2eb19a67636558ef8d43ea8f79ee4a08c38d091 – WhatsOnChain.com – BSV Explorer – Mainnet

Zamiast tradycyjnego, bezpłatnego przycisku, który jest podatny na ataki Sybil, użytkownicy mogą zamiast tego blokować monety w poście, aby zamiast tego być kuratorem. Ponadto każdy może publikować za darmo, bez konieczności blokowania monet. Pomysł ten powtarza się na Twitterze w ten sposób, że odbiornik otrzymał 0,05 dolara i protokół BoostPOW autorstwa Daniela Krawisza. Oczywiście użytkownicy mogą sortować treści z największą liczbą zamkniętych monet, co byłoby co najmniej fascynującym zwrotem w porównaniu z dzisiejszym sposobem korzystania z mediów społecznościowych.

Kolejną omawianą funkcją jest blokowanie profilu użytkownika i umieszczanie go na tablicy wyników. Może to służyć do określenia, kim są najbardziej wpływowi lub najodpowiedniejsi użytkownicy w BSV. Może to być przydatna informacja, ale nie musi, ale znowu jest to kolejna zmiana w porównaniu z czymś takim jak udostępnianie na stronie friends.tech. Tabela liderów blokad profili byłaby płynna w miarę wygaśnięcia blokad czasowych i ich ponownego wykorzystania oraz w miarę zmiany informacji.

Ogólnie rzecz biorąc, w ramach tej koncepcji zablokowano 360 BSV, co może nie być dużą wartością fiducjarną, biorąc pod uwagę cenę 30 dolarów za monetę. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy jakakolwiek aplikacja „krypto” miała tak duży wolumen, gdzie nie było możliwości zarobienia więcej, na przykład na handlu instrumentami pochodnymi, giełdami, ICO, NFT lub hazardem. Blokowanie monet, jeśli w ogóle, zachęca do oszczędzania i, ośmielę się powiedzieć, kultury HODL w społeczności. Nie mogę się doczekać nowych funkcji dodanych do tego nowego, innowacyjnego podejścia do sieci społecznościowej Bitcoin.

Obejrzyj: Czy Bitcoin jako waluta umarł? Czy CBDC jest dobre dla Twoich toreb?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hodlocker launches with 360 BSV locked in 48 hours – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO