China Mobile proponuje regulacje dotyczące Metaverse, wywołując obawy krytyków dotyczące prywatności

Po przedłożeniu nowych propozycji grupie Narodów Zjednoczonych (ONZ) skupiającej się na systemie tożsamości cyfrowej Chiny chcą teraz ustanowić standardy dla globalnych ram regulacyjnych metaświata.

Zalecenia pochodzą od państwowej firmy telekomunikacyjnej China Mobile i dotyczą stosowania identyfikatorów cyfrowych „w celu utrzymania porządku i bezpieczeństwa w wirtualnym świecie” – podaje Politico. China Mobile twierdzi, że identyfikatory cyfrowe powinny zawierać niezbędne informacje, w tym zawód użytkownika i inne „identyfikowalne znaki”.

Propozycje sugerują, że dzięki tym możliwym do zidentyfikowania znacznikom na użytkownikach Metaverse organy ścigania będą mogły aresztować użytkowników w prawdziwym świecie za szerzenie dezinformacji i łamanie innych zasad.

Propozycje Chin są uderzająco podobne do ich systemu kredytów społecznych, który działa jak karta wyników określająca wiarygodność obywateli. Chociaż system kredytu społecznego nie został jeszcze wprowadzony w życie na skalę krajową, kilka samorządów lokalnych i gminnych wykorzystało ten system jako podstawę do umieszczenia określonych osób na czarnej liście uniemożliwiającej dostęp do niektórych obiektów użyteczności publicznej.

„Stworzenie ujednoliconego systemu tożsamości cyfrowej, aby zapewnić każdemu człowiekowi niepowtarzalny identyfikator cyfrowy obejmujący cechy społeczne z mediów społecznościowych i zawodu – to brzmi bardzo podobnie do chińskiego systemu kredytów społecznych” – Chris Kremidas-Courtney, członek Przyjaciół Europy z siedzibą w Belgii starszy kolega, powiedział.

Krytycy wytykali luki w propozycjach chińskiego metaverse, uzasadniając obawy dotyczące naruszeń prywatności i próbując narzucić swoje standardy reszcie świata. Chiny nalegają na wprowadzenie jednolitych globalnych zasad regulacji metaświata przy regularnych kontaktach z Międzynarodowym Związkiem Telekomunikacyjnym (ITU), agencją ONZ.

Eksperci twierdzą, że Chiny pielęgnują ambicje bycia światowym liderem metaświata i „próbują grać w dłuższą grę”, zabiegając o względy światowych organów regulacyjnych. Zainteresowane strony z branży w USA i Europie skrytykowały Chiny za próby ingerencji w działalność ITU w ostatnich latach.

„ITU jest organem [normalizacyjnym], któremu Chiny wyrządziły najwięcej szkód” – stwierdził Matt Sheehan, stypendysta Carnegie Endowment for International Peace. „Chińscy aktorzy zalewają go złymi propozycjami, często dlatego, że za ich złożenie otrzymują dotacje rządowe”.

Gorący romans Chin ze światami wirtualnymi

Wiele chińskich prowincji uruchomiło plany wejścia do metaświata po ogólnokrajowym ataku na waluty cyfrowe i ich dostawców usług.

Nanjing, Pekin i Szanghaj znajdują się na ekskluzywnej liście miast z ambicjami związanymi z metaświatem. Głównym tematem ich planów jest przyciąganie wiodących światowych firm metaverse do otwierania działalności w swoich regionach w celu rozwijania lokalnego przemysłu.

W czerwcu firma China Mobile ogłosiła zawarcie sojuszu Metaverse w celu usprawnienia wysiłków prywatnych w zakresie wirtualnych światów, przy czym wspierana przez państwo Henan Cultural Tourism Investment Group zobowiązała się do uruchomienia funduszu o wartości 22 milionów dolarów.

Obejrzyj: Metaverse zmieni świat, jaki znamy: Dereck Hoogenkamp

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China Mobile proposes metaverse regulation, triggers critics for privacy concerns – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO