Hongkong przygląda się interoperacyjności waluty cyfrowej z Chinami kontynentalnymi

Hongkong może rozszerzyć swoje aspiracje Web3 na Chiny kontynentalne w ramach starań o przyciągnięcie do miasta zagranicznych firm.

Członek Rady Legislacyjnej Hongkongu, Johnny Ng, powiedział chińskiemu serwisowi informacyjnemu The Paper, że spodziewa się ściślejszej współpracy między Chinami kontynentalnymi a Hongkongiem w zakresie technologii Web3 w nadchodzących latach. Ng ujawnił, że obie jurysdykcje mogą osiągnąć łączność Web3 poprzez wymianę talentów i łączenie się z dostawcami usług walut cyfrowych w Szanghaju.

„W Szanghaju istnieją również giełdy aktywów cyfrowych. Zastanawiam się, czy te giełdy, które są licencjonowane w Hongkongu do handlu wirtualnymi aktywami, mogą być w przyszłości połączone z giełdami w Szanghaju” – powiedział Ng. „Naprawdę mam nadzieję, że w przyszłości odbędą się dyskusje na ten temat”.

Ng uważa, że Szanghaj jest ostatnim elementem układanki w zakresie interoperacyjności między Chinami a Hongkongiem, powołując się na istniejące relacje finansowe między obydwoma regionami. Obecnie giełdy w Szanghaju i Hongkongu są połączone za pomocą innowacyjnego programu „Stock Connect”, który zdaniem Ng można powielić w zasobach cyfrowych.

Jednak kilka czynników stoi na przeszkodzie realizacji wizji Ng, w tym całkowity zakaz walut cyfrowych w Chinach w 2021 r. Chiński zakaz wywołał masową migrację talentów Web3, górników i dostawców usług z kraju, a dwa lata później pojawiają się niewiele wskazuje na to, że Chiny zniosą zakaz.

Pomimo ogólnego zakazu handel niezamiennymi tokenami (NFT) podobno prosperował w Chinach kontynentalnych, a rząd wydawał pieniądze na innowacje w technologii blockchain. Kilka chińskich miast chce szkolić ekspertów blockchain, aby wspierać rządowe dążenia do nowych technologii.

Ng ujawnił, że Hongkong ma niewielką pulę talentów, która będzie potrzebować pomocy, aby wesprzeć swoje wielkie ambicje Web3.

„Mamy nadzieję na współpracę z Greater Bay Area i miastami na kontynencie, aby poprawić przepływ talentów i promować politykę i zalety Hongkongu poprzez organizowanie różnych działań” – powiedział Ng. „Mamy nadzieję, że przyciągniemy talenty techniczne z kontynentu i zagranicy do Hongkongu w celu ustanowienia projektów innowacyjnych i technologicznych, aby zintegrować je z realną gospodarką i scenariuszami”.

Szereg chińskich banków wcześniej wyraziło zainteresowanie oferowaniem usług bankowych nowym dostawcom usług w zakresie aktywów cyfrowych w Hongkongu.

Burza działań w Hong Kongu

Po uruchomieniu nowego systemu licencjonowania w Hongkongu OSL i HashKey otrzymały pierwszą partię licencji na oferowanie usług związanych z zasobami cyfrowymi swoim klientom detalicznym.

Ponieważ coraz więcej firm dołącza do wyścigu o licencje, nowe dane ujawniają, że dostawcy aktywów wydają do 25 milionów dolarów, aby spełnić wymagania Hongkongu. Giełdy wzmacniają swoje szeregi o kadrę kierowniczą z wymaganym doświadczeniem i zaszaleją na drogich kompleksach biurowych i reklamie.

Miasto spodziewa się, że w nadchodzących miesiącach rozpocznie działalność ponad 80 międzynarodowych firm Web3, zachęcając lokalne instytucje finansowe do oferowania firmom pełnych usług bankowych.

Obejrzyj rozmowy CoinGeek z Somi Arian: czy BSV może być Microsoftem Web3?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hong Kong eyes digital currency interoperability with mainland China – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO