CFTC składa skargę przeciwko 4 osobom za oszukanie inwestorów

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła skargę przeciwko czterem osobom, które rzekomo oszukują setki inwestorów na miliony dolarów.

Rene Larralde, Alisha Ann Kingrey, Brian Early i Juan Pablo Valcarce zostali zidentyfikowani w skardze CFTC jako ci, którzy fałszywie przedstawili ofiarom, że posiadają zastrzeżone narzędzie i „tajny sos” do generowania stałych zysków z handlu walutami cyfrowymi.

Podejrzani wykorzystali Fundsz, podmiot nieposiadający osobowości prawnej, do zamaskowania swoich operacji, twierdząc, że według regulatora zarobili do 3% tygodniowych zysków. Osoby dodały, że oprócz handlu walutami cyfrowymi parały się metalami szlachetnymi, dokonując „terminowych i dokładnych płatności” przez siedem lat.

Ofiary zostały zwabione dodatkowym twierdzeniem, że jednorazowa inwestycja w wysokości 2500 USD może wzrosnąć do 1 miliona USD w ciągu 48 miesięcy. Podejrzani, mieszkający na Florydzie, Luizjanie i Arkansas, również podawali się za cel charytatywny, który „wspierałby czystą wodę, działania humanitarne, zdrowotne, edukacyjne i pomoc w przypadku katastrof.

W swoim oświadczeniu CFTC twierdziło, że Fundsz nie zajmował się handlem walutami cyfrowymi ani metalami szlachetnymi, ale zamiast tego tworzył „fikcyjne” cotygodniowe raporty w celu oszukania inwestorów.

Od tego czasu CFTC podjęła decyzję o zamrożeniu aktywów pozwanego 2 sierpnia, co doprowadziło do powołania tymczasowego syndyka dla Fundsz. Komisja ujawniła, że podejmie dalsze kroki prawne przeciwko podejrzanym, w tym zwrot nieuczciwie uzyskanych zysków, cywilne kary pieniężne i stałe zakazy handlu towarami.

„CFTC nadal wykorzenia osoby, które oszukują klientów na rynkach kryptowalut i metali szlachetnych” – powiedział Ian McGinley, dyrektor ds. egzekwowania prawa.

„Chociaż produkty, którymi oszuści rzekomo handlują, i ich metody przyciągania ofiar — w tym przypadku za pośrednictwem mediów społecznościowych — mogły ulec zmianie, stare powiedzenie „jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest” pozostaje nadal aktualne”. dodał McGinley.

Pomimo lawiny ulg prawnych dostępnych dla CFTC, McGinley stwierdził, że ofiary mogą nie być w stanie otrzymać całkowitej wartości swoich inwestycji, ponieważ odzyskane środki mogą być rażąco niewystarczające.

CFTC w ofensywie kontra źli aktorzy

Oprócz krucjaty przeciwko gigantom z branży, regulator rynku surowcowego prowadzi również wojnę z mniejszymi podmiotami oszukującymi amerykańskich inwestorów. Od początku 2023 r. CFTC podjęła kilka działań egzekucyjnych wobec błądzących osób, odzyskując miliony dolarów od oszustów zajmujących się aktywami cyfrowymi.

Komisja działa również zapobiegawczo, wydając kilka ostrzeżeń o oszustwach dla ogółu społeczeństwa. Ostrzeżenia publiczne zawierają znaki ostrzegawcze, na które inwestorzy powinni uważać, i oferują infolinie w celu zgłaszania oszukańczych działań.

William Callahan: Blockchain jako cenne narzędzie dla organów ścigania

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CFTC lodges complaint against 4 individuals for defrauding investors – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO