Generatywna sztuczna inteligencja pojawia się w Zoom, aby zapewnić bardziej intuicyjne doświadczenia podczas spotkań

Platforma do wideokonferencji Zoom (NASDAQ: ZM) ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji sztucznej inteligencji (AI), które mają na celu poprawę komfortu użytkowników.

Nowe narzędzie, nazwane Zoom AI Companion (dawniej Zoom IQ), umożliwi użytkownikom dostęp do generowanych przez sztuczną inteligencję podsumowań spotkań online. Firma znana wcześniej jako Zoom IQ potwierdziła, że „znacznie rozszerzy” funkcjonalności narzędzia, aby zaoferować swoim klientom innowacyjne przypadki użycia.

Zoom twierdzi, że funkcja sztucznej inteligencji pozwoli klientom nadrobić zaległości w kluczowych momentach spotkań, zadając pytania za pośrednictwem panelu bocznego. Po każdym spotkaniu firma potwierdzała, że jej AI Companion będzie w stanie zapewnić użytkownikom nagrania najważniejszych momentów i inteligentnych rozdziałów, aby stworzyć dla użytkowników intuicyjne doświadczenia po spotkaniach.

„Przekraczamy szum wokół generatywnej sztucznej inteligencji, dostarczając namacalne produkty i zakłócając branżowy model cenowy, ułatwiając firmom i osobom takim jak Ty i ja wykorzystanie pełnych korzyści generatywnej sztucznej inteligencji w naszej codziennej pracy” – powiedział dyrektor Zoom Specjalista ds. produktu Smita Hashim.

Zoom stwierdził jednak, że funkcje AI będą dostępne tylko wtedy, gdy zostaną włączone przez gospodarza spotkania, zgodnie z jego polityką prywatności. Zgodnie z zapowiedzią płatni użytkownicy Zoomu będą mieli nieograniczony dostęp do AI Companion, natomiast użytkownicy wersji bezpłatnej będą musieli dokonać aktualizacji swoich planów.

AI Companion zadebiutuje w czacie zespołu, spotkaniach, poczcie i białej tablicy, a Zoom obiecuje nowe ulepszenia usługi w nadchodzących miesiącach.

Zoom ujawnił plany uruchomienia funkcji „informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym” opartej na generatywnej sztucznej inteligencji, która umożliwi przeglądanie wyników użytkowników podczas spotkań. Oczekuje się, że funkcja opinii zostanie wprowadzona przed końcem roku i będzie oferować coaching użytkownikom pragnącym udoskonalić swoje umiejętności prezentacji.

Najnowsze narzędzie AI Zoom jest oparte na natywnym modelu dużego języka (LLM), wykorzystując jednocześnie mocne strony liderów branży, takich jak OpenAI, Anthropic i Meta (NASDAQ: META).

„Cieszymy się, że nasi klienci i użytkownicy zaczynają korzystać z AI Companion, a także cieszymy się z naszego solidnego planu działania na rzecz dalszych innowacji, którego podstawą jest zaangażowanie w odpowiedzialną sztuczną inteligencję” – powiedział Hashim.

Poruszanie się po obawach dotyczących prywatności

Zdając sobie sprawę z szalejących obaw związanych ze sztuczną inteligencją, Zoom oświadczył, że nie wykorzystuje żadnych treści generowanych przez użytkowników, takich jak audio czy wideo, do trenowania swojego modelu po tym, jak sprzeciw wobec wycofał się z poprzedniego planu skrobania danych. Firma dodała, że polityka obejmuje modele inteligencji AI stron trzecich, ponieważ priorytetowo traktuje zaufanie, bezpieczeństwo i prywatność.

W miarę jak trwa wyścig o generatywną sztuczną inteligencję, lipcowa aktualizacja polityki prywatnej potwierdziła, że Google (NASDAQ: GOOGL) będzie polegać na danych publicznych przy szkoleniu swoich modeli sztucznej inteligencji. Meta i OpenAI są obecnie uwikłane w pozew zbiorowy graniczący z nielegalnym wykorzystaniem danych osobowych do szkolenia modeli sztucznej inteligencji, w związku z wysiłkiem organów regulacyjnych mających na celu wprowadzenie barier zapewniających bezpieczne korzystanie z innowacyjnych technologii.

Obejrzyj dr Davida Hardoon i dr Adrienne Heinrich: Blockchain i sztuczna inteligencja otwierają możliwości

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Generative AI comes to Zoom for more intuitive meeting experience – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO