Bitcoin Masterclasses #7: Rejestry gruntów i rejestracja pojazdów w suwerennych węzłach

Co wspólnego mają rejestry gruntów i pojazdów z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC)? Wszystkie z nich wymagają oficjalnego uznania przez rząd, aby były ważne. Możesz sprzedać samochód lub dom, ale jest to prawnie twoje tylko wtedy, gdy formalności (i okres ugodowy) są zakończone. CBDC musi „odzwierciedlać stan tego, co tam jest”, aby stać się pieniądzem ziemi – tj. Możesz nazwać wszystko pieniądzem, ale jest to legalny pieniądz tylko wtedy, gdy twój rząd tak zrobi.

Żyjemy w społeczeństwie

„Tytuł do ziemi Blockchain” nic nie znaczy, jeśli nie jest uznawany przez rząd (to samo dotyczy wszystkich tych małżeństw blockchain, transakcji dotyczących nieruchomości, kontraktów, transakcji i wszystkiego, co ludzie wpisali do łańcucha tylko dlatego, że mogli). Z rekordem niezmiennie zapisanym na blockchainie na zawsze, nadal możesz zmienić zdanie i zaprzeczyć temu bez żadnych konsekwencji prawnych.

Ale, jak mówi dr Wright podczas drugiego dnia Bitcoin Masterclasses #7, jeśli chcemy, aby to wszystko działało w „prawdziwym świecie”, to moglibyśmy. Wkrótce po rozpoczęciu sesji dzieli publiczność na grupy, aby sporządzić listę 10 rzeczy, które ludzie muszą dostarczyć rządowi, aby oficjalnie zatwierdził zmianę stanu własności. Co musisz udowodnić? Jakiego rodzaju transakcje muszą wystąpić? Pomyśl o ubezpieczeniu, dowodach i tym podobnych. Po drugie, pomyśl o sposobach usprawnienia ich działania przy użyciu łańcucha blokowego Bitcoin.

„Obecnie jest to bardzo nieefektywny proces” — mówi jeden z widzów. Dr Wright zgadza się. Wspomina o opłatach skarbowych i wymogu, aby adwokaci i przewoźnicy byli świadkami i poświadczać transakcje.

„To są pośrednicy, tak? To jest coś, co Bitcoin może uczynić bardziej wydajnym”, stwierdza.

Nawet z blockchainem i podpisami cyfrowymi nie będziesz w stanie przenieść tytułu własności gruntu/domu w 10 minut „bez względu na to, co mówią anarchiści”. Ale zdecydowanie może to przyspieszyć i ułatwić ich aranżację. Możesz także zautomatyzować płatności, takie jak procent opłaty skarbowej, ubezpieczenie i stawki rady z transakcji sprzedaży, wysyłając każdą część pieniędzy do odpowiednich osób.

Dodatkowo możesz zablokować te transakcje, aby nie były ważne do określonego czasu. Nawet jeśli istnieje 10 lub 20 oddzielnych płatności z jednego adresu wejściowego, wszystkie one zostaną uwzględnione w kwocie zablokowanej czasowo. Możemy rozpocząć wysyłanie transakcji do łańcucha bloków, zanim zostaną one sfinalizowane, co oznacza, że mogą zostać automatycznie sfinalizowane po spełnieniu określonego warunku – podpisania umowy przez stronę lub upływu czasu.

W przypadku pojazdów, a konkretnie samochodów używanych, łańcuch bloków może rejestrować szczegóły, takie jak modyfikacje, historię serwisowania/napraw, numery części i klasę pojazdu. Wszystkie te szczegóły (ponieważ są już w łańcuchu) są weryfikowane i nie trzeba ich ponownie sprawdzać. Trwałe, niezmienne zapisy cyfrowe oznaczają również, że zapisy te pozostają dostępne na zawsze. Nie będziesz musiał trzymać ich w szafce ani pamiętać, w którym teczce je umieściłeś 20 lat później.

Musimy myśleć o tych wszystkich rzeczach w sposób, który uchwyci istniejące procesy, ale je uprości. Nie możemy oczekiwać, że wszyscy będą wystarczająco wykształceni technologicznie, aby obsługiwać złożone transakcje, mówi dr Wright. Nie możemy nawet oczekiwać, że wszyscy w tym samym mieście/kraju będą mówić tym samym językiem. W pewnym momencie będziemy musieli nawiązać kontakt z tymi ludźmi, w tym z wieloma osobami z krajów rozwijających się, które mają bardzo różne oczekiwania.

Chcę, żebyś zaczął myśleć o tym, jak to wszystko integrujemy, mówi, i jak radzimy sobie z problemami, jeśli coś pójdzie nie tak na którymś etapie procesu. Powtarza punkt z poprzedniej sesji: ludzie projektujący i piszący te systemy muszą najpierw mieć głęboką wiedzę i zrozumienie procesów rządowych, zanim będą mogli zacząć budować ich lepsze wersje.

Siódma sesja drugiego dnia Bitcoin Masterclasses rozpoczyna się tutaj. Polecamy obejrzeć całe dwudniowe wydarzenie oraz wszystkie poprzednie sezony Bitcoin Masterclasses. Wszystkie są dostępne do obejrzenia na kanale YouTube CoinGeek.

Obejrzyj: To, co musimy zrobić, to stopniowo ulepszać procesy biznesowe

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The Bitcoin Masterclasses #7: Land registries and vehicle registration on sovereign nodes – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO