Czy rozpoczyna się ucieczka kapitału z kopalń BTC ?

Wow, dyrektor generalny $MARA, jednej z największych koparek Bitcoin, właśnie wczoraj publicznie zniszczył narrację o $BTC Maxi Halving, w jednym z najbardziej niedźwiedzich wywiadów, jakie słyszałem od dyrektora ds. kryptowalut.

Dzień później ich największy posiadacz długu zrezygnował. Około godziny 27:00 zapytany, jak przetrwają Halving, jego odpowiedź sprowadzała się do: „Jako górnik musisz po prostu mieć chmiel. Może dolar się załamie i nas uratuje, jeśli nie, będziemy mieli zapas Bitcoinów do wyrzucenia na jakiś czas” (mocno sparafrazowane)

Następnie stwierdza: „Nie sądzę, że redukcja podaży w związku z halvingiem będzie miała znaczący wpływ na rynek”. Następnie twierdzi, że narracja o cyklu halvingu została wymyślona przez oszustów zajmujących się horoskopami z TA. Nic dziwnego, że ktokolwiek ma u nich dług przekraczający 400 milionów dolarów, skoczył ze statku. To gra typu „wszystko albo nic”. Jeśli cena Bitcoina nie podwoi się wkrótce po halvingu, to tak się stanie ☠️.

A wszyscy inteligentni górnicy wiedzą, że nie ma na to prawdziwego katalizatora rynkowego innego niż chmiel.

Duża firma inwestycyjna poświęciła dług o wartości 417 mln dolarów, aby uzyskać akcje MARA o wartości 315 mln dolarów po wczorajszej cenie. spadł już o -15% do 250 mln dolarów~ W dniu dzisiejszym notowano 36 mln akcji nie ma mowy, żeby już wszystko sprzedali powiedzieli: PIEPRZĘ TO i poniósł stratę ~200 milionów dolarów na ~400 milionach dolarów aby jak najszybciej wyjść z górnictwa $BTC „Zatwierdzony przez ETF”

Zastanawiam się, czy Anson Funds, właściciel tych obligacji i wobec którego toczy się dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości, miał jakieś krótkie pozycje u zagranicznych brokerów. 40 mln akcji nadal jest sprzedawanych krótko, a kto sprzedawał MARĘ w dowolnej wielkości? Prawdopodobnie przyjąłbyś stratę 200 milionów dolarów, gdybyś mógł stracić znacznie więcej na krótkiej pozycji.

MARA wygenerowała 748 mln USD przy 1% konwersji z 26 USD przy cenie konwersji 76 USD. Zgodzili się na konwersję 417 mln dolarów na akcje po obecnej cenie z posiadaczami, którzy wyraźnie chcą kapitału własnego. MARA zmniejsza swoje zadłużenie o ponad 50% – to dobrze dla MARA. Dobre dla pozostałych posiadaczy obligacji. Meh dla akcjonariuszy, którzy ulegają rozwodnieniu

Newsflash, jeśli tacy górnicy zbankrutują, BTC będzie nadal istnieć i będzie dobrze…

BTC działało dobrze, gdy nagroda wynosiła 100 dolarów za blok. Jestem pewien, że w przyszłości wszystko będzie dobrze.

Obecna nagroda wynosi 150 tys. dolarów za blok.

Nawet przy cenie 75 tys. dolarów za blok jesteśmy więcej niż w porządku.

Przy historycznych stopach wzrostu #bitcoin w zależności od wydajności kopania bitcoinów i EH, nagroda za blok #bitcoin nie pokryje kosztów energii elektrycznej ponoszonych przez górników w 2025 r., utrzymując cenę Bitcoina na poziomie 31 500 USD, średnio. Koszt KW/H wyniesie 0,04 USD, a koszt kapitału 7%, a próg rentowności osiągnie w 2024 r.

Nadal wierzę, że 4-letnie cykle #bitcoina to tylko zbiegi okoliczności i mają niewiele wspólnego z halveningami.

Globalna podaż pieniądza M2 faktycznie ma ostatnio swoje „4-letnie cykle”, które znalazły odzwierciedlenie w większości ryzykownych aktywów, w tym w bitcoinie

Author: BitcoinSV.pl
CEO