Złoto to doskonały pieniądz, a tokenizowane złoto to doskonała waluta

Ten post pierwotnie pojawił się na stronie internetowej ZeMinga M. Gao i opublikowaliśmy go ponownie za zgodą autora. Przeczytaj cały artykuł tutaj.

Słynny zwolennik złota Peter Schiff zawsze słusznie twierdził, że BTC nie ma żadnej wartości. Zaczął jednak dostrzegać, że złoto można stokenizować na odpowiednim blockchainie.

Tokenizacja jest formą cyfryzacji, ale ma wyjątkowe zalety w porównaniu z tradycyjną cyfryzacją złota, taką jak złote fundusze ETF. Tokeny na niezmiennym publicznym blockchainie są znacznie lepszym instrumentem niż akcje. Postrzegaj Bitcoin jako instrument finansowy.

Tokenizacja złota jest naprawdę zdroworozsądkowa. Pomyliło się tylko z powodu wprowadzającej w błąd narracji o „cyfrowym złocie” promowanej przez BTC, która nie jest Bitcoinem ani nie jest celem Bitcoina.

Bitcoin to po pierwsze technologia, a nie pieniądze. Pieniądze to umowa wartości, podczas gdy Bitcoin to technologia, która przenosi i przesyła pieniądze. Bitcoin może natywnie przesyłać pieniądze bezpośrednio w formie „gotówki” (satoshis), ale może również tokenizować pieniądze (takie jak złoto), a następnie przesyłać je w formie tokena (tj. tokenizowanego złota).

Chociaż możliwe jest, że w długiej przyszłości bitcoin sam uzyska status nowego pieniądza, jego pierwszym celem, a także pierwszą kwalifikacją, jest służenie jako wydajna technologia przenosząca i przesyłająca istniejące pieniądze.

Wolę rozróżnienie między „pieniądzem” a „walutą”, aby wyrazić powyższą różnicę. Niestety, obecnie te dwa pojęcia używane są zamiennie. Zobacz Pieniądze i waluta.

Pieniądz jest umową wartości, podczas gdy waluta to technologia przekazująca pieniądze. Wymaganą jakością pieniądza jest wartość, podczas gdy wymaganą walutą jest wydajność. Kiedyś złoto (jego substancja) było pieniądzem, a standardowe złote monety były walutą. System ten stanowił ulepszenie w stosunku do złota, którym było zarówno pieniądz, jak i waluta, ale nie był idealny.

Dzieje się tak dlatego, że choć złoto jest znakomitym pieniądzem, to nie jest to zbyt efektywna waluta, nawet po standaryzacji złotych monet. Jedyną zaletą złotych monet była standaryzacja, która była konieczna, ale niewystarczająca.

Później wynaleziono inne formy walut, począwszy od monet o częściowej zawartości, przez monety z metali nieszlachetnych, następnie banknoty papierowe, a na końcu walutę cyfrową tworzoną za pośrednictwem systemu bankowego.

Przy właściwym rozróżnieniu między pieniądzem a walutą, według którego waluta to tylko technologia, w przeszłości nastąpił postęp, ponieważ poprawiła ona efektywność waluty.

W tym sensie słynne prawo Greshama jest błędną charakterystyką, która mówi, że „zły pieniądz wypiera dobry pieniądz”. Prawo Greshama opisuje tak naprawdę:

„Bardziej efektywna waluta zawsze wypiera mniej efektywną.”

Ale tragedia wydarzyła się, gdy rozróżnienie między pieniądzem a walutą zatarło się, a następnie całkowicie zniknęło.

Winowajcą jest nowoczesny pieniądz fiducjarny.

Kiedy coś, co jest jedynie technologią (tj. walutą), zaczyna udawać pieniądze, otwierasz drzwi do wszelkich nadużyć.

Tak właśnie stało się z pieniędzmi fiducjarnymi, w tym z dolarem amerykańskim. Dolar został po raz pierwszy zaproponowany, zgodnie z prawem, jako efektywna waluta nie po to, aby zastąpić złoto, ale po to, aby efektywniej przekazywać wartość popartą złotem. Było to dobrze uzasadnione, ponieważ w tym sensie dolar był lepszą technologią niż złote monety i służył jako waluta przewyższająca prawdziwy pieniądz, czyli złoto.

Jednak po odrzuceniu standardu złota dolar stał się zarówno pieniądzem, jak i walutą.

To była podwójna tragedia. Nie tylko jest to obecnie porozumienie w sprawie wartości (istota pieniądza) narzucone przez rząd, a nie zdeterminowane przez wolny rynek, ale także rozróżnienie między pieniądzem a walutą zostało całkowicie zniszczone, co sprzyja dalszym nadużyciom. Nawet ekonomiści, nie mówiąc już o zwykłych ludziach, nie dostrzegają ważnego rozróżnienia w tej koncepcji.

Za pomocą fiatu rząd zaczął to wszystko, aby oszukiwać ludzi, ale ostatecznie oszukał także siebie. Społeczeństwo nie rozumie już, czym tak naprawdę są pieniądze.

W historycznym wydaniu położyło to również podwaliny pod wprowadzającą w błąd narrację o BTC o „cyfrowym złocie”.

Nie ma potrzeby nowego „złota”. Naturalne złoto jako pieniądz nie stanowi problemu i nie ma problemu, ponieważ pieniądz jest umową dotyczącą wartości, a rynek i złoto oferowałyby umowę o doskonałej wartości, gdyby nie manipulowano rynkiem.

Problemem złota jest brak wydajnej i właściwej „waluty”, która by go wspierała. Właściwa waluta powinna zająć pozycję podporządkowanej technologii. Podporządkowany, ponieważ technologia nie powinna uzurpować sobie swojej roli waluty w celu zastąpienia pieniądza, chyba że później w naturalny sposób uzyska jakość pieniądza, czyli umowę wartości.

Bitcoin zapoczątkował postęp, co jest uzasadnione o tyle, że fiat jako technologia (waluta) jest zły, gdyż jest zbyt zawodny i zbyt drogi. Jeśli chodzi o większe zło fiat, który dodatkowo uzurpuje sobie rolę złota jako pieniądza, naturalnym i akceptowalnym krokiem postępu jest zwrócenie korony prawdziwemu królowi, który dziś jest niezaprzeczalnie złoty.

Złoto/bitcoin jako pieniądz/waluta idealnie pasuje, przynajmniej obecnie. Jeśli w przyszłości bitcoin okaże się jeszcze lepszym pieniądzem niż złoto, społeczeństwo to zobaczy i zaakceptuje. Jednak w chwili obecnej nic nie wskazuje na to, że bitcoin jest lepszym pieniądzem niż złoto. Rzeczywistość nie wspiera Idei „Cyfrowego złota”.

Jednak prawdziwy bitcoin, zgodnie z wizją Satoshiego (blockchain BSV), udowodnił, że jest nie tylko lepszą walutą niż złote monety, ale także lepszą walutą niż wszystkie waluty fiducjarne, nawet w ich najbardziej wydajnej formie cyfrowej.

Niech więc rozpocznie się adopcja i dopasowanie złota do bitcoina.

Natomiast to, czego chce BTC, jest odwrotne. Wyobraźcie sobie coś zupełnie nieadekwatnego w roli waluty, podającej się nie tylko za walutę, ale, co ważniejsze, także za pieniądz! Jeśli tak się stanie, może to nastąpić jedynie poprzez uzurpację władzy i doprowadzi do czegoś jeszcze gorszego niż pretensjonalne dekret.

Legalną władzę należy zdobywać poprzez świadczenie wysokiej jakości usług.

Obejrzyj: CoinGeek TV z głównym ekonomistą Euro Pacific Capital, Peterem Schiffem

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Gold is superior money, and tokenized gold is a superior currency – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO