Podcast nr 1 „Untangling Web3”: Nowa era

Inauguracyjny odcinek „Untangling Web3: A New Era” przygotował grunt pod to, czego słuchacze mogą spodziewać się każdego tygodnia, podczas gdy gospodarze Jack Davies i Alec Burns ujawniają spostrzeżenia i badają rozwój „dzikiego i cudownego świata Web3”.

Davies i Burns przedstawili się jako profesjonaliści w przestrzeni blockchain z doświadczeniem w badaniach i rozwoju produktów. Z zadowoleniem przyjęli możliwość dowiedzenia się więcej o Web3 za pośrednictwem nowego podcastu, zwłaszcza o tym, jak ten szybko ewoluujący krajobraz wiąże się z powrotem do łańcucha bloków.

„Bariera wejścia jest bardzo wysoka” — powiedział Burns o Web3.

„Mam nadzieję, że ten podcast pomoże wyjaśnić niektóre z rzeczy, które się tam dzieją” – dodał.

Definiowanie Web3

Pierwszym punktem dyskusji było to, jak zdefiniować Web3.

Z zastrzeżeniem, że Web3 jest wciąż w fazie wizji i nie jest jeszcze w pełni zdefiniowany, Burns opisał go jako „internet nowej generacji z naciskiem na technologię peer-to-peer”.

Davies opisał również Web3 jako „peer-to-peer”, ze znacznie mniejszą zależnością od gigantów mediów społecznościowych i większą kontrolą naszych danych, kto widzi, co i kiedy.

Następnie para omówiła, w jaki sposób Web3 jest trzecią iteracją sieci. Web1 był siecią statyczną, rozpowszechniającą i udostępniającą informacje, ale z ograniczonymi interakcjami. Web2 to druga faza, rozproszony system z bardziej scentralizowanym polem gry, celowo przyciągający użytkowników, aby wielcy gracze mogli zarabiać na danych.

„Znasz tę klasyczną linię, jeśli korzystasz z bezpłatnej usługi, to jesteś produktem” – powiedział Burns.

Para rozmawiała o tym, że dopiero niedawno użytkownicy są zmęczeni tym, jak giganci mediów społecznościowych kontrolują ich dane. Jednak doświadczenia użytkownika z tymi platformami są tak dobre, że pomimo braku kontroli nad swoimi danymi, użytkownicy nie opuszczają platform.

Wprowadź Web3, połączenie zalet Web1 i Web2.

„Masz fantastyczne doświadczenie użytkownika, które obecnie zapewnia Web2, ale masz również kontrolę nad danymi, własność danych” — powiedział Burns. „Jednym z głównych celów Web3 jest to, w jaki sposób możemy zachęcić ludzi do posiadania danych”.

Davies omówił niektóre inne kwestie, które pojawiają się wraz z bezpłatnymi usługami, takimi jak Web2, na przykład trolling, hodowla kliknięć i niekończące się usługi subskrypcyjne.

Burns zakończył temat, wyjaśniając, że Web3 to znacznie więcej niż cyfrowe waluty i NFT.

„Myślę, że coraz więcej narzędzi pochodzi ze świata Web3… i to jest bardzo ekscytujące” — powiedział.

Web3 + blockchain

Miejsce, w którym blockchain pasuje do paradygmatu Web3, było kolejnym przedmiotem dyskusji.

„Zarówno technologia, jak i zasady blockchain są fundamentalnymi zasadami Web3” — potwierdził Burns.

Jak włączyć własność danych jest ogromnym tematem Web3, a większość ludzi nawet nie wie, co to oznacza (lub jak zaangażowany jest blockchain), więc według Burnsa nastąpi „ogromna zmiana paradygmatu”.

Gospodarze omówili interoperacyjność między platformami, koncepcję, która z założenia nie jest możliwa w przypadku Web2. Dolina Krzemowa nie jest fanem interoperacyjności, ponieważ może najlepiej zarabiać na użytkownikach, jeśli są „zablokowani” na każdej platformie.

„Interoperacyjność — to duża część Web3 i programu Web3” — zauważył Burns.

Przypadków użycia

Aby zamknąć pierwszy odcinek Untangling Web3, Burns i Davies ujawnili swoje najlepsze typy przypadków użycia opartych na Web3.

Wydajność związana z certyfikatami, na przykład stopniami uniwersyteckimi, była najlepszym wyborem Burnsa. Weryfikacja poświadczeń, łatwość przenoszenia dokumentacji i udostępnianie jej tylko zatwierdzonym podmiotom to obszary, które ekscytują Burnsa.

Ulubionym zastosowaniem Daviesa były mikropłatności.

„Mikropłatności i ogromna przestrzeń możliwości, które otwierają, są ogromne” – powiedział Davies.

„Zanim pojawił się ten paradygmat Web3, tak naprawdę nie mieliśmy dobrego sposobu na dokonywanie [małych płatności], potem pojawił się Bitcoin i blockchain, które dały nam praktyczny, wiarygodny sposób robienia mikropłatności” – wyjaśnił.

Omówiono również pomysł płacenia niewielkiej kwoty za przeczytanie artykułu zamiast płacenia za abonament lub płacenia za film z minuty na minutę zamiast płacenia za cały film z góry.

„Myślę, że nie tylko model biznesowy jest nowy, ale myślę, że może to mieć głębokie zmiany w sposobie działania firm i sposobie konkurowania” — zauważył Davies.

Burns zgodził się i wskazał, że gry to kolejny obszar, w którym Web3 może wiele zyskać. Drażnił koncepcję metaverse, a gry to temat, którym para zajmie się podczas przyszłego odcinka Untangling Web3, więc bądźcie czujni!

Obejrzyj: nChain tworzy wiedzę i narzędzia do budowy Web3

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ‘Untangling Web3’ podcast #1 recap: A new era – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO