Sztuczna inteligencja deepfakes stanowi kluczowy cel dla Federalnej Komisji Wyborczej przed wyborami w USA w 2024 roku

Federalna Komisja Wyborcza Stanów Zjednoczonych (FEC) publicznie oświadczyła, że zamierza przystąpić do „pełnego stanowienia przepisów” w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w kampaniach wyborczych przed wyborami w 2024 r.

FEC ogłosiła rozpoczęcie konsultacji społecznych w celu uzyskania opinii obywateli na temat proponowanych przepisów dotyczących deepfakes AI w reklamach kampanii. Działania te nastąpiły po złożeniu przez organizację non-profit Public Citizen petycji do FEC zakazującej stosowania deepfakes.

Po rozpatrzeniu petycji przez Biuro Radcy Generalnego FEC stwierdziła, że spełniła ona wymogi umożliwiające przejście do kolejnego etapu procesu stanowienia prawa. W petycji wzywa się FEC do wydania barier zabezpieczających przed wdrażaniem deepfake’ów generowanych przez sztuczną inteligencję w obawie, że mogą one zostać wykorzystane do wprowadzenia wyborców w błąd.

„Technologia prawie na pewno stworzy aktorom politycznym możliwość wykorzystania jej do oszukania wyborców w sposób znacznie wykraczający poza jakąkolwiek ochronę wyrażeń politycznych, opinii i satyry, jaką zapewnia Pierwsza Poprawka” – czytamy w petycji.

Deepfake opierają się na generatywnej sztucznej inteligencji, aby wypaczać postrzeganie rzeczywistości przy użyciu wysokiego poziomu realizmu.

W miarę jak FEC prowadzi konsultacje społeczne, istnieją obawy, że proponowane zasady mogą w niekorzystny sposób naruszać niektóre przepisy dotyczące wolności słowa, co podziela komisarz FEC Allen Dickerson. Aby zapobiec ograniczaniu wolności słowa, Dickerson i FEC naciskają na „precyzyjność regulacji” w obliczu rosnących obaw związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w Stanach Zjednoczonych.

„Precyzja regulacji jest wymogiem w naszej pracy” – powiedział Dickerson. „A jeśli Komisja będzie miała uprawnienia do działania w tym obszarze, mam nadzieję, że komentatorzy wykażą również, że możliwe jest dostosowanie przepisów do rzeczywiście oszukańczej działalności bez spowalniania chronionej wypowiedzi”.

Deepfake zadebiutowały już w okresie przygotowań do wyborów powszechnych w 2024 r. po tym, jak w Internecie pojawił się film Partii Republikańskiej ilustrujący skutki zwycięstwa Donalda Trumpa. Tymczasem Ron DeSantis agresywnie zaatakował Donalda Trumpa, wykorzystując wygenerowane deepfakes AI.

Na początku lipca w Internecie pojawiły się fałszywe obrazy amerykańskich polityków Obamy, Joe Bidena i Trumpa zdradzających swoich małżonków, co doprowadziło do głośniejszych wezwań do wprowadzenia rygorystycznej kontroli technologii.

Globalne wezwanie do działania

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) udzieliła głosu wezwaniom do wprowadzenia sztywnych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji, ostrzegając, że niewłaściwe wykorzystanie deepfakes może wywołać przemoc w regionach podatnych na konflikty. Rada Bezpieczeństwa ONZ określiła wcześniej sztuczną inteligencję jako stwarzającą takie samo ryzyko jak broń nuklearna, jeśli nie zostanie kontrolowana.

W swoim kazaniu przed Światowym Dniem Pokoju papież Franciszek ostrzegł, że sztuczna inteligencja może niekorzystnie zakłócić równowagę rzeczy po tym, jak wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcie papieża w kurtce Balenciagi stało się wirusowe.

„Niezwykły postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji ma szybko coraz większy wpływ na działalność człowieka, życie osobiste i społeczne, politykę i gospodarkę” – powiedział papież Franciszek.

Krytycy twierdzą, że sztuczna inteligencja może negatywnie wpłynąć na sektory Web3, bezpieczeństwa, edukacji i zdrowia, jeśli programistom pozostawi się innowacje bez niezbędnych barier.

Rozmowy CoinGeek z Jerrym Chanem: Czy sztuczna inteligencja wie, co robi?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : AI deepfakes a key target for Federal Elections Commission ahead of 2024 US elections – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO