YouTube uruchamia inkubator muzyki AI i zobowiązuje się chronić artystów

W miarę nasilania się debaty na temat roli sztucznej inteligencji (AI) w branży kreatywnej YouTube ogłosił uruchomienie inkubatora muzycznego AI, którego celem jest integracja technologii przy jednoczesnej ochronie artystów.

W poście na blogu platforma udostępniania wideo podzieliła się swoim stanowiskiem w sprawie roli sztucznej inteligencji w przemyśle muzycznym, stwierdzając: „Sztuczna inteligencja jest tutaj i wspólnie z naszymi partnerami muzycznymi zajmiemy się nią odpowiedzialnie”.

W tym roku platforma odnotowała ponad 1,7 miliarda wyświetleń filmów związanych z narzędziami generatywnymi AI. W związku z tym YouTube zobowiązał się do wykorzystania tej technologii z „zobowiązaniem do odpowiedzialności”.

Firma podzieliła się trzema zasadami, których będzie przestrzegać, wyznaczając granicę między promowaniem innowacji a ochroną artystów. Pierwszym z nich jest zobowiązanie do wspierania technologii we współpracy z partnerami muzycznymi.

W tym celu firma uruchomiła inkubator muzyczny AI we współpracy z największą na świecie wytwórnią płytową Universal Music Group (UMG) (NASDAQ: UMGNF). Współpraca obejmie kilku największych artystów na świecie, w tym Björna Ulvaeusa z zespołu ABBA, latynoamerykańską supergwiazdę Anittę i posiadłość legendarnego Franka Sinatry.

Dyrektor generalny UMG, Sir Lucian Grainge, który otwarcie wypowiadał się na temat zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją w przemyśle muzycznym, twierdzi, że należy znaleźć właściwą równowagę w integracji technologii. Przy odpowiednich ograniczeniach sztuczna inteligencja może „wzmocnić ludzką wyobraźnię i wzbogacić kreatywność muzyczną”.

„Sztuczna inteligencja nigdy nie zastąpi ludzkiej kreatywności, ponieważ zawsze będzie jej brakować zasadniczej iskry, która napędza najbardziej utalentowanych artystów do jak najlepszego wykonywania swojej pracy, co jest intencją. Od Mozarta, przez The Beatles, po Taylor Swift, geniusz nigdy nie jest przypadkowy” – dodał Grainge, który odegrał kluczową rolę w kształtowaniu zasad sztucznej inteligencji w YouTube.

W swoich uwagach dyrektor generalny YouTube, Neal Mohan, powiedział, że firma jest podekscytowana możliwością, jaką sztuczna inteligencja może „zwiększyć kreatywność na całym świecie”.

Zaangażowanie YouTube w sztuczną inteligencję następuje w chwili, gdy amerykański sędzia orzekł, że dzieła sztuki wygenerowane przez sztuczną inteligencję nie mogą być objęte prawami autorskimi. Sędzia DC zwrócił uwagę, że ludzkie autorstwo jest podstawą praw autorskich.

Obejrzyj: Jak sztuczna inteligencja leczy światową epidemię samotności

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : YouTube launches AI music incubator, pledges to protect artists – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO