Filipińska grupa ds. zwalczania cyberprzestępczości ostrzega opinię publiczną przed ryzykownymi grami „kryptograficznymi” i oszustwami

Gry Blockchain, w których powstały gry typu „play-to-earn” (P2E), takie jak Axie Infinity, oferują zupełnie nowe wrażenia zapalonym graczom na całym świecie, ale filipińska policja narodowa (PNP) ostrzegła, że chociaż takie gry są tworzone w zabezpieczonej sieci , ryzyko pozostaje.

W swoim biuletynie grupa PNP Anti-Cybercrime Group (PNP-ACG) stwierdziła, że źli aktorzy wykorzystują popularność gier kryptograficznych, ponieważ coraz więcej Filipińczyków dostaje się w przestrzeń, aby uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe i poczucie przynależności.

W przeciwieństwie do walut cyfrowych, których ceny zmieniają się z powodu działań rynkowych i najczęściej spekulacji, miejscowi decydują się na inwestowanie w aktywa P2E, ponieważ ich ceny mają stosunkowo duże szanse na gwałtowny wzrost, zwłaszcza jeśli gra przeżywa boom, a aktywa w grze są poszukiwane .

„Tokeny gier kryptograficznych są podatne na zmiany cen, podobnie jak kryptowaluty niezwiązane z grami, ale niektóre gry ograniczają częstotliwość wypłacania tokenów” – powiedział PNP-ACG.

Axie Infinity, cyfrowa społeczność zwierzaków, w której gracze hodują i walczą ze swoimi wirtualnymi potworami zwanymi Axies w zamian za aktywa, które można wymieniać na waluty fiducjarne, zyskała popularność u szczytu pandemii COVID-19 i została wystawiona na próbę po Roninach Włamanie do mostu w marcu 2022 r., rodzące pytania dotyczące bezpieczeństwa sieci i potrzeby decentralizacji.

Ale chociaż wydarzenie to zszokowało globalną społeczność graczy i zmusiło kilku filipińskich graczy, którzy odczuli ciężar incydentu, do porzucenia gry, inni gracze Axie na Filipinach nie zostali odstraszeni i nadal wspierają grę do dziś.

W 2022 roku Filipińczycy stanowili ponad 40% graczy Axie na całym świecie, przyćmiewając Wenezuelę (6,31%) i Stany Zjednoczone (5,72%), których tubylcy głośno opowiadają się za wspieraniem walut cyfrowych.

Jednak gdy w grę wchodzą pieniądze, źli aktorzy rozmnożyli przestrzeń, a PNP-ACG nakłania graczy, aby uważali na to, z kim przeprowadzają transakcje online, wezwanie wykonane wcześniej przez filipiński bank centralny.

Władze twierdzą, że podejrzani wabią swoje ofiary za pomocą stworzonych na zamówienie aplikacji do gier, obiecując wysokie nagrody. Jednak w przeciwieństwie do typowych oszustw, oszuści nie spieszą się przed wypraniem aktywów od użytkowników.

„Cyberprzestępcy kontaktują się z ofiarami online i z czasem budują z nimi relacje. Następnie wprowadzają ofiary do gry online lub mobilnej, w której gracze rzekomo zdobywają nagrody w postaci kryptowaluty w zamian za pewne działania, takie jak uprawa „upraw” na animowanej farmie” – czytamy w biuletynie, dodając, że napastnicy również wykorzystują złośliwe oprogramowanie do hakowania portfele cyfrowe swoich ofiar i drenują ich ciężko zarobione pieniądze.

Sektor aktywów cyfrowych to rozwijająca się branża na Filipinach, co oznacza, że nie jest obecnie dobrze uregulowana. W związku z tym inwestorzy walut cyfrowych i gracze P2E muszą w dużym stopniu polegać na swojej wiedzy o przestrzeni, aby uniknąć padnięcia ofiarą oszustw i włamań.

PNP-ACG wezwał użytkowników zasobów cyfrowych do dokładnego zbadania cyfrowej waluty, w którą chcą zainwestować, zanim wskoczą i postawią swoje pieniądze na stole. Ponadto władze stwierdziły, że niezwykle ważne jest wybranie legalnej giełdy transakcji i unikanie klikania podejrzanych linków w Internecie.

Obejrzyj: Wykorzystanie technologii blockchain do zapewnienia integralności danych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines’ Anti-Cybercrime Group cautions public on risky ‘crypto’ gaming, scams – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO