Bataan gov’t, nChain dążą do złotej ery cyfrowej Filipin: obejrzyj najważniejsze wydarzenia tutaj

Filipiny dokonują znacznego zwrotu w kierunku cyfryzacji, zgodnie z wytycznymi prezydenta Ferdynanda „Bongbonga” Marcosa Jr., który chce, aby jego administracja przyjrzała się integracji przełomowych technologii w każdym aspekcie życia Filipińczyków.

W tym filmie z najważniejszymi wydarzeniami zebraliśmy niektóre z ostatnich inicjatyw nChain, aby wesprzeć rząd Bataan — i ostatecznie Filipiny — w wysiłkach na rzecz cyfryzacji.

Zaczynając od umowy i protokołu ustaleń

nChain po raz pierwszy ujawnił swoją obecność na Filipinach podczas Global Blockchain Summit 2022 w Bataan, gdzie liderzy ekosystemu blockchain BSV, w tym prezes nChain Stefan Matthews, byli świadkami, jak prowincja i kraj Azji Południowo-Wschodniej przyjmują technologię blockchain.

Po tym wydarzeniu nChain umocnił swoje partnerstwo z rządem prowincji Bataan w styczniu, podpisując protokół ustaleń (MOU) w celu ustanowienia platformy cyfrowej i usprawnienia procesów rządowych za pomocą blockchain.

Podnieś poprzeczkę dzięki warsztatom blockchain i konferencji

Globalna firma zajmująca się rozwiązaniami blockchain nie poprzestała na tym. W maju przeprowadzili warsztaty blockchain z delegatami Bataan w Zug w Szwajcarii, aby pomóc urzędnikom dowiedzieć się z pierwszej ręki, w jaki sposób technologia, w szczególności blockchain BSV, może zmienić prowincję i całe Filipiny.

Gubernator Bataan, Jose Enrique Garcia III, który był jednym z uczestników dwudniowych warsztatów, powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, czego nauczyliśmy się dzięki technologii blockchain i jak może to pomóc naszej prowincji”.

„Mieliśmy plany dotyczące tego, jak nasi obywatele potrzebują wydajniejszych usług. I wierzę, że dzięki wykorzystaniu technologii, dzięki pomocy nChain, czego nauczyliśmy się przez ostatnie dwa dni, jest kilka rzeczy, które będziemy mogli dla nich zrobić w najbliższej przyszłości” – dodał.

Delegaci z prowincji Bataan zostali również zaproszeni na londyńską konferencję Blockchain wraz z innymi przedstawicielami rządu Filipin, którzy zaprezentowali aplikację eGov Super, a także najnowsze osiągnięcia cyfrowe w kraju Azji Południowo-Wschodniej. Stephanie Tower, kierownik ds. rozwoju biznesu w nChain na Filipinach, mówi, że kraj ten jest „na czele kolejnej cyfrowej granicy”, gdy patrzy na wykorzystanie blockchain do e-administracji, cyfryzacji, mikropłatności, tokenizacji i nie tylko.

Obecnie rząd filipiński integruje do siedmiu w celu realizacji transakcji rządowych, a przy pomocy pojawiających się technologii procesy te zostałyby znacznie ograniczone. Porozumienie, partnerstwa i warsztaty to dopiero początek wysiłków nChain, które pomagają Bataan — i Filipinom — w cyfryzacji.

Rozmowy CoinGeek ze Stefanem Matthewsem: nChain zdigitalizuje usługi rządowe na Filipinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bataan gov’t, nChain aim for the Philippines golden digital age: Watch the highlights here – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO