W piramidzie Filecoin Chiny oskarżają cztery osoby o oszustwo o wartości 83 milionów dolarów

Władze w Chinach oskarżyły domniemanych operatorów piramidy wydobywczej Filecoin, która oszukała inwestorów w wysokości ponad 83 milionów dolarów.

Chińscy prokuratorzy wnieśli zarzuty oszustwa przeciwko Shenzhen Shikongyun Technology i jej czterem dyrektorom w Sądzie Ludowym hrabstwa Pingnan, oskarżając ich o zwabianie inwestorów do oszukańczego programu wydobywania w chmurze.

Lai Mouhang i Lai Moujun założyli firmę w 2018 roku, a dwóch innych oskarżonych dołączyło do nich później w tym roku, zgodnie z dokumentami sądowymi. W 2019 roku firma zintensyfikowała swoje wysiłki i rozpoczęła rekrutację tysięcy inwestorów za pośrednictwem strony internetowej ipfs.cn. Twierdzili, że firma zainwestowała w firmy zajmujące się technologią rozproszonej księgi rachunkowej, koncentrując się na ekosystemie Filecoin.

Następnie czterech oskarżonych uruchomiło filpool.io i bpool.io, dwie rzekome pule wydobywcze Filecoin. Inwestorzy mogli uczestniczyć w procesie wydobywania nagród blokowych i zarabiać tokeny FIL, dzierżawiąc maszyny górnicze od firmy.

Oskarżeni mieli wielopoziomowy system inwestycyjny, w którym ci, którzy wydali więcej pieniędzy, mieli prawo do większych korzyści. Na przykład osoby z członkostwem brązowym lub wyższym mogą rekrutować innych i zarabiać część zarobków swoich rekrutów, co jest rażącym znakiem ostrzegawczym piramidy.

„Pokusą znacznych zysków zachęcali do dalszego udziału i oszukiwali jednostki w celu zdobycia aktywów, zakłócając porządek gospodarczy i społeczny” – stwierdzili prokuratorzy.

Popularność programu wzrosła, a przed rozprawą ze strony władz zwabił on ponad 57 000 inwestorów, którzy zainwestowali 607 mln RMB (83 mln USD) w gotówce i ponad 62 mln RMB (8,5 mln USD) w aktywa cyfrowe.

Popularność programu wydobywczego wynikała z ogromnych wysiłków rządu Xi Jinpinga w celu wyrzucenia górników z Chin. W ciągu ostatnich dwóch lat Chiny rozprawiły się z tym sektorem, zmuszając wielu górników do zamknięcia, podczas gdy inni przenieśli się do Rosji, Kazachstanu i Stanów Zjednoczonych.

William Callahan: Blockchain jako cenne narzędzie dla organów ścigania

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Filecoin pyramid scheme sees China charges four in $83 million fraud – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO