Przeszukano biuro Worldcoin w Paryżu w związku ze wzrostem globalnej presji regulacyjnej

Projekt Human ID Worldcoin w dalszym ciągu boryka się z rosnącą presją, a ostatnią z długiego szeregu przeszkód jest kontrola na miejscu przeprowadzona przez francuski organ nadzorujący dane.

Reuters poinformował, że urzędnicy Krajowej Komisji ds. Informatyki i Wolności (CNIL) przeprowadzili serię kontroli w paryskim biurze Worldcoin. CNIL zauważyła, że celem przeszukania było ustalenie wewnętrznych mechanizmów firmy dotyczących przetwarzania danych, odmówiła jednak podania dalszego kontekstu. Od lipca CNIL celuje w Worldcoin w związku z „wątpliwą” legalnością jego działań w zakresie gromadzenia danych biometrycznych.

Worldcoin, którego współzałożycielem jest dyrektor generalny OpenAI Sam Altman, zapewnia cyfrowe identyfikatory użytkownikom po zeskanowaniu tęczówki w „kulach” zlokalizowanych na całym świecie. Aby zwiększyć liczbę użytkowników, Worldcoin zachęca do skanowania przy użyciu walut cyfrowych, co wywołało krytykę z różnych stron.

Pomimo krytyki dane ze strony internetowej Worldcoin pokazują, że w ciągu 39 dni od uruchomienia przeskanowano ponad 2,2 miliona użytkowników. W zeszłym tygodniu liczba nowych kont przekroczyła granicę 50 000 i nie wykazywała oznak spowolnienia.

Worldcoin twierdzi, że nie narusza żadnych istniejących zasad dotyczących danych i dokłada wszelkich starań, aby chronić dane swoich użytkowników.

„Zespół Worldcoin z radością przyjmuje każdą możliwość odpowiedzi na pytania dotyczące celu i technologii projektu” – powiedział rzecznik Worldcoin na temat najnowszych kontroli CNIL.

Od momentu wprowadzenia na rynek Worldcoin był przedmiotem dochodzeń w wielu jurysdykcjach na całym świecie. Argentyńska Agencja Dostępu do Informacji Publicznej kieruje dochodzeniem w sprawie działalności projektu po tym, jak Niemcy podjęły decyzję o zbadaniu działalności firmy.

Kenia zainicjowała zamknięcie działalności Worldcoin w tym kraju ze względu na obawy, że Kenijczycy, zwabieni ofertą 25 tokenów WLD o wartości 50 dolarów, potrzebowali pełnego zrozumienia konsekwencji skanów.

Worldcoin stwierdził, że wykorzystuje strukturę tęczówki do generowania unikalnego kodu przechowywanego przy użyciu technologii blockchain, co sprawia, że nie można go zidentyfikować dla konkretnej osoby.

Dajemy Worldcoinowi szansę

Zwolennicy oferty Worldcoin argumentowali, że projekt ma na celu rozwiązanie kluczowej potrzeby związanej z tożsamością cyfrową. Choć projekty nadal niosą ze sobą obawy dotyczące prywatności, eksperci wzywają organy regulacyjne do stworzenia solidnych ram, które będą stanowić wskazówki dla podmiotów prywatnych, które chcą bawić się identyfikatorami cyfrowymi, a nie całkowitym zakazem.

„Nie, prywatna firma nie powinna mieć ostatniego słowa w sprawie tożsamości, ale jeśli zainwestowała już w infrastrukturę i technologię, czy nie powinniśmy opierać się na jej wysiłkach?” powiedział Paolo Tasca, założyciel fundacji Distributed Ledger Technology Science Foundation.

Obejrzyj: Rozwój ekosystemu BSV w łańcuchu w Europie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Worldcoin office in Paris searched as global regulatory pressure increases – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO