Przyszłość tokenów blockchain — dlaczego NFT nie trafiły w sedno

W ciągu ostatnich dwóch lat niezamienne tokeny (NFT) zyskały na popularności, a nawet najbardziej niepozorne pliki JPEG zarabiały miliony dolarów, gdy szaleństwo NFT osiągnęło szczyt. Ale czy te tokeny mają wartość wykraczającą poza spekulacje? Na konferencji Blockchain w Londynie Becky Liggero z CoinGeek moderowała panel, w którym omówiono rozwój tokenów blockchain i dlaczego nie trafiły one w dziesiątkę.

NFT wystrzeliły w światło reflektorów jako aktywa spekulacyjne bez wewnętrznej wartości, ucieleśnione przez kolekcję Bored Ape Yacht Club, której NFT osiągnęły miliony dolarów. Jednak wraz ze spadkiem szumu, użytkownicy coraz częściej szukają użyteczności ze swoich NFT.

Gdzie więc Znudzone małpy nie trafiły w sedno? Współzałożyciel AssetLayer, Jackson Laskey, uważa, że dzieje się tak dlatego, że są ograniczone — istnieje tylko 10 000 NFT Bored Ape.

„Kiedy patrzę na tokeny i aplikacje wykorzystujące te tokeny, chcę wprowadzić jak najwięcej użytkowników do tego ekosystemu. Dlaczego miałbym chcieć tworzyć grę dla 10 000 osób, skoro mogę stworzyć grę dla 10 milionów ludzi?” on zapytał.

Laskey, który stoi za opartą na NFT cyfrową grą kolekcjonerską Duro Dogs, wierzy, że ukierunkowanie na rynek masowy za pomocą interoperacyjnych NFT zapoczątkuje nową erę w gospodarce twórców.

John „Jack” Pitts, założyciel słownika SLictionary, opartego na BSV, mówi, że największym ograniczeniem Bored Apes jest przepływ gotówki.

„Gdybyś posiadał maskę pośmiertną Monalisy lub King Tut, która zawiera 300 uncji złota, co byś z nią zrobił? Większość ludzi umieściłaby go w muzeum i dostałaby zniżkę dla każdej osoby, która zapłaci za jego obejrzenie” – powiedział.

Znudzone małpy nie mają przepływu gotówki, a ich właściciele mogą zarabiać jedynie na sprzedaży spekulacyjnej. Jednak dzięki NFT definicji słownikowej w SLictionary użytkownicy uzyskują część przychodów z aplikacji.

interoperacyjność NFT

Interoperacyjność NFT będzie kluczowym czynnikiem wzrostu sektora. Tradycyjnie aplikacje muszą konfigurować interfejsy API, aby się komunikować, a wraz ze wzrostem liczby aplikacji w dowolnym ekosystemie komunikacja ta staje się dla wielu zbyt kosztowna.

Dzięki NFT „użytkownicy mogą stać się pomostem między aplikacjami”. Na przykład aplikacje korzystające z Duro Dogs NFT nie muszą konfigurować interfejsów API do komunikacji. Wszyscy koordynują działania za pośrednictwem właściciela NFT w łańcuchu bloków.

Ta interoperacyjność zmieni własność cyfrową w Internecie, dodał współzałożyciel ObjectLayer, Sean Griffin.

„Możesz umieścić adresy blockchain w dowolnej przeglądarce internetowej i nagle mogę przenieść moje dane uwierzytelniające według własnego uznania” – zauważył.

Z czasem użytkownicy będą przenosić dowolny element cyfrowy między platformami. Mogą „oddzielić warstwy, od których coś kupują, gdzie to konsumują i gdzie to przechowują. W tej chwili musimy iść do otoczonego murem ogrodu, kupić film lub muzykę i tam utkniemy.

W dobie narzędzia NFT skalowalność łańcucha bloków będzie miała kluczowe znaczenie. Aplikacja taka jak SLictionary jest skierowana na rynek (słowniki online, encyklopedie i Wikipedia), który odnotowuje miliardy rocznego ruchu. Z każdym kliknięciem wyzwalającym mikropłatność dla właściciela NFT wybijanego z definicji, podstawowa sieć musi skalować się bez ograniczeń.

„Nie zrobimy tego w sieci, która wykonuje osiem transakcji na sekundę” — zauważył Greffin.

Obejrzyj Sposób na słowa: transakcje NFT z przepływami pieniężnymi

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The future of blockchain tokens—why NFTs have missed the mark – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO