Twoja sieć to Twoja wartość netto: w momencie premiery friend.tech dołącza 10 000 użytkowników

Base, blockchain warstwy 2 Ethereum, uruchomił swoją sieć główną 9 sierpnia, a następnego dnia friend.tech „rynek dla twoich przyjaciół” został udostępniony publicznie.

Nowi użytkownicy rejestrują się za pomocą swoich kont X, a po zalogowaniu możesz kupić swój pierwszy udział prawie za darmo, płacąc jedynie opłatę transakcyjną (która jest obecnie tania w blockchainie warstwy 2). Użytkownicy mogą następnie kupować akcje innych użytkowników, które handlują na krzywej obligacji za pośrednictwem schematu automatycznego tworzenia rynku (AMM). Zamiast cen wolnorynkowych, akcje są drukowane przy zakupie. Cena jest określana przez funkcję wyemitowanych akcji, podaży i popytu.

Więcej szczegółów na temat działania modelu cenowego można znaleźć tutaj.

Jednak nie możesz uzyskać dostępu do witryny w przeglądarce na komputerze stacjonarnym, ani w Google Play (NASDAQ: GOOGL) ani Apple App Store (NASDAQ: AAPL). Jest również niedostępny w przeglądarce internetowej w telefonie komórkowym.

Zamiast tego musisz dodać aplikację do ekranu głównego tylko na smartfonie i zainstalować ją jako Progressive Web Application (PWA). PWA to aplikacje, które zachowują się niemal identycznie jak te instalowane za pośrednictwem sklepów z aplikacjami gigantów technologicznych, z wyjątkiem tego, że są wdrażane jako czysta strona internetowa, bez konieczności pytania o pozwolenie lub przestrzegania dowolnych zestawów reguł.

Nawet wtedy jedynym sposobem uzyskania do niego dostępu jest system kodów polecających, w którym każdy użytkownik otrzymuje trzy kody, które może udostępnić. Mimo to aplikacja była tak aktywna, że ciągle się zawieszała.

W związku z tym na friend.tech chodzi o to, aby handlować akcjami za walutę cyfrową, więc prawdopodobnie twórcy nie chcieli przechodzić przez żmudny proces zatwierdzania ani rozdzielać dużej części swoich zarobków, jeśli odźwierni Big Tech rzeczywiście pozwolili je przez. Wreszcie, zbudowanie PWA pozwala programistom na znacznie szybsze dostarczanie produktów, ponieważ istnieje jedna baza kodu opracowana w natywnym HTML, CSS i JavaScript, jako tylko strona internetowa.

Pomimo tej ogromnej przeszkody i konieczności połączenia prawdziwego ETH z mostkowanym ETH na szczycie Base, aplikacja w jakiś sposób zdołała wdrożyć prawie 10 000 użytkowników pierwszego dnia. W chwili pisania tego tekstu platforma zgromadziła 20 000 użytkowników, a handel wyniósł 6600 ETH, przy czym twórcy zarabiają 5%, co daje im około 330 ETH (ponad 600 000 USD).

Boty zostały już wdrożone w celu przechwytywania nowych kont użytkowników, wykrywania tych powyżej określonej liczby obserwujących i podnoszenia ceny, spekulowania, że tego typu osoby wpływowe będą bardziej popularne, a następnie zrzucania tych akcji po wykupieniu przez innych. Oczywiście ten model prowadzi do powszechnej krytyki tej aplikacji, podobnie jak wielu aplikacji „kryptograficznych”, że jest to po prostu kolejny schemat Ponziego. Tak czy inaczej, nadal pokazuje, że najczęstszym przypadkiem użycia waluty cyfrowej jest rzeczywiście spekulacja, a jeśli użytkownicy uważają, że mogą wydać, aby zarobić więcej, przeskoczą przez wszelkie wymagane obręcze.

Nie mogę uwierzyć, że dosłownie przejdę do Base i dołączę do znajomego tech ponzi

Proszę kupić moje akcje, z góry dziękuję pic.twitter.com/PRpiLBl0xZ

— config.json (@config_json) 12 sierpnia 2023 r

Wreszcie, tym, co sprawi, że użytkownicy będą aktywni przez co najmniej siedem dni, jest zakładka Airdrop. Pierwsza z nich będzie miała miejsce co tydzień począwszy od 18 sierpnia i może być związana z działalnością handlową i/lub używanymi kodami polecającymi.

Friend.tech to najnowsza wirusowa innowacja w 2023 roku, obok brc-20, sats.names i bitmap. Chociaż nie jest pewne, czy którykolwiek z nich ma moc przetrwania, faktem jest, że częstotliwość innowacji i przechwycona wartość wzrasta. Pomimo przekonania, że cyfrowa waluta to ogólna bessa, nadal obserwujemy najbardziej interesującą kreatywność i adopcję organiczną.

Co dalej?

Obejrzyj: 1Sat Ordinals na temat Bitcoina

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Your network is your net worth: friend.tech onboards 10K users at launch – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO