Wykorzystanie chińskiego juana cyfrowego jest zdominowane przez przedsiębiorstwa i biznes

Ostatnie dane dotyczące chińskiego juana cyfrowego pokazują, że wykorzystanie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) jest jak dotąd zdominowane przez transakcje rządowe i korporacyjne.

Według raportu Ledger Insights dane pobrane z prowincji Jiangsu i skoncentrowane na sektorze telekomunikacji i mediów wykazały, że osoby fizyczne doładowywały średnio 13 USD, podczas gdy korporacje i rządy doładowywały 9550 USD.

Było też więcej transakcji przedsiębiorstw i rządów niż indywidualnych. W okresie od stycznia do lipca rządy i przedsiębiorstwa przetworzyły około 2887 rozliczeń obejmujących płatności o wartości 200 milionów juanów (27 milionów dolarów).

Dane pokazują, że skupienie się na wykorzystaniu walut cyfrowych przez rząd i przedsiębiorstwa jest właściwą strategią na dłuższą metę.

CBDC nadal dzielą, ale szybko się rozwijają

W niedawnym wywiadzie dla Kurta Wuckerta Jr. w CoinGeek Weekly Livestream, kandydat na prezydenta USA Aaron Day powiedział, że 124 kraje pracują obecnie nad CBDC. Podczas gdy Chiny były jednymi z pierwszych, które wprowadziły swojego cyfrowego juana, inne poruszają się w zawrotnym tempie, aw ciągu kilku krótkich lat CBDC prawdopodobnie staną się wszechobecne.

Jednak CBDC nadal dzielą. Podczas gdy zwolennicy wskazują na korzyści, takie jak szybsze, tańsze płatności i zdolność banków centralnych do omijania banków detalicznych i stymulowania gospodarki w razie potrzeby, krytycy martwią się konsekwencjami CBDC dla wolności i wolności gospodarczej. Wielu obawia się, że dają rządom zbyt dużą władzę, a jak pokazała historia, mają tendencję do nadużywania tej władzy.

Niezależnie od obozu, w który wpada się w debacie o CBDC, pomysł, że można ich powstrzymać, jest naiwnością i myśleniem życzeniowym. CBDC rozwijają się pełną parą.

Zgodność z prawem i regulacjami jest niezbędna dla Bitcoin

Chociaż dane dotyczące cyfrowego juana są ograniczone, dają wgląd w coś ważnego: wykorzystanie walut cyfrowych przez rząd i przedsiębiorstwa prawdopodobnie przyćmi indywidualne wykorzystanie.

W takim przypadku łańcuchy bloków i księgi, na których opierają się CBDC i inne waluty cyfrowe, muszą być zgodne ze wszystkimi przepisami i regulacjami finansowymi. Podczas gdy BTC i BCH mogą chcieć wsadzić palec w oko rządom, aby zdobyć kilka tanich punktów z anarchistami, nie jest to prawdopodobnie zwycięska strategia, gdy wkraczamy w erę użyteczności blockchain.

Ostatecznie nie wszystkie CBDC będą działać w księgach kontrolowanych przez rząd. Niektóre i miejmy nadzieję, że większość będzie działać na publicznych blockchainach typu proof-of-work, dając zarówno węzłom, jak i użytkownikom pewną kontrolę i odpowiedzialność – prawdziwą decentralizację.

Tylko łańcuch blokowy BSV, oryginalny protokół Bitcoin przedstawiony w białej księdze Satoshi Nakamoto, został zaprojektowany do skalowania w celu obsługi globalnego handlu i został starannie opracowany, aby był zgodny z istniejącymi przepisami finansowymi, co oznacza, że jest jedynym realistycznym kandydatem do prowadzenia CBDC.

Jak pokazują dane z Chin, przedsiębiorstwa i rządy są przede wszystkim zainteresowane opłacalnymi, szybkimi płatnościami, które umożliwiają waluty cyfrowe. Dlatego skupienie się na zgodności z prawem oraz wykorzystaniu przez rząd i przedsiębiorstwa prawdopodobnie doprowadzi w dłuższej perspektywie do powszechnego przyjęcia Bitcoin.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China Digital Yuan usage dominated by enterprise and business – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO