Czy Coinbase poważnie świętuje 16 transakcji na sekundę?

9 sierpnia Coinbase (NASDAQ: COIN) uruchomiła swoją drugą warstwę blockchain Base, promując ją za pomocą nieco ironicznego mema marketingowego Onchain Summer.

Po dobrym początku dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, zabrał się za platformę mediów społecznościowych X, aby uczcić osiągnięcie przez sieć warstwy drugiej 16 transakcji na sekundę (dokładnie 15,88).

Jakby to był jakiś ogromny przełom w branży blockchain, flagowa publikacja Digital Currency Group (DCG) CoinDesk promowała to „osiągnięcie”, mówiąc, że przekroczyło już ono Ethereum, Optimism i Arbitrum pod względem całkowitej liczby transakcji na sekundę.

Jak zwykle media branży kryptowalut świętują osiągnięcie, które tylko na pozór wygląda ze względu na gorszą zdolność techniczną łańcuchów bloków, które miały stanowić ulepszenie Bitcoina.

Tymczasem na oryginalnym Bitcoinie

8 sierpnia blockchain BSV pokazał swoje możliwości, przetwarzając ponad 128 milionów transakcji w ciągu 24 godzin.

Oryginalny protokół Bitcoin z łatwością obsługiwał transakcje testowe oparte na Internecie rzeczy (IoT). Biorąc pod uwagę przepustowość, zadziwiające jest, że firmy takie jak Coinbase, które odegrały dużą rolę w tłumieniu oryginalnego Bitcoina, przechwalają się publicznie około 16 transakcjami na sekundę.

Oczywiście transakcje Base są w dużej mierze napędzane szumem wokół platformy mediów społecznościowych friends.tech, podczas gdy transakcje blockchain BSV były częścią testu, ale kwestia pozostaje niezmienna: w branży blockchain nie ma nic, co mogłoby równać się z możliwościami blockchainu BSV i prawdopodobnie nigdy nie będzie.

Odkąd programiści BTC Core postanowili zasadniczo zmienić protokół Bitcoin w 2017 r., aby stworzyć własny nowy protokół, pojawiło się coraz więcej alternatywnych, tak zwanych zaawansowanych łańcuchów bloków, które rzekomo naprawiają stworzone przez siebie problemy. Jednak jak dotąd żaden z nich nie może konkurować z blockchainem BSV pod względem możliwości przetwarzania transakcji w łańcuchu.

Jak powiedział Satoshi Nakamoto, będzie jeden globalny łańcuch, a kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, będzie to Bitcoin (BSV).

Dlaczego media cyfrowe biorą udział w tych oszustwach?

Ci, którzy zrozumieli powyższe informacje, muszą następnie zadać sobie pytanie: dlaczego jedna z największych publikacji dotyczących walut cyfrowych świętuje zawrotną liczbę 16 transakcji na sekundę, ignorując jednocześnie łańcuch bloków, który przetwarzał prawie 100 razy więcej niż zaledwie kilka dni wcześniej?

Odpowiedź na to pytanie wymaga długiego i krętego spaceru po historii Bitcoina i głębokiego zanurzenia się w graczy dużych pieniędzy, którzy niestrudzenie pracowali, aby go stłumić, co wykracza poza zakres tego artykułu. Jednakże ci, którzy chcą zanurzyć się w tej brudnej historii, powinni przeczytać doskonały artykuł Kurta Wuckerta Jr., The Mastercard Bitcoin Conspiracy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Is Coinbase seriously celebrating 16 transactions per second? – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO