Apple wins court battle to retain 30% App Store tax that deters NFTs

Amerykański gigant technologiczny Apple (NASDAQ: AAPL) będzie nadal naliczał swój bardzo kwestionowany 30% podatek App Store, ponieważ jego walka prawna trwa przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych, stwierdził sędzia w orzeczeniu, które zadaje cios niezamiennemu tokenowi (NFT) ekosystemu.

Producent iPhone’a został zamknięty w bitwie sądowej z Epic Games, studiem stojącym za Fortnite, w związku z praktykami antymonopolowymi w App Store. Firma Epic straciła większość roszczeń wobec Apple, ale wygrała orzeczenie, które umożliwiło twórcom aplikacji przekierowanie użytkowników do innych systemów płatności poza otoczonym murem ekosystemem iOS.

Apple blokuje aplikacjom w swoim App Store obejście 30% obniżki na zakupy w aplikacji i usunął Fortnite za naruszenie zasady.

Sędzia Elena Kagan orzekła przeciwko naciskom Epic, aby umożliwić programistom obejście zasad płatności w App Store, przynajmniej na razie. Odmówiła podania powodów swojej decyzji, donosi Bloomberg.

Orzeczenie daje Apple odroczenie, ponieważ przygotowuje się do złożenia odwołania w Sądzie Najwyższym przed końcem roku. Jeśli jednak sąd odmówi rozpoznania sprawy, uprawomocni się wcześniejsze orzeczenie przeciwko najcenniejszej spółce świata.

W swoim zgłoszeniu Epic skrytykował orzeczenie zezwalające Apple na przestrzeganie swoich zasad do czasu odwołania Sądu Najwyższego. Twierdził, że „zaszkodziłoby to nie tylko firmie Epic, ale także niezliczonym konsumentom i innym twórcom aplikacji przez znaczny okres czasu”.

W swojej obronie Apple odrzucił roszczenia, wskazując, że jego zasady nie szkodzą firmie Epic, ponieważ jej gry zostały wyrzucone z App Store.

App Store jest kluczowym źródłem przychodów dla Apple, a orzeczenie przeciwko niemu w Sądzie Najwyższym może być znaczącym niepowodzeniem. Szacuje się, że w zeszłym roku firma wygenerowała ponad 1,1 biliona dolarów handlu ze sklepu App Store.

Orzeczenie zadaje cios ekosystemowi NFT. 30-procentowa obniżka powstrzymała rynki NFT, a Magic Eden, Rarible i inni główni gracze twierdzą, że jest to niepraktyczne dla sektora. Propozycja Apple, aby włączyć ich do programu Small Business Program, który zmniejsza cięcie do 15%, niewiele zrobiła, aby ich przyciągnąć.

Jednak wkrótce może się to zmienić w przypadku NFT. Na początku tego miesiąca amerykańscy prawodawcy rozpoczęli dochodzenie w sprawie polityki Apple wobec NFT i innych aplikacji Web3. Twierdzą, że polityka firmy „celowo ogranicza wybór i tłumi innowacje kosztem doświadczenia użytkownika”.

Obejrzyj: NFT z narzędziami? Co powiesz na power-upy do gier

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Apple wins court battle to retain 30% App Store tax that deters NFTs – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO