Kanadyjska firma zajmująca się wydobyciem bloków Hut 8 odnotowała 8% straty w drugim kwartale

Hut 8 (NASDAQ: HUT) odnotował spadek o 24,6 miliona dolarów do 19,2 miliona dolarów w drugim kwartale, jak ujawnił kanadyjski górnik BTC w swoim raporcie o zarobkach.

Górnik wygenerował 4,2 miliona dolarów przychodu w drugim kwartale, co oznacza spadek o 56% w porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku. Jego produkcja BTC spadła o 58% po wydobyciu 399 BTC, przy czym firma obwinia ten spadek wzrostem średniej trudności sieci BTC.

Hut 8 otrzymał również cios z powodu zawieszenia działalności w swoim zakładzie wydobywczym w North Bay. Górnik zamknął zakład i zwolnił garstkę lokalnych pracowników w marcu po konflikcie z Validus Power, dostawcą energii dla swojego zakładu. W sporze z listopada ubiegłego roku górnik pozwał firmę energetyczną za niewywiązywanie się z zobowiązań umownych.

Hut 8 obsługiwał obiekt North Bay od ponad dwóch lat. Od tego czasu przeniosła cały swój sprzęt do innego obiektu w Medicine Hat w Albercie.

Przejście Ethereum na algorytm konsensusu typu proof-of-stake (PoS) również wpłynęło na przychody firmy, ponieważ musiała ona wstrzymać działalność wydobywczą procesorów graficznych (GPU).

Problemy górnika potęguje fakt, że jego zakład w Drumheller w Kanadzie stanął w obliczu wysokich poziomów energii wejściowej, które spowodowały awarie sprzętu. W maju firma ogłosiła, że witryna działa na 15% pojemności i zobowiązała się naprawić problemy w ciągu 12 tygodni. Teraz mówi, że witryna działa z 20% zainstalowanej szybkości mieszania, pomimo znacznych inwestycji w nowe niestandardowe oprogramowanie układowe i sprzęt.

Dyrektor generalny Jaime Leverton jest jednak przekonany, że firma odwróci losy firmy. Mówi, że firma koncentruje się teraz na innych biznesach oprócz wydobywania bloków, a przejęcie firmy zajmującej się komputerami o wysokiej wydajności jest pierwszym krokiem w kierunku zwrotu.

W lutym Hut 8 połączył się z U.S. Bitcoin Corp w ramach umowy obejmującej wszystkie akcje, tworząc podmiot o wartości 1 miliarda dolarów o nazwie Hut 8 Corp. Ta fuzja pozwoli obu firmom przetrwać bessę, a nowy podmiot ma generować 7,5 EH/ s w szybkości mieszania.

Tydzień temu górnik BTC Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT) zgłosił stratę w wysokości 28 milionów dolarów, za co winne są niższe ceny BTC. Jednak w przeciwieństwie do Hut 8, Riot odnotował 27% wzrost produkcji BTC.

Wcześniej w tym miesiącu Marathon Digital (NASDAQ: MARA) również odnotował stratę netto w wysokości 21,3 mln USD za drugi kwartał.

CoinGeek Conversations with Kurt Wuckert Jr: Pomyśl o wydobywaniu bitcoinów jako o finansowej samodyscyplinie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Canadian block reward miner Hut 8 reports 8% Q2 loss – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO