Laos odcina dostawy prądu dla górników BTC

Dwa lata po tym, jak rząd zatwierdził wydobycie bloków BTC za wynagrodzeniem, Laos wstrzymuje obecnie dostawy energii elektrycznej dla górników ze względu na przedłużającą się suszę.

Electricite du Laos (EDL) ogłosił niedawno, że odetnie pracę górników, zrzucając winę na utrzymującą się porę suchą. W swoim zawiadomieniu krajowy operator sieci stwierdził, że Laos przez pierwsze sześć miesięcy tego roku doświadczał suszy. Ekstremalne upały spowodowały, że zapotrzebowanie na energię elektryczną osiągnęło nowy poziom, a elektrownie wodne miały trudności z wyprodukowaniem wystarczającej ilości energii elektrycznej dla 7,4 miliona mieszkańców kraju.

Elektrownie wodne wytwarzają 95% energii elektrycznej w kraju, przy czym większość z nich przypada na region rzeki Mekong. Laos eksportuje także energię do swoich sąsiadów w Azji Południowo-Wschodniej, w tym 9 000 MW do Tajlandii.

Laos to kolejny kraj, który ogranicza dostęp górników do energii elektrycznej. Naród środkowoazjatycki Kazachstan odciął w lutym górników, ograniczając ich do korzystania z krajowej sieci tylko wtedy, gdy jest nadwyżka.

Kazachscy górnicy znaleźli sposób na obejście tego problemu, niektórzy importują energię z sąsiednich krajów, a inni wytwarzają własną. Nie jest jeszcze jasne, czy Laos pozwoli górnikom kontynuować działalność, jeśli zastosują podobne posunięcia.

W rozmowie z lokalnym punktem sprzedaży anonimowy pracownik ujawnił, że problemy laotańskich górników wykraczają poza suszę. Tegoroczna bessa sprawiła, że nie byli w stanie pokryć rachunków za energię, co zmusiło EDL do ich odcięcia.

„Kolejnym powodem, dla którego musimy zawiesić dostawy energii elektrycznej do przedsiębiorstw wydobywających kryptowaluty w Laosie, jest to, że nie są one w stanie zapłacić zaległych rachunków za energię elektryczną” – powiedział pracownik.

Problemy finansowe pogorszyła decyzja banku centralnego kraju o zawieszeniu pożyczek dla przedsiębiorstw zajmujących się aktywami cyfrowymi. W lutym Bank Laosu PDR twierdził, że posunięcie to miało na celu zmniejszenie ryzyka dla banków komercyjnych i utrzymanie stabilności finansowej w kraju.

Rząd Laosu promuje wydobycie bloków BTC za wynagrodzeniem od września 2021 r., kiedy to zalegalizował aktywa cyfrowe. Kraj znany z górzystego terenu chciał wykorzystać migrację górników z Chin po zmianie stanowiska rządu Xi Jinpinga w sprawie aktywów cyfrowych.

Obejrzyj: Gorilla Pool zapewnia kompleksowe rozwiązania dla górnictwa ASIC

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Laos cuts off power supply to BTC miners – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO