4 pomysły na wykorzystanie 1 opłaty satoshi

Blockchain BSV jest jedynym blockchainem opartym na UTXO, który ma 1 opłatę transakcyjną satoshi, o ile wielkość transakcji jest mniejsza niż 1 kilobajt, co stanowi 1/30 000 0,01 USD w momencie pisania. Ponieważ opłaty stają się tak absurdalnie tanie, pojawiają się ogromne możliwości dla kreatywnych przedsiębiorców, z których mogą czerpać zyski.

Zapłać za opłaty transakcyjne użytkowników

Pierwszym oczywistym przypadkiem użycia jest całkowite sfinansowanie wszystkich opłat transakcyjnych użytkownika. Szczerze mówiąc, powinno to być podstawowym wymaganiem wszystkich interakcji dowolnej aplikacji w łańcuchu bloków BSV, biorąc pod uwagę ogromne korzyści. Onboarding jest teraz rozwiązany, ponieważ nie ma wymogu, aby klient najpierw nabył satoshis przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji.

Jeśli usługa rzeczywiście pobiera opłaty za niektóre usługi premium, może przyjąć 99,9% obniżki opłaty za usługę jako zysk, ponieważ ich koszt to tylko 1 satoshi. W przypadku aplikacji korporacyjnych i danych dotyczy to jeszcze bardziej:

W dniu, w którym blockchain BSV wykonał ponad 125 milionów transakcji, transakcje Rekord IoT miały starą stawkę opłaty 0,05 satoshi za bajt. Gdyby to był 1 satoshi, zysk uzyskany z przeprowadzenia testu warunków skrajnych dla klienta wyniósłby ~100 000 $, mniej 1,25 BSV (~40 $) zamiast 50 BSV, mniej czasu i kosztów materiałów.

Wydawaj użytkownikom bezpłatny token po rejestracji

Wyobraź sobie, że rejestrujesz się w aplikacji i natychmiast otrzymujesz pamiątkowy token lub token zamienny po zalogowaniu. Koszt pozyskania klienta takich wysiłków kosztuje dodatkowe satoshi za osadzenie tokena, co daje całkowitą sumę do 2 satoshi. Ten token może mieć wielopoziomową emisję, w której pierwszych X klientów określa rzadkość rejestracji.

Najbardziej ekskluzywne NFT (najrzadsze) są wydawane dla pierwszych 10, następnie kolejne poziomy rzadkości dla kolejnych 100 i tak dalej. Ten model zachęciłby użytkowników do rejestracji i jest tego wart ze względu na niski koszt. Największą korzyścią jest to, że użytkownik jest teraz włączony do gospodarki on-chain i naprawdę posiada aktywa.

Finansowaj interakcje użytkowników w łańcuchu

Ten punkt różni się od pierwszego pomysłu tym, że teraz aplikacja całkowicie finansuje interakcje użytkownika na blockchainie. Na przykład aplikacja do mediów społecznościowych może sprawić, że publikowanie będzie bezpłatne, a jednocześnie użytkownik będzie właścicielem posta jako tokena (na przykład napis tekstowy).

Jeśli wykres społeczny jest również umieszczony w łańcuchu, wszystko to również może być opłacone. Widzieliśmy już, jak pierwszy tweet założyciela Twittera, Jacka Dorseya, był spekulowany jako NFT. Można to zrobić wielokrotnie na blockchainie BSV, z dowolnym typem pliku, obrazami, dźwiękiem, wideo itp., co prowadzi do czwartego pomysłu.

Rozsądnie przesyłaj audio i wideo w łańcuchu

Jedną z pierwszych fascynacji społeczności BSV po rozstaniu z BCH było umieszczanie dużych zbiorów danych w łańcuchu. Problem polegał oczywiście na tym, że koszt był zbyt wygórowany, a ograniczenia oprogramowania węzła wymusiły hackowanie, takie jak protokół BCAT. Koszt 1 satoshi za kilobajt to duży krok w popchnięciu tej rzeczywistości do przodu, w której krótsze wideo lub skompresowany dźwięk można rozsądnie umieścić w łańcuchu w ramach jednej transakcji. 1 MB kosztuje 1000 satoshi, co nadal stanowi 1/30 grosza.

Chociaż aplikacje nie chciałyby finansować ich dla swoich użytkowników, prawdopodobnie z natury dobrze sobie radzą z finansowaniem tego typu transakcji samodzielnie w oparciu o samą zasadę (niezmienne znaczniki czasu i przechowywanie danych). Aplikacja może wykorzystać pomysł nr 2 i pobierać większą opłatę za usługę, ponieważ same opłaty są tak tanie.

Na opłaty 1 satoshi należy patrzeć z perspektywy szklanki do połowy pełnej pod kątem pojawiających się możliwości. Bitcoin jest na wszystko i jeśli naprawdę w to wierzymy, jeśli uda nam się włączyć kreatywność całego świata, opłata 1 satoshi za kilobajt szybko wyda się zbyt droga.

Obejrzyj Joshua Henslee: Każda istotna miara jest dodatnia dla BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 4 ideas to take advantage of 1 satoshi fees – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO