Podejście do licencjonowania w Dubaju postrzegane jako wzmacniające globalne firmy AI, Web3

Dubaj dokłada wszelkich starań, aby zostać światowym liderem w dziedzinie Web3 i sztucznej inteligencji (AI) po ogłoszeniu nowej ścieżki licencjonowania.

Kampus AI i Web 3.0 w Dubaju potwierdził, że udzieli licencji globalnym firmom, które chcą rozpocząć działalność w mieście. Istotną cechą licencji centrum technologicznego jest zapewnienie 90% dotacji mającej na celu zwabienie uznanych dostawców usług branżowych do regionu.

Dubai International Financial Centre (DIFC) będzie obsługiwać nowy system licencyjny, oferując wsparcie regulacyjne i zgodność firmom zajmującym się blockchainem i sztuczną inteligencją.

„Kampus stworzy światowej klasy środowisko sprzyjające wzrostowi i rozwojowi biznesu” — powiedział Mohammed Alblooshi, dyrektor generalny DIFC. „Jesteśmy przekonani, że przyznając te licencje, przyciągniemy do regionu więcej globalnych talentów i inwestycji oraz stworzymy kulturę współpracy i innowacji”.

Oprócz 90% dotacji na opłaty licencyjne, firmy będą miały możliwość pełnego wykorzystania zasobów badawczo-rozwojowych dubajskiego kampusu AI i Web 3.0. Kampus, uruchomiony na początku 2023 r., oferuje najnowocześniejszą infrastrukturę cyfrową, oferując firmom wspólne przestrzenie robocze i programy akceleracyjne.

Decyzja Dubaju, by postawić na rozwój sztucznej inteligencji, jest następstwem dużych inwestycji w lokalną gospodarkę Web3. Solidne ramy waluty cyfrowej miasta, proaktywny regulator i strefy wolnego handlu doprowadziły do napływu największych światowych giełd, które chcą zarejestrować się w mieście.

Miesiące po uruchomieniu miejski organ regulacyjny ds. zasobów wirtualnych (VARA) ustanowił wytyczne dotyczące reklamy walut cyfrowych, wprowadził kompletne regulacje dla dostawców usług i wprowadził harmonogram opłat za wszystkie działania związane z branżą.

Bybit przeniósł swoją siedzibę do DIFC po uzyskaniu licencji operacyjnych, podczas gdy Binance, SmartLedger i Standard Chartered (NASDAQ: SCBFF) rozpoczęły działalność w Dubaju. Pomimo otwartych ramion regulator utrzymuje, że przestrzega wysokich standardów regulacyjnych, słynnie zawieszając licencję BitOasis z powodu nieprzestrzegania obowiązujących przepisów.

AI to nowa granica

Dubaj zaczął skłaniać się ku sztucznej inteligencji, mając na uwadze utworzenie centrum z czołowymi programistami z branży. McKinsey ujawnił w niedawnym raporcie, że sztuczna inteligencja może potencjalnie stworzyć do 200 000 miejsc pracy na Bliskim Wschodzie do 2025 r., przyczyniając się do wzrostu PKB o miliardy dolarów.

Podobno Zjednoczone Emiraty Arabskie wydały miliony dolarów na najnowszy chip sztucznej inteligencji Nvidii (NASDAQ: NVDA) w gorącym wyścigu z Arabią Saudyjską. Według znawców tematu, Zjednoczone Emiraty Arabskie są zainteresowane rozwojem swoich generatywnych systemów sztucznej inteligencji, niezależnych od wpływów Zachodu.

Muhammad Salman Anjum: Inicjatywy BSV na Bliskim Wschodzie iw Azji Południowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Dubai licensing approach seen to empower global AI, Web3 firms – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO