Craig Wright mianuje nowego doradcę w USA przed przełomowym rokiem prawniczym

Dr Craig Wright wyznaczył nowego doradcę w Stanach Zjednoczonych: wysokiej rangi firmę Greenberg Traurig z siedzibą w Miami.

To najnowszy wpis w trwającym przeglądzie prawnym dr Wrighta, który przygotowuje się do przebojowego sezonu prawniczego; wcześniej zastąpił swojego brytyjskiego doradcę – ONTIER LLP – ciężkim graczem Traversem Smithem. W styczniu 2024 r. organizacja Crypto Open Patent Alliance (COPA) Jacka Dorseya będzie starała się udowodnić w długim procesie przed sądami w Wielkiej Brytanii, że dr Wright nie jest autorem białej księgi Bitcoin. Ta sprawa określi kwestię tożsamości dla wielu innych spraw dr Wrighta w Wielkiej Brytanii, w tym jego wysoce konsekwentnej sprawy przeciwko programistom BTC, oskarżającej Coinbase, Krakena i partnerstwo BTC o niewłaściwe podawanie BTC jako prawdziwego Bitcoina. Jeśli sprawa się powiedzie, BTC nie będzie już mogło być określane jako „Bitcoin” bez zgody dr Wrighta.

W Stanach Zjednoczonych czeka na sądowe uznanie faktu, że jest pośrednim właścicielem W&K Info Defense LLC, firmy, której przyznano 144 miliony dolarów w procesie Kleiman przeciwko Wright w 2021 roku. Po wydaniu tego wyroku Ira Kleiman, który pierwotnie wniósł tę sprawę, zaczął argumentować, że W&K był większościowym właścicielem jego zmarłego brata (którego nie udało mu się przekonać ławy przysięgłych, że był partnerem w wynalezieniu Bitcoina przez dr Wrighta).

Poza tym sprawa Magnusa „hodlonauta” Granatha przeciwko dr Wrightowi w Norwegii, gdzie stara się ustalić, czy jego tweety nazywające doktora Wrighta „chorym psychicznie” i „oszustem” nie były niezgodne z prawem, ma zostać rozpatrzona jego apelacja za jakiś czas w 2024 r. W Norwegii dr Wright jest reprezentowany przez firmę Schjødt.

Przy napiętym kalendarzu prawniczym w przyszłym roku, w którym zostaną rozstrzygnięte niektóre z najważniejszych kwestii prawnych w branży zasobów cyfrowych, teraz jest rzeczywiście czas na załadowanie talentów prawniczych – jak wydaje się robić dr Wright.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright appoints new US counsel ahead of a blockbuster legal year – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO