Rezerwa Federalna będzie nadzorować działania związane z aktywami cyfrowymi dla amerykańskich banków

Rezerwa Federalna USA rozszerza swój nadzór nad działaniami w zakresie aktywów cyfrowych dla banków komercyjnych, starając się promować innowacje przy jednoczesnej ochronie integralności sektora.

W swoim ogłoszeniu Fed ujawnił, że nowy program ma na celu nadzorowanie nowych działań w nadzorowanych przez siebie bankach. Obejmą one działania związane z aktywami cyfrowymi i technologią rozproszonej księgi rachunkowej.

„Celem nowego programu nadzoru nad działalnością jest wspieranie korzyści płynących z innowacji finansowych przy jednoczesnym rozpoznaniu i odpowiednim uwzględnieniu ryzyka w celu zapewnienia bezpieczeństwa i dobrej kondycji systemu bankowego” – stwierdził Fed.

Najnowsze wytyczne pojawiają się w czasie, gdy amerykańskie organy regulacyjne przyspieszyły rozprawę z aktywami cyfrowymi. Kierowani przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Gary’ego Genslera (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC), ci regulatorzy złożyli dziesiątki pozwów przeciwko dostawcom usług wirtualnych aktywów (VASP) od globalnych gigantów, takich jak Ripple i Coinbase (NASDAQ: COIN) do firm jak giełda Beaxy.

Będąc rodzącą się branżą, istniejące przepisy nie obejmują kompleksowo sektora aktywów cyfrowych, co jest luką, którą Fed chce zamknąć.

„Biorąc pod uwagę nowatorstwo tych działań, mogą one stwarzać wyjątkowe pytania dotyczące ich dopuszczalności, mogą nie być wystarczająco rozwiązywane przez istniejące podejścia nadzorcze i mogą budzić obawy dotyczące szerszego systemu finansowego” – stwierdzono.

W osobnym liście nadzorczym Fed stwierdził ponadto, że banki muszą uzyskać pisemną zgodę organu nadzoru przed emisją, posiadaniem lub zawieraniem transakcji w stablecoinach zabezpieczonych dolarem amerykańskim. Banki muszą najpierw powiadomić regulatora o tej działalności i przedstawić szczegółowy plan, w jaki sposób będzie odnosić się do ryzyka operacyjnego, zgodności, płynności i prania pieniędzy.

Nowe wytyczne pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak PayPal (NASDAQ: PYPL) ogłosił swój nowy stablecoin, PYUSD. Wyprodukowany we współpracy z Paxos Trust, nowy stablecoin będzie dostępny w nadchodzących tygodniach, w tym w usłudze płatności mobilnych Venmo należącej do PayPal.

Podczas gdy Fed stara się kierować bankami komercyjnymi, Kongres intensyfikuje również wysiłki w zakresie regulacji stablecoinów. Dwa tygodnie temu House Financial Services Committee debatował nad ustawą Stablecoin, która ma na celu zapewnienie emitentom jasności i upoważnienie organów regulacyjnych do nadzorowania sektora.

Kluczowym zastrzeżeniem ustawy, przynajmniej w jej obecnym stanie, jest to, że zabiera ona większość jurysdykcji Fed nad sektorem i przyznaje tę władzę regulatorom stanowym. Jego zwolennicy twierdzą, że pobudzi to innowacje i postęp oraz wzmocni pozycję państw.

Obejrzyj: Regulacje dotyczące kryptowalut ułatwią życie BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Federal Reserve to oversee digital asset activities for US banks – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO