Platformy Riot zgłaszają stratę w wysokości 28 mln USD w drugim kwartale, pomimo 13,5 mln USD z kredytów na energię w Teksasie

Firma wydobywcza BTC Riot Platforms (NASDAQ: RIOT) odnotowała stratę netto w wysokości 28 milionów dolarów w drugim kwartale, pomimo podwojenia kredytów na energię od operatora sieci w Teksasie.

W swoim raporcie o zarobkach górnik z Kolorado ujawnił, że wygenerował 76,7 miliona dolarów przychodu, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z drugim kwartałem ubiegłego roku, ale niższy niż szacunki Wall Street na poziomie 84,6 miliona dolarów. Przypisał wzrost przychodów wzrostowi produkcji BTC o 27%, z 1395 w zeszłym roku do 1775 w drugim kwartale.

Pomimo wyższej produkcji górnik odnotował stratę w wysokości 27,7 mln USD, przy czym amortyzacja stanowiła najwyższe koszty. Strata była o 92% niższa niż 353 miliony dolarów, które firma odnotowała w drugim kwartale ubiegłego roku.

Przychody Riot z działalności wydobywczej wyniosły 49,7 mln USD, a hosting danych i inżynieria przyniosły odpowiednio 7,7 mln USD i 19,3 mln USD.

Firma zarobiła 13,5 miliona dolarów na kredytach na ograniczenia mocy otrzymanych od ERCOT, operatora sieci stanowej w Teksasie. Ten układ, w ramach którego ERCOT rekompensuje górnikom wyłączenie ich platform wydobywczych w okresach dużego zapotrzebowania, znalazł się pod ostrzałem w ostatnich miesiącach.

Górnicy zostali oskarżeni o wykorzystywanie systemu poprzez wcześniejsze nabywanie energii, gdy ceny są niskie, a następnie odsprzedawanie jej do sieci po szczytowych cenach, gdy popyt gwałtownie wzrasta. Na przykład w drugim kwartale przychody Riot wygenerowane z tego systemu były równoznaczne z wydobyciem 481 BTC.

W kwietniu teksańscy prawodawcy przeforsowali ustawę mającą na celu odcięcie górników od programu.

W swoich komentarzach dyrektor generalny Riot, Jason Lee, stwierdził, że firma planuje zakup 33 000 górników od MicroBT, z opcją podwojenia tej kwoty w przyszłości. Dodał również, że rozszerza swoje chłodzenie zanurzeniowe we współpracy z Midas Immersion.

„Ponieważ Riot kontynuuje realizację naszych planów rozwoju na resztę tego roku i kolejne lata, jestem niezwykle podekscytowany wiodącą rolą Riot w kierowaniu międzysektorową transformacją energii i pieniędzy poprzez wydobycie [BTC]”, stwierdził Lee.

Galaxy Digital (NASDAQ: BRPHF), „krypto” firma inwestycyjna założona przez weterana Wall Street, Mike’a Novogratza, również poniosła stratę w wysokości 46 milionów dolarów w drugim kwartale, co stanowi drastyczny spadek w porównaniu ze 134 milionami dolarów zysków wygenerowanych w pierwszym kwartale.

Obejrzyj: Pomyśl o wydobywaniu bitcoinów jako o samodyscyplinie finansowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Riot Platforms reports $28M Q2 loss, despite $13.5M from Texas power credits – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO