Umowa Ayre Group-nChain o wartości 500 mln CHF w celu przyspieszenia badań blockchain/IP Web3

Ayre Group przejęła większościowy pakiet udziałów w nChain w celu przyspieszenia rozwoju i komercyjnej adopcji wiodącego na rynku portfela własności intelektualnej firmy badawczej zajmującej się technologią blockchain.

We wtorek grupa Ayre z siedzibą w Antigui – prowadzona przez założyciela tej witryny Calvina Ayre i której CoinGeek jest spółką zależną – ogłosiła, że sfinalizowała inwestycję o wartości 500 mln CHF (516 mln EUR/443 mln GBP/570 mln USD) w nChain , światowego lidera w technologii blockchain i Web3.

Transakcja, która jest uważana za największą jak dotąd pojedynczą inwestycję w IP blockchain dla przedsiębiorstw, obejmuje przejęcie kapitału nChain przez Ayre Group, umowę licencyjną dotyczącą własności intelektualnej dla spółek portfelowych Ayre Ventures oraz linię kredytową.

nChain i jego główny naukowiec z siedzibą w Wielkiej Brytanii, dr Craig Wright, zgromadzili niezrównane portfolio własności intelektualnej skoncentrowane na korporacyjnej technologii blockchain i Web3. Do tej pory światowe urzędy patentowe przyznały firmie nChain 765 patentów, a ponad 3400 patentów zostało złożonych i czeka na zatwierdzenie. Łącznie portfolio obejmuje prawie 500 rodzin patentów, z możliwością zastosowania do Web3, NFT, inteligentnych kontraktów, sztucznej inteligencji i nie tylko.

Biblioteka IP nChain została niedawno sprofilowana w Forbes, który zauważył, że patenty nChain „wpływają na wszystko, od rynku kryptowalut o wartości 1 biliona dolarów po wdrożenia korporacyjne zbudowane przez niektóre z największych firm na świecie”.

Jak pokazano na niedawnej konferencji Blockchain w Londynie, nChain ma zespół zajmujący się tworzeniem praktycznych demonstracji, które ilustrują praktyczne zastosowania jego biblioteki patentowej. To zaangażowanie w rozwój wartościowej własności intelektualnej o realnym wpływie zapewniło nChain miejsce w prestiżowym LexisNexis Innovation Momentum 2023: The Global Top 100, raporcie firm rozwijających innowacyjne rozwiązania w odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania i kładących podwaliny pod dalsze przełomy w zakresie własności intelektualnej.

Internet przechodzi sejsmiczną zmianę z Web2 na Web3, a narzędzia oparte na blockchain mają na celu przywrócenie użytkownikom kontroli nad ich danymi osobowymi. Ta zmiana będzie możliwa tylko dzięki narzędziom opracowanym przez nChain i Dr. Wrighta, których misją jest zakłócenie systemu zdominowanego obecnie przez scentralizowane behemoty Big Tech Web2.

Stefan Matthews, współzałożyciel i prezes wykonawczy nChain, skomentował transakcję, mówiąc: „Calvin był zdecydowanym orędownikiem nChain przez lata. Jego decyzja o zajęciu większej pozycji kapitałowej w Grupie nChain oznacza jego zaufanie do naszego modelu biznesowego i wartości, jaką posiadamy w naszym portfelu patentów, rozwoju oprogramowania i usługach doradczych”.

Christen Ager-Hanssen, dyrektor generalny grupy nChain, dodał: „Odważną misją nChain jest katalizowanie bezprecedensowej transformacji, która w zdumiewającym tempie przeniesie świat z Web2 do Web3. Ta przełomowa zmiana nie tylko zrewolucjonizuje nasze życie, ale także wstrząśnie fundamentami wielu gałęzi przemysłu. Dzięki niezachwianemu poświęceniu Calvina i wizjonerskiemu przywództwu, nChain jest gotowy przewodzić tworzeniu ekosystemu wartego bilion dolarów, pozostawiając niezatarty ślad na świecie, czyniąc go lepszym miejscem dla przyszłych pokoleń”.

Przyszłość jest taka jasna

Podczas gdy zwiększone inwestycje Ayre stawiają go na miejscu kierowcy nChain, Ayre powiedział CoinGeek, że nie jest zainteresowany podejmowaniem drastycznych działań, które mogłyby wykoleić ten szybko jadący pociąg.

„Od lat blisko współpracuję ze Stefanem Matthewsem i doktorem Wrightem i nigdy nie dali mi powodu, by kwestionować ich umiejętności lub zaangażowanie. Nie znam Christena Agera-Hanssena tak długo, ale szanuję wszystko, co osiągnął w swojej karierze biznesowej i wiem, że wniósł zaraźliwą nową energię i entuzjazm do biur nChain. Oczywiście będę w pobliżu, aby zaoferować swój wkład, ale mam całkowitą wiarę w kierownictwo wyższego szczebla nChain, które kontynuuje znakomitą pracę, którą wykonuje.

Częścią motywacji stojącej za inwestycją Ayre jest przyspieszenie tempa rozwoju nowej własności intelektualnej nChain, a także zwiększenie komercyjnej adopcji technologii opartej na tych patentach. I chociaż Ayre jest dobrze znanym zwolennikiem BSV Blockchain, podkreślił „niezależny od łańcucha blokowego” charakter własności intelektualnej nChain.

„Wszystkie projekty blockchain i Web3 opierają się w pewnym stopniu na pracy, której nChain i dr Wright poświęcili się w ciągu ostatniej dekady. To dzięki ich wizji, inteligencji i uporowi system, który mamy teraz, ewoluował tak, jak ewoluował. A dzięki ich wysiłkom droga naprzód ma wyraźną mapę drogową, którą mogą podążać inni”.

Ale chociaż nChain i Wright osiągnęli wiele, ich praca jest daleka od zakończenia. Ayre twierdzi, że ewolucja Internetu nie jest jeszcze zakończona, ponieważ niewiele projektów naprawdę wykorzystuje dramatyczny wzrost liczby unikalnych adresów IPv6.

„Chociaż uważam, że BSV jest jedynym łańcuchem bloków zdolnym do skalowania, aby sprostać ogromnym wymaganiom transakcyjnym, jakie narzuci Web3 – i może to zrobić bez obniżania kosztów tych transakcji – zdaję sobie również sprawę, że nie każdy może podzielać ten pogląd. Własność intelektualna nChain ma na celu pomóc przedsiębiorstwom i rządom w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów miliardów ludzi. Wydaje mi się, że działa to optymalnie na BSV, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekty wykorzystywały patenty nChain na innych blockchainach”.

Duże zęby, małe mózgi

Punkt widzenia Ayre na temat innych projektów blockchain/Web3 opartych na własności intelektualnej nChain został wyjaśniony na początku tego roku, kiedy firma Jacka Dorseya zajmująca się przetwarzaniem płatności Block (NASDAQ: SQ) złożyła wniosek patentowy dotyczący inteligentnej umowy, w którym pominięto poleganie na wcześniejszym patencie posiadanym przez nChain. Na szczęście kilka bystrych oczu w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych zauważyło pominięcie i dodało niezbędny cytat.

Trudno nie myśleć, że pominięcie Blocka było celowe. Block jest członkiem-założycielem Crypto Open Patent Alliance (COPA), grupy, której misją jest zapewnienie otwartego dostępu do współdzielonych bibliotek IP członków. Ale opierając się na swoich jedynych działaniach od czasu powstania kilka lat temu, ostateczną misją COPA jest pozwanie dr Wrighta, aby zakwestionował jego prawo do ochrony owoców jego intelektualnej pracy.

Dorsey finansuje również programistów odpowiedzialnych za rozwidlenie BTC, którzy chcą podważyć wysiłki Wrighta, aby ustalić, że ci sami programiści mają obowiązek powierniczy wobec użytkowników końcowych ich protokołu. Od lat Wright próbuje skłonić sektor blockchain do uznania swoich obowiązków wobec użytkowników, szczególnie w zakresie odzyskiwania aktywów, bez którego blockchain pozostanie na ciemnych obrzeżach finansów.

Antagoniści Wrighta również ciężko pracują, aby przedstawić Wright i nChain jako atakujące oprogramowanie open source. W rzeczywistości procesy sądowe Wrighta nie mają nic wspólnego z oprogramowaniem typu open source, a wszystko z małą grupą nastawionych na zysk podmiotów, które chcą jeździć w intelektualnych płaszczach Wrighta aż do banku.

W rzeczywistości wielu klientów nChain korzysta obecnie z jego patentów, z których wiele jest dostępnych do otwartego użytku w ramach licencji protokołu BSV Blockchain. Inne licencje są dostępne dla innych zastosowań, w zależności od potrzeb klienta i konkretnych patentów, których dotyczy.

Ayre uważa, że giganci Web2 — z których niektórzy są członkami COPA — aż za dobrze rozumieją dezinformację, którą rozpowszechniają. Ale ponieważ ich ugruntowane pozycje są zagrożone przez nowicjuszy z zaawansowanymi technologiami, prawdopodobnie czują się zagrożeni jak nigdy dotąd.

„Obecni operatorzy Web2 stali się zbyt wielcy i zbyt wygodni. Podobnie jak dinozaury, nie widzieli nadlatującego meteorytu. Podczas gdy Craig i nChain liczyli pieniądze ze sprzedaży prywatnych danych innych osób, ciężko pracowali nad stworzeniem wizji bardziej przyjaznego dla użytkownika korzystania z Internetu. Jak mówią, zbuduj lepszą pułapkę na myszy, a świat wybije ci drogę do drzwi. Przy okazji możesz nawet złapać kilka dużych szczurów.

Ogólnie rzecz biorąc, Ayre mówi, że nadal czasami ma trudności ze zrozumieniem samej głębi i szerokości własności intelektualnej nChain. „Craig już prześcignął Edisona pod względem liczby przyznanych patentów i nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Domyślam się, że w końcu zostanie najbardziej płodnym wynalazcą w historii. Chciałbym tylko, żeby Satoshi Nakamoto był tak mądry”.

Dyrektor generalny nChain, Christen Ager-Hanssen na konferencji Blockchain w Londynie 2023: Tworzenie przedsiębiorstwa o wpływie społecznym, które zmienia świat

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ayre Group-nChain CHF500M deal to advance blockchain/Web3 IP research – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO