Tokenizowany Internet

Ten post pierwotnie pojawił się na stronie internetowej ZeMing M. Gao i ponownie opublikowaliśmy go za zgodą autora. Przeczytaj cały artykuł tutaj.

Nastawienie ludzi na temat NFT (niezamienny token) jest nadal takie, że NFT jest pewnego rodzaju artefaktem, na który można patrzeć, spekulować i handlować.

Ale myśl szeroko.

Pomyśl o przyszłości, w której każdy „datum” lub „monada”, a mianowicie jednostka danych lub jednostka danych, będzie reprezentowana przez NFT. Nie dzieje się tak ze względu na sam szum NFT, ale ze względu na czystą użyteczność. Tworzy zupełnie inny sposób zarządzania danymi. Będzie to inny paradygmat danych.

Liczby porządkowe na Bitcoin wskazują drogę. Zobacz Blockchain i HTTP/S.

I niech skala się rozwinie. Szacuje się, że każdego dnia przez Internet przesyłanych jest około 10 bilionów gigabajtów (10^22 bajtów) danych. Jeśli każda tokenizowana baza danych reprezentuje 1K bajtów, a tylko 1 milionowa ruchu internetowego korzysta z tokenizacji, nadal będziemy mieć 10^13 tokenizowanych transakcji danych w Internecie każdego dnia. To około 100 milionów transakcji na sekundę.

Nawet przy eksploatacji Ordinals, BTC nie będzie mieć więcej niż 30 transakcji na sekundę. Nawet jeśli BTC zamierza zwiększyć rozmiar bloku, po prostu nie może sprostać prawdziwemu zapotrzebowaniu na media, ponieważ BTC napotyka wewnętrzne granice.

Po pierwsze, istnieje granica cyfrowej złotej narracji. Gdy rozmiar bloku zostanie zmniejszony, nagość cyfrowego złota będzie coraz bardziej eksponowana (cesarz naprawdę nie nosi ubrania).

Po drugie, bardzo duży TPS to nie tylko kwestia dużych rozmiarów bloków, ale wymaga architektury sieci SWN zintegrowanej z IPv6 i multiemisją, które są poza możliwościami BTC, a także są sprzeczne z narracją BTC.

Cały ten ruch zapoczątkowany przez Ordinals będzie w coraz większym stopniu wykazywał niekompatybilność z BTC, a w rzeczywistości bezpośrednią sprzeczność z nim. Jak dotąd nie, tylko dlatego, że wolumen jest wciąż bardzo mały.

Dzięki wykorzystaniu Ordinals BTC może obsłużyć kilka milionów transakcji dziennie, jeśli spekulanci są skłonni zapłacić wysokie opłaty.

Kiedy jednak pojawia się prawdziwa użyteczność, dzieją się dwie rzeczy:

(1) Ludzie nie będą skłonni płacić wysokich opłat za rzeczywistą użyteczność. (Jedną rzeczą jest zapłacić 10 USD za spekulacyjny artefakt NFT; zupełnie inną rzeczą jest zapłacić tyle za zwykły ruch danych. Nie 10 USD, nie 1 USD, nawet nie tylko 0,01 USD, ale będzie musiało być niższe niż 0,00001 USD.)

(2) Gdy przekroczy kilka milionów transakcji dziennie, BTC po prostu nie może sobie z tym poradzić, niezależnie od tego, czy ludzie są skłonni płacić wysokie opłaty transakcyjne, czy nie.

Teraz puryści BTC śmieją się: „dlaczego„ cyfrowe złoto ”miałoby kiedykolwiek chcieć tego rodzaju narzędzia!”

Cóż, o to chodzi. Czy tego chcesz, czy nie, po prostu nie może.

Ale ci, którzy są zainteresowani użytecznym Internetem i użytecznym blockchainem, muszą uczciwie spojrzeć na te horyzonty, aby ustalić, czy twój ulubiony blockchain może potencjalnie do nich dotrzeć, czy nie.

Wiele łańcuchów bloków może działać lepiej niż BTC, ale nie są one zaprojektowane do tego rodzaju użyteczności, nawet przy bardzo trudnej wyobraźni.

Blockchain BSV jako jedyny jest w stanie obsłużyć takie skale przy tak niskich kosztach.

Obejrzyj: Kurt odpowiada na pytania widzów dotyczące liczb porządkowych w BTC i BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The tokenized Internet – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO